77 entry daha
  • performans da kötü olsaydı "ben niye gittim ki" diyecektim, demiyorum, çünkü muhteşemdi herkes... başımı saygıyla eğiyorum tüm sanatçıların önünde haddimi bilerek elbette...
    30 ocak 2007 tarihli temsil içindir yazacaklarım: bisiklet kaskları tüm ihtişamı ile duruyor, kostümler türk uzay filmlerinden çalınmış sanki... operaya ihtişamı için gidilir, ne bileyim ben mi anlamıyorum niçin dekor yok? hiçbir şey yok? hayır bundan önce değildi böyle idob, sahneye hak ettiği değer verilir, insan mest olurdu... yazmayayım dedim, hiç mi hiç tatmin olmadım ama... tamam neyse herkesin dediği gibi en azından cadılar fena değildi... değildi de yine de olmaz kardeşim sadece ışıklandırmayla, ışık oyunlarıyla, özensiz kostümlerle... yau macbeth postalla dolaşıyor! askerlerin bisikleti eksik gibi... tövbe tövbe...
    yine de perihan nayır'a hayran olmamak elde değil... bir de orkestraya...

ben şu an öküz altında buzağı arıyorum belki ama tüm bunlar ödenek olmadığından diye düşünüyorum. hayır böyle değildi istanbul devlet ve opera balesi... ayrıca (bkz: devlet tiyatroları)
449 entry daha
hesabın var mı? giriş yap