şükela:  tümü | bugün soru sor
 • taliban ve onun yolundaki milyonlarca bok sürüsünü toplasan tırnağı etmeyecek kız.

  (bkz: malala yusafzai)
 • bugun hakkinda bbc turkce servisinde cikan uzucu haber ile ogrendigim sadece 14 yasindaki pakistanli. kendisi pakistan'da kizlarin okumasi icin kampanya yuruttugu icin taliban tarafindan basindan vurulmus. saldiridan kurtulmayi basarmis ama saglik durumu hakkinda net bir bilgi yokmus.

  http://www.bbc.co.uk/…witterfeed&utm_medium=twitter
 • karanlık zihinlerin insanlık dışı eylemi. umarım hayatta kalır.
 • taliban uyelerinin okul otobusunu yolun ortasinda durdurup, malala hanginiz dedikten sonra, onu isaret eden cocuk ile birlikte vurdugu, kritik durumdaki kiz cocugudur.

  sucu buyuyunce okuyup doktor olmayi istemesidir.

  (bkz: bunu yapan insan olamaz)
 • dindar yetiştirilmiş bir neslin milyonlarca kurbanından sadece biri. hani bizim de yetiştirmek istediğimiz dindar gençlik var ya, o gençliğin iyi(!) yetişmiş hali bu sabinin kanını döken.

  (bkz: dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz)
 • bbc urduca servisine açıklama yapan kodumun taliban sözcüsü, yusufzay'a taliban karşıtı olduğu ve laik düzeni savunduğu için saldırı düzenlediklerini söylemiş. merakım bize ne zaman sıra geleceğidir. laik düzeni savunmak ve her hangi bir "sürü"ye karşı olmak vurulma nedeni olacak mıdır bu ülkede de?? işte bunu çok fena merak ediyorum sözlük. aydınlat beni e mi...
 • kendisi hiç boş bir insan değildir. bbc türkçe servisinin haberine göre:

  "malala yusufzay, bbc'nin urduca servisine yazdığı, vadinin kontrolünü ele geçiren taliban militanlarının yönetimi altında yaşamanın nasıl birşey olduğu ile ilgili günlüğüyle gündeme gelmişti. malala yusufzay, taliban swat vadisinin kontrolünü ele geçirdikten sonra günlük yazmaya başladığında 11 yaşındaydı. bbc urduca servisi için tuttuğu günlükte militanlar tarafından kendisine yaşatılan eziyeti anlattı.

  yusufzay günlüğünü gül makai ismiyle yazıyordu. kimliği, taliban bölgeden çıkarıldıktan sonra, cesareti için ödül alması ve uluslararası çocuklar için barış ödülüne layık görülmesi ile birlikte ortaya çıktı.

  bbc muhabirleri yusufzay'ın pakistan'ın genelinde takdirle karşılandığını söylüyor.

  bbc muhabiri orla guerin, malala yusufzai'nin riskten kaçınmayan, halka mal olmuş biri isim olduğunu ve ailesinden büyük destek aldığını söyledi. öğretmen olan babası, yusufzay'ın yürüttüğü kampanya boyunca, kızıyla gurur duyduğunu söylemişti."

  devamı için: http://www.bbc.co.uk/…10/121010_malala_update.shtml
 • bbc kurşunun başarıyla çıkarıldığını ve durumunun stabil olduğunu bildirmektedir: http://www.bbc.co.uk/…10/121010_malala_update.shtml
 • bu kız okusa doktor olacaktı.
  ancak ortaçağını yaşayan müslümanlar buna izin vermedi.
  aynı ortaçağını yaşayan müslümanlar,
  karılarını erkek doktora da göstermiyor, güneah diye.
  o karıları da bu yüzden erkenden ölüyor.

  ama neyse ki erkeklere bir şey olmuyor.
  siklerini sokacak bir yeni kadın buluyorlar elbet.
  olmadı eşekler, keçiler var.