• eskişehirde aynı apartmanda oturduğum eski milletvekili.

apartmandaki öğrencileri yemeğe çağırır; sohbet eder; zengin kütüphanesinden kitaplar verir.

bi kusuru var; sanırım yaşından mütevellit fazlaca konuşur. ayak üstü kitleme yeteneğine sahiptir. işinizden gücünüzden olursunuz.

yazları sanırım akçayda geçirir.

severiz kendisini.

not: elinizde sigarayla görürse kızar.
  • meclis'in ve meclis parkı'nın müdavimlerinden, bu gun itibariyle fanatiği olduğum milletvekili.

olağan bir gündü derken kayarken karşıma bir anda kısa boylu, kaşları fevkalade adam gibi bişi çıktı. zort durdum ki adam konuştu.
    - çocuğum üzülüyorum, sakat kalacaksınız mazallah.
    - ha?
    - düşüp bir tarafınızı kırmanız bir yana, variş olursunuz, variş.
    - variş* nedir beyfendi (neydi lan bu adamın adı??)
    - bak böyle damarlar hede olur, toplanır sonra keserler bacağınızı.
    *pantolunun paçasını kıvırır, içinden kadın çorabı çıkar* bu ne?
    - hmmk, valla k- çorap dimi?
    - bu variş ben 92 de ameliyat oldum, hala ağrıyo acıyo bıdıbıdı.
    (yoldan geçen bi adam vekilim filan yaklaşımında bulunur, kimliği belirir gözlerimde)
    - ama ben spor olsun diye yapıyorum bunu mail bey.
    - get canım, bu nasıl spor. git yürü, koş, güreş. kayaktan spor mu olur!
    - haklısınız güreşicem artık.
    - tabi tabi, dayanamıyorum sizleri görünce, gençliğimizde biz de paten kayardık. (bkz: mail büyükerman ve inline skating dünyası)
    - ha tabi, ben gidiyorum efendim, izninizle.
    - ne demek, bak dikkat, bırakın bu kayakları, söyle herkese!
    - peki efem.
  • 3 oy aldığı cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası "oy veren arkadaşlarımı yemeğe çıkaracağım" diyerek muhteşem kişiliğini ortaya koymuştur.
  • bugün covid-19 nedeniyle 93 yaşında yaşama veda etmiştir. sevimli, dürüst ve hayırsever bir insandı... toprağı bol olsun...
  • kaşlarını uzatıp acaip şekillere sokmasının sebebini "ben doğuştan atatürk hayranıyım, ona benzeyebilmek için böyle yapıyorum" diye açıklayıp ardından sesini de o'na benzetmeye çalışarak 10. yıl nutkunu okumaya başlaması da ayrı bi fonksiyonudur bu şahsın.
  • tekrardan cumhurbaşkanı adayı olmasını istediğim sevgili komşum.

arkandayız mail amca.
  • onca zenginliğine rağmen ford taunus marka aracını yıllarca koltuk naylonları ve ön konsol koruma kılıflarıyla kullanan tutumluluğuyla bilinen avukat dede.

tutumluğunun sebebi çocukluk ve gençliğinde giydiği altı delik ayakkabılarıdır. yokluktur.
  • covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz, tam bir beyefendi olan hayırsever avukat. kendisi oldukça mütevazı yaşamış, bütün servetini eskişehir iline hizmete adamıştır. eskişehir'in her köşesinde kendisinin yaptırdığı bir sağlık ocağı, bir üst geçit, bir bakım evi bulmak mümkündür.

nur içinde yatsın.
  • geçen gün pantolunun altından çıkan yeşil slip donu ve elinde fötr şapkasıyla gördüm, eve gidip bi sürü ağladım
  • öldüğü gün buraları coşturacak pırlanta kalpli komik amca.

o yüzden gelin şimdi sevelim, sayalım bu kıymetli şahsiyeti. arada bir hal hatır soralım. eskişehirli suserler gitsin zirve yapsın.
hesabın var mı? giriş yap