• seagate'in yanında, güzide bir hard disk üreticisi. yakışıklı değil ama sempatik. yaklaşık 8 yıldır kullanıyorum, ilk hard diskim dördüncü yılında uçtu. ikincisi de bugün, dördüncü yılını doldururken uçtu. yani ne diyem mahmut mu diyem bilemiyorum. ne kadar döküman varsa gitti. dört rakamı ile ilgili kötü anıları var sanırım üreticilerin.
  • harddisk uretici firma.. her daim bad sector veren 850mb'lik harddiskleriyle ve anormal jumper lokasyonlariyla me$hurdur.. kesinlikle kotudur..
  • hakkında yazılan bunca olumsuz eleştiriyi görünce şaşırdığım, bana bir kez olsun problem çıkarmamış 4 senedir aslanlar gibi çalışan süper sessiz bir hard disk markası.
  • ssd geldiginden beri geleneksel hard disk ureticilerinin tum sayginlik gibi konulari resetlendi ve her birine tekrardan sans tanima geregi ortaya cikti. eskinin ram ureticilerinin ssd alaninda daha bir guven verdigi bile bir gercek. bu alanda maxtor neler yapabilecek gorecegiz.

her neyse, benim icin maxtor 96 yilinda ikinci el 850mb olanini satin alip amiga 1200'ume bagladigim, gurultusuyle manyak kafa sikse de donemin sartlarinda muthis memnun eden, sonrasinda da baskalarina satilip uzun sure o sahislarda da isini gormus olan cilgin bir markadir. millet itin gotune soksa da guzel hatiralardan dolayi bugun de gidip alabilirim. ucuzmus da zaten.
  • belirli bir periyodta aklımı almayı hobi haline getirmiş external hard disk markası. yaklaşık her 20 günde bir müzik dinleyeceğim zaman önce winamp hatası veriyor sonra da "bu disk biçimlendirilmemiş. şimdi biçimlendirmek istiyor musunuz?" diyor. korkmayın mp3 arşivinize bir şey olduğu yok. acı tecrübelerime göre bilgisayara reset atınca düzeliyor.
  • muadillerine göre ufak, daha havalı görünümlü fakat bunun yanı sıra biraz daha sakat, uğraştıran, yer yer korkutan ürünleri bulunan external hard disk markası. çok iyi fiyata aldığım 1 tb modeli için memnun olmakla olmamak arasında bir yerlerdeyim, bul beni

edit: ayrıca ara sıra saçmalama olayını yaşadıktan sonra, hub yerine direk pc usb'ye bağlamam ile gül gibi çalışmaya başladı artık, saygılar.
  • sahibi seagate'tir.
  • maxtor saadet zinciri uyelerine aciklamak gerekirse: maxtor'un 850mb harddisklerinde master/slave ve cable select jumper'larinin kombinasyon ayari diger firmalarda ali$ildigi gibi "hic jumper yoksa master/single", "master'a takiliysa master", "slave'e takiliysa slave" $eklinde degildir.. cs+master gibi binary kombinasyonlarla ugra$maniz gerekir.. ha bir de bu jumper takilan yer her makul hard disk gibi power'in yaninda degil govdenin ustunde alakasiz bir yerdedir..

bu sebepten harddiske her jumper takmaya niyetlendiginizde jumper'larin onu yerine ust plakada yazan $ifreli aciklamalari okumak icin harddiski kasadan cikarip okuyup jumper'i takip harddiski geri takmaniz zorunludur ki alet kurarken maxtor'un harddisklerinin uzerinde sari ustune siyahla yazan "your satisfaction is our honor" lafina kufrettirir..
  • seagate tarafından 1.9 milyar dolara satın alınması düşünülen şirket.

http://abcnews.go.com/…usiness/wirestory?id=1429719
  • plaka basina 80 gb kapasiteli disk ureten firma (izninizle ilk oha sozcugumu burda kullaniyorum). tek plakada 120 gb calismalari devam ediyormus 2003'un ilk ceyreginde biter diyolar (ikinci oha).

maxline isimli seride ise 320 gb'lik bir disk var (ucunc.. neyse) 5400 rpm tabi. ille 7200 isterim derseniz 250 gb var su an, onla yetinin. (bkz: yetinmek)

(bkz: naptiniz siz be abi)
hesabın var mı? giriş yap