• sadece tereyağıyla yağlanmış, balık mürekkebiyle renklendirilmiş siyah spagetti ve üstüne kırmızı havyar.

görsel bir şölen olduğu kadar da lezzetli bir yemek.

ucuz olanları haşlayınca griye dönüyor ama. almayın.
  • bir üst komşuya diye okudum allah affetsin
    (bkz: yaran yanlış okumalar)
  • haşlanırken o kaynar suyun içinden yemek kadar güzeli özeli yok
  • wok tavasına benzer geniş ve derin bir tavada bugün penne yaptım; tavuk (jülyen doğranmış), yeşil ve kırmızı biber, soğan, kuşkonmaz, zeytinyağı, bikaç yakışacak baharatla baya güzel oldu. üzerine isteğe göre parmesan ilave edilebilir. afiyet olsun.
  • tereyağı eritip içine toz biber karabiber ve reyhan sonrasında domates sosu veya sulandırılmış salça döküyorsunuz üzerine sarımsak kekik fokurdayınca ocağı kapatıp ince kıyılmış soğan ekleyin soğan pişmeyecek o zaman görün makarnayı
  • haşlanan makarnanın suyunu atmayın, bir su bardağı kadar sosunuza ilave edin.

sosunuzu balzamik sirke veya şeker ile daha yoğun hale getirin.

aldante iyidir, pişirme önerisine uyun,hamurlaştırmayın.

makarnayı asla sade yemek gibi bir terbiyesizliği bu güzelim yemeğe yapmayın.

sosunuzu makarnanızla masada değil ocakta birleştirin ve güzelce karıştırıp birbirlerine alışmalarını bekleyin.

afiyet olsun

ufak bir tarif de verelim, ki kendisi benim favorimdir.
  • havuç sarımsak yeşil ve kırmızı biber kabak fesleğen kekik nane tatlı kırmızı pul biber tuz zeytin yağı sebzeler julyen kesilecek.
  • piştikten sonra eser miktarda (bkz: kekik) ve (bkz: nane) serpiştirmek.
    kıymalı, sosisli veya sucuklu yapmak.
    özellikle spagetti çiğ iken sosisi dilimlere ayırıp içinden geçirip pişirirseniz görünüm olarakta güzel olur.
    ayrıca ranch soslu makarnada güzel olur.
    salçaya az bir sarımsak dövmeden makarna yemeyin demiş miydim ?
  • kurutulmuş domatesin sos içinde muhakkak olması gerektiğine inanıyorum...
  • yeşil zeytin dilimleri ile tulum loru karışımı sostur.
hesabın var mı? giriş yap