• milli eğitim bakanı mahmut özer, 81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracaklarını açıkladı

bunu açıklayan “milli eğitim bakanı”. ya arkadaş, siz bizim aklımızla oynaya oynaya bizi manyak ettiniz ya. bu senin görevin mi? ülkedeki eğitim sistemi yerlerdeyken, milli eğitim bakanlığı ekmek fabrikası kuracağız diyor. gerçekten bu ülke fabrika ayarlarından tamamen koptu.
  • kesin yaz tatilinde öğretmenleri çalıştıracaklar.

edit: mutlu musunuz? insanların üç aylık tatilini dile dolaya dolaya, öğretmenleri hamur ustası yaptınız.
    bir kısmı da evlere, online siparişle servis yapacaktır.
    kışın kim çalışacak fırınlarda merak konusu. muhtemelen atanamayan öğretmenler sözleşmeli çalışacaktır.
    simitleri, gevrek yapabilecekler mi acaba?
  • o fırınların yapımı eğitim bütcesinden karşılanacak.
    soran olursa bütçede en yüksek paylardan biri meb'e veriyoruz deriz.
  • eğitim işinde battık ekmek işine başladık diye okudum ben.
  • ogretmenleri degil de gidaci ogrencileri bi' ad altinda calistiracaklari akebe tipi sacmalik.

fasfucker vatandas ekmek alamazsa ne olacagini biliyorlar ve siviyorlar...
  • turkiyede meslek lisesinde fırıncılık faaliyeti yapabilecek kaç öğrenci var? bu öğrencilerin yapabileceği ekmek kaç adet olacak ve o ekmeklerin kaçı yenebilecek düzeyde olup satışa sunulabilecek? satışa sunulan bu ekmeklere kaç vatandaş ulaşabilecek?
    kafamda deli sorular.
    sonu tanzim satış noktası bile olamayacak, bu konuda hiçbir sorumluluğu olmayan ve asıl sorumluluğu eğitim olan bir kurumun beyhude çabası olarak görüyorum.
    halkı ucuz ekmek ile buluşturmak meslek lisesindeki 3 - 5 öğrenciye kaldıysa işimiz allaha kalmış demektir.
  • olaydan haberi yok sanırım bakanın.

maksat fırın ya da üretim sorunu değil hammadde olan un ve maya gibi giderlerin fiyatlarının yüksek olması.

zararına üretecekseniz tmo kanalıyla fırınlara ucuz un verin olayı çözün.
  • hangi bakan tarafından açıklandığı önemsiz olan vaat.

sanki bakanlar liyakate, bakanlıkla ilgili ehilyetlerine, iş bilirliklerine bakılarak atanıyor da kimin açıklama yaptığı problem oluyor. cumhurbaşkanı bu bakanı yarın içişlerine atasa, sonra alıp savunma bakanı yapsa, ertesi gün "kendisi yeni maliye ve hazine bakanımızdır" dese kim "olmaz" diyecek ki?
  • eh, erken seçim var. ekmeği zararına ucuza verecekler ki oy gelsin.
  • ülkedeki onlarca gıda ve pastacılık lisesi kapatılıp binasıyla, öğrencisiyle, öğretmeniyle imam hatip okullarına dönüştürülürken halkın faydası, ucuz ekmek ihtiyacı, işi yapacak yetişmiş eleman kadrosu vs. pek akla gelmemiş olmalı.

yine bir yerlere sağlam para akacak anlaşılan, diyerek tanımımsı yorumumuzu da ekleyelim.
hesabın var mı? giriş yap