• tinerciler alır inşallah dedirten kalecidir
  • mirror'ın haberine göre jurgen klopp gitmesi için onay vermiş ve beşiktaş ile görüşme halinde olan 25 yaşındaki kaleci.

kaynak
    kaynak
  • beşiktaş'a geliyorsa dünyanın en iyi kalecisidir. son durumunu gösteren çok iyi bir video.

bu da oynadığı en son hazırlık maçı.
  • kaliteli bir kaleci. transfer haberi doğruysa bizim adımıza sevindirici bir gelişme olur. şanssızlık yüzünden 5 senede bir yapabileceği 2-3 önemli hatayı tek maçta yapmış olabilir orası çok da önemli değil, bu hataları hayatının merkezine koymaması önemli. bundan sonraki hayatına cl finalinde yaptığı hataların etkisinde kalarak devam edecekse başarılı olması çok zor.
  • finalde beşiktaş dışında bir takıma transfer olacağı bir hikayeye konu olan kaleci. ospina da kesin gelmişti sonra napoli'ye gitti. bu adam da ülkesinde bayern münih dahil * her takıma gidebilir beşiktaş'a gelmesi için bir sebep görmüyorum. zaten artık hiçbir transfer haberine inanmıyorum.
  • yaşadığı çok zordu. allah belasını versin fakat. bizler yüzünden ve bu sarsıntıdan ötürü düzelebileceğini düşünmüyorum.
    eğer ki düzelirse helal olsun. ama onu atlatabilecek insan çok zor be abi.

şöyle düşünün hayatın her alanında o golleriyle kendi taraftarı tarafından laf malzemesi yaşayacak. ve diğer rakip taraftarlar tarafından taşak malzemesi olacak.
    ki sosyal medya kullanıyorsa görecek ki full taşak geçilcek kendisiyle. çoook zor.
    aşarsa helal olsun. anca şöyle olabilir. clden uzak durması gerekir birkaç yıl. bence.
    1-2 yıl clden uzak. sonra uefa. en son cl.
    zaten kariyeri bitti fasdfsda (kastettiğim uefa-cl yıllardan ötürü kariyeri bitti manasına getirdim.)
  • kafayı toparlamak için gayet ideal bir kulüp olur beşiktaş. win/win durumu olur yani. tolga'nın yerine kim gelse daha iyidir şu an. herkes buna hemfikir. karius gayet kaliteli, güven veren bir kaleci. sadece şampiyonlar ligini izlemiş olanlar yorum yapmasın bir zahmet lütfen. gelirse gerçekten bir beşiktaşlı olarak çok mutlu olurum, iyi transfer olur.
  • transferin bitmesine bu kadar az süre varken söylenenleri saçma buluyorum tolga’nın linz macinda ve erzurum macinda yaptıklarından sonra daha saçma buluyorum 25 yasında önünde uzun bir kariyer var şenol hocamın işçiliğiyle çok güzel seyler çıkabilir ortaya
  • finalde o hataları yapmasaydı hala liverpool'un as kalecisiydi. kendisinin finalde yaptığı hata konuşuluyor ama liverpool'u nasıl finale taşıdığı konuşulmuyor.
    kendisi klasik bir bir sweeper goalkeeper yani süpürücü kalecidir. genellikle önde durmayı ve ceza sahası dışına çıkmayı sever. defansin arkasina atilan toplarda rakip forvetten once topa müdahale ederek atağı başlamadan bitirir. bire birde iyi açı kapatır. cepheden şutlarda iyi yer tutar. peki bu kadar iyi kaleciydi liverpool niye yandım yandıma göndermek istiyor? çünkü büyük takımların kalecilerde aradığı en büyük özellik maç içi konsantrasyon. böyle takımlar ara ara ekstra işler yapan kalecilerden ziyade istikrarlı ve konsrantrasyonu yüksek kalecileri tercih ederler ki kupa kaybetmesinler bir hatada. yıllarca çizgide dünyanın en iyi reflekslerine sahip ochoa, ospina, joe hart ve hatta muslera gibi kalecilerin büyük transfer yapamamasınin sebebi bu. yine aynı sebeple fabri premier lige gitti. yoksa fulham fabri'ye 6 vermek yerine ospinaya 8m veremiyor muydu? ya da muslera'ya? uruguay maçında bir kez daha gördük ki muslera'nin bir anlık hatası uruguay'ın kupadan vedasina mal oldu. karius'un hataları var evet çünkü daha 25 yaşında. ve bu mesele halledilmeyecek mesele değil. özellikle şenol güneş ve mrmiç varken. ucl finalinde yaptığı hata beşiktaş için büyük bir lutuftur arkadaşlar yoksa bu kaleci liverpoola kupayi aldiran kaleci olarak anılacak ve buralara gelme ihtimali hiç olmayacak bir kaleci olacaktı.
    edit: kendisinin en detayli incelendigi videoyu buraya bırakıyorum.
    https://youtu.be/jdvghm6njsw
  • eleştirenlerin sadece liverpool'un real madrid ile oynadığı şampiyonlar ligi maçında yediği iki hatalı gol üzerinden eleştirdiği kaleci.

