• bir yıllık bereberliğimizin acısıyla tatlısıyla son bulacağı spor merkezi. fiyat performans açısından, "ne verirsen o kadar alırsın" görüşüne uygun bence. en azından beklentileri ne çok fazla sunuyorlar ve ona göre absürd fiyat talebine giriyorlar, ne de görünüşlerini büyütüp düşük fiyat garantisi veriyorlar.

bir yıl içinde şunu anladım ki; bir insanın hayatına sporu entegre etmesi gene kendi içindeki disiplinine bağlı. siz gidip spor salonuna üye olsanız da, istikrarlı ve düzenli bir şekilde devam etmediğiniz takdirde hiç bir yararını göremiyorsunuz. o vakit de, "spor salonuna bile gittim ama hiç bir işe yaramadı" söylemlerini çok duyuyorsunuz. spor salonu alışkanlığı bu disiplin için olmazsa olmaz değil ama, iyi bir başlangıç.

ayrıca; kariyerinde gerçekten iyi olduğuna inandığım davut hoca'nın derslerini kaçırmamaya çalışıyorum. tatlı-sert tavrı, işini yaparken takındığı ciddiyet ve en önemlisi işine olan saygısı ile salonda hemen ön plana çıkan bir hoca. her karşılaştığımızdaki güleryüzü, salon seçiminde doğru bir karar verdiğimi bir kez daha bana hatırlatıyor. hiit çalışırken "hadi hadi, babaannem olsa bitirmişti" diye azarlaması aklıma geldikçe gülüyorum. kendi başıma çalışırken, zorlandığım anda davut hocanın babaannesi bile beni geçti diye kendimi gaza getiriyorum.
  • bugün kayıt olduğum salon. aylık ve yıllık kayıt seçenekleri var. aylık kayıt 85 lira yıllık kayıt aylık 70 liraya denk geliyor.

üyelik, kredi kartıyla online olarak yapılıyor ve her ayın 1'inde ödemeniz otomatik olarak gerçekleşiyor.

ilk izlenim olarak oldukça geniş, ferah ve temiz göründüğünü söyleyebilirim. henüz çalışma imkanım olmadı fakat kıytırık mahalle salonlarındaki yürüyen egolar burada yok gibi. mahalle arası salonlarına göre biraz daha resmi bir havası var. herkes kendi işinde, eğitmenler gayet kibar ve mesafeli. sadece bu sebeplerle bile 5 adım önde başlar.
  • insanlar çalıştıkları alete yapışıp kalmasa aslında gayet güzel olan spor salonu. herkes dinlenirken bekleyen üyeye müsaade etse kalabalık çok sorun olmayacak ama bazıları çok sahipleniyor çalıştığı aleti işte naparsın karşı tarafın soğuduğunu düşünmüyorlar. ey be cep herkülüm vücuda iyi yatırım yapıyorsun geliştiriyorsun tamam saygım sonsuz da şu beyni de boş geçmesen de azıcık düşünebilsen..
  • açıldığından bu yana dört defa antrenman yapma fırsatı bulduğum spor salonu.

deneyimlerim sonrası bir iki kelam edeyim;
    salon ferah, rahat ve havadar. toptancı hale bakan pencereleri ve hemen pencerelerin önündeki kardiyo aletleri kaçak yolcu martılar eşliğinde ısınmanızı sağlıyor.

salonun girişinde bulunan başlangıç seviye çalışma istasyonları gayet başarılı. göbekli amcalar, ev hanımları ve mini mini birler için yeter de artar bile. ayrıca aletler çok kaliteli. umarım uzun ömürlüdürler de.

body building ve fitness için ayrılmış serbet ağırlık bölgesi salonun ileri ucunda. aynı şekilde yeterli çalışma istasyonu ve kaliteli aletler ile çalışma şevki aşılıyor insana. ancak bir mekik sehpası koca salon için az bence. son antrenmanımda çalışmasını bitirmek bilmeyen bir azman arkadaşımız yüzünden bekleyemeyip soğumamak için duşa gitmek zorunda kaldım.

duşlar demişken on saniyelik musluklar gayet güzel bir uygulama banyo yapmıyoruz sonuçta.

söylemeden edemiycem dün akşam ki duş seansım sırasında hayatımın şaşkınlığını yaşadım; hayvanın biri o on saniyelik musluğun altında etek tıraşı olmayı başarmış ve bir aylık olduğunu tahmin ettiğim artıklarını o güzelim duşun içinde bırakmıştı. okuyorsa haberi olsun kulaklarını epey çınlattım ve tüm soyunma odasında reklam ettim zat-ı şahanelerini.

