• son günlerde beni en çok güldüren dizi.
    başroldeki marlon wayans her bölümde şöyle 2-3 dakikalık tek kişilik standup tadında şovlar yapıyor. gülme garantili. diğer karakterlere dayalı komik espriler de oluyor.

ben diziyi yeni keşfettim ama öğrendim ki kaldırılmış. arkası gelir umarım. çünkü şöyle gerçekten güldürecek bir sitcom yapılmaz oldu. sitcomlar bile nbc filmi gibi artık(bu bizim nbc tabii)...
  • repertuarlari gun gectikce deisip zenginlesen,farkli yorumlari farkli sarkilarla birlestiren, bence gitgide iyilesen,dinlenmesi gereken eglenceli grup...
  • yarın gece 22.30 da taximde ollie * adlı barda cıkarak sahnelere donus yapacak olan grup
  • 8 aralik gecesi, içi gemiye benzer bir dizayna sahip mekan manastre da cikacak grup *
  • kadikoy barlar sokaginda bu haftasonu acilisi olacak olan cicegi burnunda studyo . sahiplerinin yine birkac grup elemaniyla beraber harika bir golden retriever olmasi, provayla alakamiz yok biz kopege geldik durumlarini yaratacak olan, heyecanla bekledigimiz aktivite..
  • kedisine isim arayan bi arkadaşıma yaptığım reddedemeyeceği teklif.

- ayyy kedime isim arıyorum, herkese sordum, hiç güzel bir isim teklif edemediler. biri pembe dedi, biri kahve dedi, öbürü sarman dedi...
    trenchkot, çenesini öne uzatır, elinin tersiyle boynunu kaşırken:
    - neden önce bana gelmedin?
    - bilmem kiiii, denk gelmedik hiç bu araaaa. sen güzel isimler bulursun her şeye, hadi noooluuuuuur yardım et.
    trenchkot suratında isteksiz ve tatmin olmamış bir ifade ile.
    - bu kediyi herkese gösteriyorsun, onlara sevdiriyor, isim koymak için fikirlerini soruyorsun (tekrar boğazını kaşır, o sırada kedi kucağından yere atlar) sonra kimse isim bulamayınca bana geliyorsun... biz paralı isim bulucu değiliz...
    - ay t.k., iki saattir ne sayıklıyosun sen yaaaa. hadi bi isim bul şunaaaa.
    - yahu, kedi bile anladı tribi, uyum sağladı ambiyansa. bi sen anlamadın, ağız tadıyla godfather tribi yaşatmadın. taam ulan, böle entel dantel isim istiyorsan felis koy, latince kedi ailesinin adı, mistik referans istiyorsan ramses koy, klişelerden gitçeksen marsık koy. ama bence godfather göndermesi olsun, marlon koy.
  • eheh.. saints demo grubunun bi introsu (cube donuyo light sourced falan)
  • netflix’in en komik dizilerinden biri. az önce bitirdim, acı haberi burada okudum. netflix’in bu diziyi kesinlikle devam ettirmesi gerekirdi.
  • oğul. [her şeye içselleşen bir anlam yüklemek acemi bir kıyafet oldu üzerime] eve ilk girdiği an üzerine yükledim o 4 harfli ağırlığı. mahzun, hınzır ve topak halinde köşelerine sızdı evimin. uyudum; uykumun üzerinde uyudu, dibinde uyudu, içinde uyudu ve sonra uykusuzluğun içinde uyudu. bir sevinç ki daha yeni, bir sorumluluk ki uzun soluklu.

ve artık ben her eve girdiğimde bir kedinin gülüşünü görüyorum nereye baksam.

edit(06.03.2014)
    3 yaşına doğru hızla gidiyoruz. uyurken gururlu veya şapşal olarak ikiye ayırır oldu bedenini; uyanıkken geveze veya uslu. annesinin hastalıklarına kayıtsız kalamayan bir şifacı öte yandan. bir de kardeşinin oyun tekliflerini düello zannedip kendini kaybetmesi var. fakat her ne olursa olsun her gün mutlak suretle kucağımda tortor yapacağı seansları kaçırmaz. eve geldiğimizde bizim için mi yoksa dışarılara bakmak için mi kapıda karşılanıyoruz o mevzu da muallakta.

edit(09.03.2015)
    (bkz: kedilerin gariplikleri/@sakallis)
    (bkz: chinchilla silver/@sakallis)
  • sancak gemisi filmdir.

"istanbul'da oyunculuk yaparak var olmaya çalışan, marlon brando hayranı mert (marlon), büyük bir sinema filminin hayalleri ile seçmelere girip çıkmaktadır. bir gün, ona platonik aşık olan menejeri göknil beklenen projeyi bulur. seçmeler esnasında tanıştığı bade'nin peşine düşecek olan marlon, bir yandan da göknil'i idare eder. ancak büyük projesini bulan tek kişi marlon değildir, tv kanallarına senaryo yazan ev arkadaşı serkan'ın da hayatı değişmek üzeredir. marlon'la çevresindekileri ile yakın gibi görünen uzak ilişkileri komik hayallerle dolu dünyasıyla içiçe geçmiş şekilde yürümektedir...ta ki bade'yi bulana kadar!"

yönetmen: osman moustafa
    oyuncular: deniz hamzaoğlu, damla kaya, esra akbaş, gülay say, ömer kaya, seçkin zenginler, bahadır muhtar, murat ercanlı, zafer altun, veysel diker, fatma yılmaz, hasan pehlivanoğlu, burçak kabadayı, deniz celiloğlu

www.marlonfilm.com

ne yaparsan o olursun
hesabın var mı? giriş yap