• tarzını, dönem hikayesi olmasını, karakterlerinin elle tutulur oluşunu, oyunculuklarının karakterleri gerçekçi kılışını, hissettirdiği karamsar duyguları özlediğim dizi. çok iyi diziydi.
  • faulkner, fitzgerald, steinbeck, hemingway dördü bir araya gelip bir roman yazmışlar sanki.

böyle dizi mi olur ayol...
  • ilk sezonu muhteşem olmasına rağmen, diğer sezonları o kadar zevk vermemiştir.
  • --- spoiler ---

sezon 9, epizod 3'te görüldüğü üzere peggy tam bir orospu. sezonlardır sevemedim. seveni de anlamadım. hem çirkin hem itici. ulan seni işe alan, seni yazar yapan, seni yükselten adam don. ama ilk fırsatta adama patronluk taslamaya çalışıyorsun. ulan senin doğum yaptığını saklayan, seni koruyan adam da o. hastaneye gelen de oydu. bak bana bak orospu kız, ilk defa entry yazıyorum başlığa. bu bölüme kadar da sinir oluyordum ama bu bölümde artık dayanamadım. dizi bitti gerçi ama olsun, aklını başını al. ben daha kalan bölümleri izlemedim.

--- spoiler ---

evet arkadaşlar. wayne rooney'e benzeyen bir karı bulunduran dizi. ilk bölümden beri sevmiyorum seni rooney kız. millet sana peggy diyor ama ben karı rooney diyorum. seni çirkin seni.
  • izlemeye dün başladığım dizi, esasında 5-6 yıl önce 5-6 bölüm izleyip sıkılmıştım. şu aralar can sıkıntım sebebiyle binge watching yapabileceğim bir seri diye düşünüp, izlemeye başladım.

farklı önerileri olan varsa yeşillendirsin.
  • diziye yeni başladım sayılır lakin buradan sigarayı bırakmaya çalışan arkadaşları uyarmak istedim.. izlemeyin! hayatımda hiç sigara içmeye teşvik eden bir diziye denk gelmemiştim ama bu dizi gerçekten insana inanılmaz sigara içiriyor.. ha öyle bir derdiniz yoksa da kesin izleyin çok güzel.
  • biz reklamcılığı don draper'dan değil david ogilvy'den öğrendik diyerek ortamlarda izlemediğimi belirtip; ve bununla da övündüğüm dizi.
    ne güzel övünüyorum lan ben!
  • --- spoiler ---

diziyi de her bir karakterini* de ayrı ayrı özlüyorsunuz.

--- spoiler ---
  • dönemini mükemmel bir şekilde yansıtmayı başaran amc dizisi. henüz iki sezon izlememe rağmen beni oldukça etkilemiştir. reklamcılık, pazarlama, şirket, viski, sigara, seks derken kendinizi ofisinizde çalışırken bir yandan da barterhouse yudumlarken bulabilirsiniz.**
hesabın var mı? giriş yap