• al di meola eseri..
    gitar çalmayı bilen veya çalmayan çalışan herkese,, dinledikten sonra
    -eğer ben gitar çalıyorsam bu adam ne yapıyor,, eğer bu adam gitar çalıyorsa ben ne yapıyorum dedirten,, aşmış,, bitirmiş,, yarmış.. vb.. sanat eseri..
  • hele birde paco de lucia ile beraber çaldıkları versiyonu vardır ki tadından yenmez..
  • ilk 1/10 undan daha fazlasını bir türlü çalamadığım şarkı...
  • guruyla aynı acı kaderi paylastığım aşmış şarkı
    (bkz: friday night in san francisco)
  • al,paco ve john un çalarken uzaylılardan yardım aldığını düşündüğüm flamenco jazz şaheseri..
    nice gençleri gitardan soğutmuş,eline almaya korkutmuş şarkı..insaf be.
    (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  • bir de john bonzo bonham'in benzer bir hamlesi vardir al di meola'nin burada yaptigina benzer. song remains the same konserindeki sarkilardan birinde dikkatli dinlendiginde farkedilir. bonzo'nun sanki besinci bir uzvunu kullanarak çikardigi 5. bir ses çikar davul setinden. nasil yapabildigini anlamak zordur. tipki al di meola'nin mediterranean sundance'de yaptigi gibi. parmaklarinin yetisebildiginden fazlasini yapiyorlar gibi..
  • eğer al di meolanın paco de luciasız çaldığı bir versiyonu yoksa şarkının büyük bölümü paco de lucia'nın rio anchosundan çevrilmiştir. anladığım kadarıyla mediterranean sundance, parçada intro ve outro işlevini gören kısa bölümlerden ibarettir*
  • bu parçanın bir eski stüdyo kaydı, bir de 1982 san fransisco warfield tiyatrosunda kaydedilen bir canlı versiyonu mevcuttur ki, ikisini de al di meola - paco de lucia ikilisi çalmıştır. (bence canlı versiyon daha hayvandır)
  • (bkz: şaheser)
  • al di meola gibi çalınamayacağını anladıktan sonra insanın parça içinde kendi doğaçlamalarını yapmasını sağlayan ama gene de o çalmayınca bi boka benzemeyen hertürlü övgüye layık parça
hesabın var mı? giriş yap