• rastladığım bir resimde, kafenin müşterilerden talebi.
    masada en fazla 30 dakika kalmanı ve bu süre zarfında en az 30 lira tüketmeni istiyor.
    böylesi bir talep, müşteride ters teper bence.
    30 dakikayı sonra nasıl ölçecek.. en iyisi starbucks veya mcdonalds gibi.
  • nişantaşı‘ndaki bir cafede masalarda bulunan not

“masa işgal süresi 30 dakika ile sınırlıdır.
    asgari tüketim 30 tl‘dir.
    anlayışınız için teşekkür ederiz.”

yani cafenin sahibi zımnen diyor ki, iki çay söyleyip 2 saat muhabbet edersen ben 30 bin liralık kira için götümü mü vereyim? içeceğini iç, siktir git!
  • asgari tüketim neyse, zaten iki çay içsen 30 lira yapar orada ama masa işgali 30 dk ne demek amk. işgal kelimesinin kullanımı biraz abes kaçmış. resmen 30 dk otur siktir git der gibi.

sonradan bi arkadaş daha gelse masayı yarım saat daha uzatıyorlar mı acaba.*
  • akınsoft'a hayırlı olsun.
  • 60 liralık yer içersek 1 saat oturabiliyor muyuz ? diye merak ettiren
  • bu notu yazan kafeye gitmek kişinin kendine yapacağı en büyük saygısızlıktır. stres yapacaksam ne diye kafeye gidiyorum. park süresi gibi süre koymuş mk.
  • fiilen uygulamayı kolaylaştırmak için teknoloji'den faydalanabilirler.
    videodaki çözüm yerine popomuzun tam ortasına ayarlanmış tek bir kazık ideal çözüm olacaktır.
  • abi masa 3'ü 1 saat uzatır mısın?

en son 2002 yılında internet kafelerde duyduğum replikleri yeniden duyar gibi olduğum mekan.
  • oturulduğu anda kronometre işlemeye başlıyor ve 30 dakika dolduğunda, sandalyenin kıç koyulan kısmından sert bir cisim fırlıyor.
    gerçi böyle bir uygulama olsa bilerek oturacak çok kişi de vardır.
  • işte bu yüzden starbucks ve türevleri yerleri tercih ediyorum.

bu tarz cafelerde çalışanlar ve müdürler müşterinin gözünün içine bakar, her 15 20 dk da bir gelip isteğiniz var mı diye taciz ederler.

2 çay içiyorlarsa çay servisini kaldır. git antin kuntin menüler hazırla minimum 50 liradan koy.
hesabın var mı? giriş yap