• "batur abi" olarak da bilinir.. gercekten de turkiyenin en iyi basketbol yorumcularindandir..
    genc oyunculari surekli takip eder. genc oyuncularin oyunun sonunda, mac koptuktan sonra (garbage time tabir edilir) degil de ilk beste oyuna surulup, basarili olmazlarsa degistirilmelerini savunur.

gard oynuyormus, hic izleyemedim ama murat murathanoglu bir keresinde "kendi aramizda yaptigimiz bir macta, batur abi oyle bir turnike atti ki ben turkiye'de oynamis hicbir gardin oyle bir turnike attigini hatirlamiyorum" demisti.
  • "mahalle basketbôlü" ve "sokak basketbôlü" laflarina fazlasiyla takmis olan, kaya peker hayrani bi abidir kendisi a.k.a batur abi
  • yerinde tespitlerine karşın kendisi hakkında yaptığı yorumlarla kaya pekerle akraba ilişkisi olduğunu düşündürten eski basketbolcu şimdiki yorumcu, tonton dede.
  • 3 eylul 2002 turkiye angola macinda "aferin cocuklara,basketbol oynuyorlar" lafiyla beni yataktan yuvarlayan $ahis.
  • top şut adan elemanın elinden çıktığı anda girip girmeyeceğini anlayan (ve ne olacağını önceden söyleyerek seyredenlerin heyecanını kaçıran!) şutör ihtiyar.
  • ntv'de isledim maçlarda yanındaki adamla birlikte cevat abi ve benjamin ikilisini çağrıştıran'lardan cevat abi rolünde olanı...(di mi batur aabi)
  • aslinda basketbol bilgisi cok iyi olan,ve dediklerinde cogu zaman hakli olan,fakat bunlari cok sık soylemesi yuzunden izleyiciyi bayan tonton amca.kendini macin heyecanina kaptirdigi zaman spikerle beraber mac anlatir,her basketten sonra aferim yavrum fevkalade evladim $eklinde oyunculari motive eder.
  • milli takimin hatalarini iyi bilio ve dogru noktalara deginio insan bazen acaba 12 x adam bunlari bilio mu die du$unesi geliyor.
  • 4 eylul 2002 turkiye yugoslavya macinda bir ara "böyle savunma yapmak için kampa gerek yok, toplanın gelin..." diyerek ince ince taşağını geçmiş, takdirimi bir kez daha kazanmış insan.
  • bazen takdir ettigim bazen de anlam veremedigim yorumlar yapan abi. acaba aydin orsun yerinde olsa neler yapardi acaba dedirten, iyi oyun okuyan yorumcu abi.
hesabın var mı? giriş yap