grup derslerine katılmadım ve bana hitap eden bir ders bulamadım. eğer birgün katılırsam paylaşırım efendim.
  • bugün itibariyle 2. defa gittiğim yerdir. şimdilik intibam, salon fiyatının çok çok üzerinde kalitede. zaten konum olarak ankamall'in içinde bulunduğu için çok uygun bir yerde. spordan önce sonra 2 oturayım, gezeyim diyen için çok müsait. salonun içerisi de oldukça büyük. çok sayıda koşu bandı, bisiklet, eliptik aletleri, serbest çalışma ağırlıkları vs. mevcut.

saat 17:30 - 19:00 aralarında yani en yoğun olmayan bir saatte gittiğim için çok rahat bir şekilde sporumu yaptım, mutlu mesut ayrıldım mekandan.

salonda grup dersleri de başlamış. bugün kardio kick box dersine girdim. oldukça eğlenceli ve kalori yakıcı bir dersmiş. bundan sonra müdavimiyim. tek sıkıntısı haftada sadece 1 gün varmış bu ders.

eğitmenler ve çalışanlar oldukça aklı başında, saygılı, muhabbetli kişiler. ör: davut hoca.

şimdilik olumsuz bir görüşüm olmamıştır salonla alakalı. spor yapmak isteyen herkese şiddetle tavsiyemdir.
  • haddinden fazla üye kabul ettikleri yetmiyormuş gibi birde kadın soyunma odalarının yerini değiştirerek mekanı daraltmış spor salonu.

rekabetçi fiyatı olmasa tercihimi gözden geçireceğim ama ucuzlar işte.
  • 2018 yılı itibariyle merzifon garajı'na dönmüş spor salonudur. acilen daha uzman yöneticilerin müdahale etmesi gerekmektedir.
  • birkaç hocası haricinde işe yaramayan spor salonu. geçen yıl eylül ayında, spor salonlarındaki kalabalıktan kaçmak için oraya da üye olup 6 ay bi bakayım demiştim. soyunma odasına girmeden, kalabalık durumuna bakıp, ona göre diğer salona geçiyordum. birkaç hafta sonra içeride bi anda artan mülteci sayısıyla, antrenman sonrasına kardiyo yerine arapça pratik etkinlikleri ekledim. salonun ortasında bağdaş kurup çember halinde, hadi başlayalım dememe de az kalmıştı. hocalar durumun farkındaydı ama ellerinden bi şey gelmediğini müdürle konuştuğumda anladım. içeride yabancı olabilir de dengeyi gözetmeleri daha sağlıklı olurdu. gelen kadınlar da, bu elemanların kadınların varlığını orada keşfettiğini fark edince gelmemeye başladılar mesela.

müdürü müdür yapanın da akıl sağlığını sorgulamak gerek çünkü müdür sadece konuşmuş olmak için konuşuyor, yönetmeyle alakası olmayan boş bi tip sadece.

çok iyi arkadaşlıklar edinmem haricinde olumlu bir nokta bırakmadılar bende ve duyduğuma göre şu an daha kötüymüş.
  • 2 yıl gold üye gittiğim yerde girişte oturan kişinin standart üye olarak kayıt etmiş bu kadar sorumsuzluk olmaz
    bu kadar rezil bir yer daha olmaz bu sadace başlangıç daha say say bitmez
  • asla ve asla gidilmemesi gereken spor salonu.

kardeşim bu salona uzun bir süre devam etti , üyeliğini dondurdu ve şehir dışında olacağı için daha sonrada iptal ettirdi . buna rağmen şubat ayının ücreti kartından çekilmiş, ertesi gün görüşmek için macfit e gittik , üyelik iptal dilekçesini , üyelik dondurma dilekçesini bulamadılar ve parayı iade edemeyeceklerini söylediler , "hata sizin kardesim üyeliğini iptal ettirmiş dilekçeyi işleme koymamanız elinizde tutmamanız sizin sorumluğununuz "desem de müdür olduğunu söyleyen sedat beyin açıklaması ; o zaman mahkemeye başvurun, hiçbir sorunuza cevap vermek zorunda degilim , dilekceyi de göstermek zorunda degilim kendi isteğinizle salondan çıkmazsanız avm güvenliğini çağırırım , oldu.bütün bunlar olup biterken karşılama masasındaki çalışanlar da gülüyordu.

kurumsal şirkete yakışmayan terbiyesiz , sorumsuz çalışanlara sahip , hakkınızı talep ettiğinizde sedat bey tarafından avm güvenliği ile salondan çıkarılmak ile tehdit ediliyorsunuz!!
hesabın var mı? giriş yap