• ön edit: 3. ya da 4. entryi girmiştim ama başlık başa kalmış*
    kuzey koreden ismini yazan 200 küsür kişiyi merak ettim. her kimse onlar huzur içinde uyusunlar.
  • olm taşak geçiyorsunuz ama bunda ne var ya? güzel bir şey değil mi? bırak, böyle bile olsa insanlar ilgi duyuyor işte bu neden rahatsız ediyor? herkes yeriyor da, bu yerenler kendileri ne yapıyorlar acaba bi anlatın da bilelim aq. yok boş işmiş. yarrama bak gören de kömürlükte atom parçalıyo zanneder.

ya adamın dijital bir tasarımın üzerinde adı yazıyor, adam da mutlu oluyor amk bu kadar mı ufak tefek şeylerden zevk almayı bilmiyorsunuz lan? ne yapaydı adam kendi imkanlarıyla mars'a mı gitseydi? o zaman mı size göre iyi bir şey yapmış olacaktı. akıl sik değil ki millete sokasın.
  • teknoloji nerede biz orada

(bkz: mars bayburtlular derneği)
  • çoğu kişinin mars'a gönderileceğini zannettiğini düşünyorum.(bkz: swh)ülkeden nereye olursa olsun kaçmak isteyen insanları göstermiş olaydır. yada hiç değilse ismim kurtulsun şu baş belası yerden demiş olabilirler.
  • uzaylılar tarafından bulunsa bizi bi bok sanacaklar.
  • 30-40 yıl sonra marsta toprak reformu olursa torunlarım faydalansın. dedem zamanında buralar hep kraterdi demesinler dedirtendir.
  • kesinlikle gereksiz işlerde birinci olduğumuzun göstergesi bir sayı. bu rakamla övünen bile duyacaksınız muhtemelen. şaşırmayın.
  • yav arkadaş şu memleketin insanı kadar komplo teorisyeni, muhabettine yapılan şeye turp sıkan ve araştırmaktan yoksun başka kaç millet var bilmiyorum. arkadaş yazdığın isim soyisim bi de email adresi. vay efendim bilgileri paylaşarak hata etmişiz, gereksiz işlerde birinciymişiz, yok megalomanyaymış. la de get!!
    başlıktaki sayıya sazan gibi atlamışsınız.. nasa world participation map
    edit:
    bir kaç arkadaş özelden uyardılar. ben başka bir projenin "send your name" kısmını bakmışım. bu bizde popüler olup milyonu bulan şu projeymiş. tamam hadi yanlış yere atladık sazan ben oldum. nüfus, katılım açısından oransal olarak türkiye uçmuş baya. ama bu durum bunun bi eğlence aracı olmasına rağmen bazı insanların turp sıktığı gerçeğini, komplo teorisyenlerinin kafasının bi garip çalıştığı gerçeğini yine değiştirmez dostlar...
    edit 2:
    bir de şu bilimsel gerçeği unutmayın :) (bkz: internette içinde türk olan anketi türk kazanır)
  • sanırsın ki çok gizli hayatı olan insanlarsınız. nasa sizin sikindirik mail hesaplarınızı ne yapsın ki? zaten böyle bir projeyi bu şekilde reklam ederek pr yapıyorlar ve ilgiyi artırıyorlar yoksa nasa gibi hükümetten dünyaları alan bir kuruluş zaten google'ın hayatımızı kaydettiği bir ortamda mail adreslerini veri tabanında bile tutmuyordur. türkiye'nin yine boş işler müdürlüğüyle birinci sırada olduğu reklam uygulaması, eğlence olsun diye listede hiç ismi olmayan ülkeyi seçip isim kaydettim.
  • ön edit: 2 milyon olmuş durumda. 25/05/19

mars 2020 rover görevinde nasa'nın send your name to mars olarak başlattığı projesine türkiye'den 1000000'dan fazla kişinin katılması olacaktı başlık. neyse konumuza dönelim.

ülkedeki işsizlik oranının göstergesi gibi olay. an itibariyle birinciyiz.

buradan hangi ülkeden kaç kişinin katıldığını görebilirsiniz bkz

edit: benzer bir başlığın varlığından dolayı kaldırmıştım ama sayı verince bu başlık yürümüş.
hesabın var mı? giriş yap