• leziz bir makarna çeşidi. tarifi kolay. sadece malzemeleri türkiye'de çok popüler değil. normal soslu makarna gibi ya da fırınlayarak hazırlayabilirsiniz. tarifim şöyle,

makarnayı haşlamaya bırakın. biraz sert kalsın çünkü sos yumuşatacak. makarna haşlanırken tereyağında 1 dolu kaşık unu kavurun. sıcak süt ile yavaş yavaş açın. parmesan peyniri ve cheddar ekleyin. sonrasında karabiber, tuz ve granül sarımsak ekleyin. isterseniz az biraz cayenne pepper ve ceviz. peynir oranı 2/3 cheddar 1/3 parmesan şeklinde olursa lezzet oranını daha iyi yakalarsınız. bu karışımı kaynatın. gerekirse biraz daha süt ekleyerek açabilirsiniz. makarnayı süzüp yıkadıktan sonra sosla karıştırın. isterseniz sıcak fırına verip kızartabilirsiniz.
  • çoğu kişinin hayatına the sims ile girmiş olan gıda.
  • evde yaptım, bok gibi oldu. peyniri meyniri de pahalı kullandım, dökemiyorum da çöpe. köy tereyağı kullanmıştım. çok canım sıkıldı.

10 yıl önce şu entryme derdini sikeyim derdiniz. şimdi diyemiyorsunuz.

edit : bulduğum tarifte hardal vardı, bence o bozdu olayı. önden sözlüğe baksam iyiymiş.
  • herseyi kisaltmayi vazife addeden amerikalilarin macaroni and cheese deme sekilleri
  • türkiye’de mac and cheese yediğini sananlar toplanmış. adam salça demiş ya. sonradan gurmeliğim ağlıyor şu anda..
  • şu nane türkiye'de yok arkadaş.

https://d36rz30b5p7lsd.cloudfront.net/…oximgseq.png

millet amerikadan iphone ipad getirir, ben mac and cheese getirmiştim. bitti tabi ki ve bulmak da imkansız gibi bişey. varsa bilen yeşillesin valla duacısı olurum. evde cocuk kapı tokmağı kemiriyo.
  • iddia ediyorum bunu enfes yapıyorum her yiyen baya beğeniyor.

şöyle bir şey çıkıyor ortaya ve tadına doyum olmuyor. bol cheddar ve kaşarlı. görsel

bi buna bi de kremalı tavuklu makarnaya hastayım.
  • benim yediklerim hep çok ağırdı. insanı bayıyordu.

peynir ve makarna bu kadar verimsiz nasıl kullanılabilir? sorusunu sorduruyordu hep bana.
  • muhtemelen az sonra kusmama sebep olacak şey.

evde kimsenin olmamasını fırsat bilip müthiş aşçılık yeteneklerimi konuşturmaya karar verdim. şu 40 derece havada oturdum karıştıra karıştıra süt kaynattım. makarnayı koydum 10 dk yine pişirdim. üstüne içim ağlaya ağlaya rendelenmiş kaşar peyniri koydum.* cheddar ne arar bizde zaten. çok heyecanlıyım o kadar uğraşmışım. en sevdiğim zamana geldik tadım yapıcam bakalım nasıl olmuş.

bok gibi. o kadar kötü ki oracıkta şehadet getirip vegan olmaya karar verdim. sütü veren ineğin küfürlerini içimde hissettim. makarna fabrikasında çalışan işçilerin bedduaları bütün odayı sardı. yiyebilmek için bi de 10 kilo baharat basmak zorunda kaldım, iç organlarım iflas etmek üzere. ya haşla normal makarnanı siktir git ketçap mayonez dök ye amk neyin şovunu yapıyorsun. valla çok sinirliyim şu an üstüne bulaşık yıkadığımla kaldım. noodle bile yesem bundan daha iyi olurdu.
  • 240gr makarna için ;

tavaya 1 kepçe cheddar sos ve yarısı kadar krema koyup karıştırın. fokurdamaya başlayınca pişmiş makarnayı ekleyin ve üstüne 4-5 tane çecil peyniri atıp karıştırın çeçil eriyip yok olunca. bir kaba alıp üzerine bir iki tutam keş peyniri serpip fırına atın. üzeri biraz kızarınca fırından alıp kıtır soğan ekleyin, servise hazır. acı sos ile tüketmenizi tavsiye ederim.

bir kaç mesaj aldım, evet aşçıyım iş yerimde yaptığım tarifi verdim size. cheddar sos yerine normal cheddar da eritebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap