• bu heykellerin ruyaniza girmesini istiyorsaniz, seyrediniz: sans soleil
  • sol pati musteri, sag pati ise refahi temsil eder. neko eger beyaz ise mutluga, sari ise zenginlige tekabul ediyor.
  • hello kitty'nin atasıdır kendisi..
  • kadıköy/çiftehavuzlar'da bulunan bir çin restoranı. ayrıca sushi falan da yapıyorlar. ekonomik olarak da diğer çin/japon/moğol/tay yemeği satan restoranlardan çok daha iyi.

yemeksepetinden verdiğiniz siparişlerde özellikle dana/tavuk etli menüleri (pilav/erişte + içecek + tatlı) doyurucu. menüde gelen pilav çok doyurucu 2 porsiyon pilav geliyor resmen. balda kızarmış muz ve elma cidden çok orgazmik bir lezzet.

amma mezelere gelince iş değişiyor, kalamar ve karides köftelerini tavsiye etmiyorum.
  • yüz kumbarası projesinde yer alan yetenekli bir fotoğraf sanatçısı.

http://www.yuzkumbarasi.com/manekineko
  • an itibarıyle tv8'de van için rock'ta çektiği harika fotoğraflarından bahsetmekte olan harami arkadaşım. kumbarayı beraber dolduracağımız fotoğrafçılardan biri. kumbara da ne diyenler için:
    (bkz: yüz kumbarası projesi)
  • asıl eğitimi hukuk üzerine olmasına rağmen sadece çok sevdiği için fotoğraf çekmeye başlamış, çok kısa zaman içinde çok ciddi başarılar yakalamış ve bu konuda harikalar yaratmaya devam eden fotoğrafçı.
    van için rock'tan tutun yüz kumbarası'na, blue jean dergisinden çini mürekkebi'ne kadar bir sürü yerde müthiş fotoğrafları yayınlanmış; birçok fotoğraf yarışmasından birincilikler kapmış; özellikle dünya rock&metal müziği grupları ve dövme temalarında ses getiren çalışmalara imza atmıştır. hatta son dönem işlerine bakılırsa çok sevdiğim fotoğrafçı mehmet turgut'un pabucunu dama atacak tek insandır. inanmıyorsanız buyrun bakın:
    manekinekophoto
  • japon kültüründe bolluk, bereket getirdiğine inanılan kedi. çağıran kedi de denir.

samuray ile ilgili olan efsanesi en çok bilinendir. bir efsane daha vardır bunun ilgili. bir kadın tehlikeli bir yılanın saldırısına uğramak üzereymiş bunu gören kedisi patisini kaldırarak, sahibini uyarmak istemiş ama yılan tarafından öldürülmüş. kadın bu cesur davranışı hatırlatması için, kedini tahtadan bir heykelini yaptırmış ve daha sonra bunun kopyaları uğurlara dönüşmüş.

uzak doğuda sadece bu kedinin çeşit çeşit biblolarını satan dükkanlar varmış. hatta hangisi olduğunu hatırlayamadım ama bir filmde de geçer. dükkanın tamamı maneki neko ile doludur. bizde pek bilinmese de yine de arayınca bulmak mümkün. misal şuradan alınabilir.

ayrıca en bilinen samuray efsanesini anlatan eğlenceli bir animasyonu da şuradan izlenebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=e6vr6v0ezuq
  • neredeyse on senedir peşinde olduğum bibloya konu kedi.
    nerde okudum bilmiyorum ama o zaman böyle uzakdoğu malzemeleri satan yerler yok, uzakdoğuya giden de yok.
    neyse sonradan bollasti aldim dukkana koydum gelen musterileri patisi ile selamlıyor işin garip tarafı bu bibloyu selamlamayan müşteri de yok, garip ve sevimli bir enerjisi var bu kedinin.
  • öncelikle (bkz: yazarların cüzdanlarında taşıdığı garip nesneler)
    japon kültüründe bolluk ve bereket anlamına gelen ve bu sebeple küçük bir figürünü cüzdamımda taşıdığım kedicik. hacdan gelme hurma çekirdeği ile harika bir ikililer yıllardır.*
hesabın var mı? giriş yap