bu arada net görüşüm eğer şampiyonluk gidecekse tolga zengin gibi son demlerini yaşayan 34 yaşında bir kalecinin hataları yüzünden değil de 25 yaşında şenol güneş'in elinde parlayabilecek birisinin elinden gitmesini yeğlerim.

liverpool şampiyonlar ligi finaline nasıl geldi bir hatırlayalım.
    1 öncelikle karius şampiyonlar ligi'nde finale kadar olan 13 maçta sahada 90 dakika kaldı.
    (13x90= 1170 dakika)
    2 liverpool takımı şampiyonlar ligi'nde e grubu'nda sevilla, maribor, spartak moskova takımları ile birlikte yer aldılar.
    3 şampiyonlar ligi'nde oynadıkları 6 maçta 23 gol attılar ve sadece 6 gol yediler.
    loris karius, sevilla'dan iki maç toplamında (5), spartak moskova'dan (1) gol yedi.
    4 grubu lider olarak tamamladılar ve son 16 turunda porto ile eşleştiler.
    5 porto'yu deplasmanda 5-0 yendiler ve kendi evlerinde 0-0 berabere kalarak çeyrek finale yükseldiler. loris karius bu maçlarda da 90 dakika oynadı ve hiç gol yemedi.
    6 şampiyon ligi çeyrek finali'nde rakip manchester city'di. city'i kendi evlerinde 3-0, deplasmanda da 2-1 yendiler ve yarı finale yükseldiler. loris karius bu maçta 1 gol yedi ve şampiyonlar ligi'nde 10. maçında 7. golünü yemiş oldu.
    7 yarı finalde roma ile karşılaştılar ve roma'yı ilk maçta 5-2 yendiler ama ikinci maçta 4-2 yenildiler ve gol farklı ile finale yükseldiler. loris karius, 12. maçında 13. golünü yedi. bu arada roma'nın o zamanki kalecisi alisson becker sezon sonunda liverpool'a imza attı.
    8 finalde real madrid'e 3-1 kaybettiler ve loris karius toplamda 13 maçta 16 gol yiyerek 25 yaşında şampiyonlar ligi'nde ikincilik madalyası kazandı.
    9 ingiltere premier ligi'nde 38 maçın 19'unda kaleyi korudu ve 13 gol yedi.

bu istatistikler pek iç açıcı bir senaryo önümüze koymasa bile istatistiklerin mini etek gibi olduğunu ve asıl göstermesi gerektiği yeri göstermediğini bilmenizi isterim. bu durumda elimizdeki mevcut kaleci olan tolga zengin ile kıyaslandığında 25 yaşın avantajı ve şenol güneş'in eski kaleci olmasıyla birlikte karius'un kendisini geliştirebilmesine yardımcı olma düşüncesi karius'u benim açımdan bir adım öne çıkarmakta.

ayrıca her ne kadar senaryo kötü gibi gözükmüş olsa bile üst düzey bir ligde ve üst düzey bir turnuvada genç yaşına rağmen başarılı olduğunu ve başarılı işlere imza attığını göz ardı etmemek gerekiyor. türkiye ligi'nin kalitesizliğinde beşiktaş'ta iyi işler yapabilir, başarılı olabilir ve kendisini daha da ileriye taşıyabilir.
hesabın var mı? giriş yap