şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 9 mayıs 2018 malezya genel seçimleri) sonucunda 60 yıllık siyasal islamcı iktidar, harapan rakyat (halkın umudu) adlı muhalefet ittifakı tarafından devrilmiş.

  https://www.bbc.com/…ce/amp/haberler-dunya-44063572

  malezya siyasal islam projesinin 1960'lardan beri en etkili şekilde uygulandığı talihsiz bir ülke. 60 yılda tek parti ülkeyi şekillendirdi ve tüm gücü ele aldı. git gide şeriata evrilmeye başlayan malezya dünkü sonuçlar ile rahat bir nefes aldı.

  muhalefet ittifakının başındaki adam mahathir muhammed'e parantez açmak lazım. 92 yaşındaki bu amcamız devirdiği iktidar partisinde daha önce başbakanlık ve danışmanlık yapmış. iktidarın yolsuzlukları sonrası partisini bırakıp muhalif olmuş. muhalefet ittifakının başına geçmiş.

  (bkz: malezya başbakanının 700 milyon dolar tokatlaması) olayı iktidar tarafindan kapatılmıştı. yeni hükümetin eski dosyaları açması bekleniyor.
 • bir ülkeyi 60 yıl boyunca aynı insanların yönetmesi çok acıklı bir durum, 60 yıl boyunca liderliği ele alan partiden görevi devralacak adamlar çıkmaması daha da acı.
 • yolsuzlukların üstüne gidilecek demiştim. ilk haftadan başladılar.

  siyasal islamcı devrik başbakanın evinden kutu kutu dolarlar, mücevherler çıkmış. şaşırdık mı?
  https://www.sozcu.com.tr/…kin-evinden-cikti-2402209
 • siyasal islamci mi? çok bilmiş ezik ekşici götünden sicmis yine. asıl şu an hükumete gelenler siyasal islamci* . araştır bakalım bizim hükumetin devrilen hükumetle arası niye kötüydü. mahathir kimdir, enver ibrahim kimdir. götünüzden gelip yazıp çizmeyin burada.
 • (bkz: kıps)