• son albüme kadar kargonun tüm sözlerini yazan, badlik amiri gibi insanüstü bi nesnenin vokalisti edebi insan.
  • kargo'nun yalnizlik mevsimi adli albumune yazdigi sozlerle yalnizca turk rock muzik tarihine degil, turk edebiyat tarihine de altin harflerle adini kazimis bir adamdir... hatta benim icin o albumle birlikte muzikten once ciddi anlamda edebiyat tarihine kazimistir... o album benim icin turk rock tarihinin ilk 5 albumu icinde her zaman zirveye oynar ve yine bence mehmet senol sisli'nin o sozleri olmasa o album oylesine muthis bir sounda sahip olamazdi... adam oyle sozler yazmis ki resmen muzik dile gelip "abi bu sozlere bu sound yakisir" diyerek sirf ayip olmasin diye muthis tinilarini muzisyenlere bonkorce sunmus... hatta muzisyenler ve vokal bile album kaydi bitip dinledikleri zaman kendileri dahi sasirmis olabilirler "lan bu muthis sound nasil ortaya cikti" diye...
  • subaylarda en çok sevdiğim özellik manyak hafızalarıdır, neredeyse 40 sene görev yaparlar ama spesifik askerleri vardır hiç bir zaman unutmazlar bu askerlerini...

mehmet şenol şişli abimiz de böyle biri işte. her kargo şarkısı dinlediğimde babam diyor "aaa benim askerim." veya ben cenk taner'in kadoköy karabatakları hali ile şarkısını açtıysam diyorum "bak baba senin askerin çalıyor bu şarkıda.". kendisi terhis olurken babama hediye ettiği sen bir meleksin'in özel sürümü (içinde kaset ve cd olan bir kap) evimizde duruyor hala. ve hep kendisine babamın selamını söylemek istedim, bunu bilsin istedim takipteyse sözlük'ü. eğer ekim 2015 civarı antalya'ya yolu düşer ise askerliğini yaptığı karpuzkaldıran'a uğramasını dilerim. tatildeysek hala oradayız çünkü (olmadı izmir'de denk getiririm).

--------------------------

ayrıca çok ilginç gelecek ama 12 sene öncesinde kendisi hakkında yazılan entry'e konu olan "sünnet düğününde çalınan kuzen" de ben oluyorum. heyt be neler neler dönüyor hayatta mşş abi. babam 8 sene önce emekli oldu albayken, oradan hesap et. her zaman sevgisi var sana onun da.
  • müthiş şehir şairi.sözleri üzerinde,oturup "ne diyo bu adam ya?" denmesi gereken kişi."örn:kadın rahmine anamın rahmi gibi sığınırım.bakma bilirim aslında orası benim biricik mezarım."göçebe dergisinde şiirleri yayınlanmıştır.6:45ten çıkacak şiir kitabı yayınevi sahipleri de dahil azimle beklenmekte.
  • kargonun imaj ve içerik sorunsalının baş mimarlarından biri. diğeri de koray (ve belki biraz da serkan). madem o kadar derin anlamlı, karanlık şarkılar yapacaktınız, o 14-15 yaş lise kızları için yapılan imaja ne gerek vardı? ya da tam tersi, madem bir bon jovi havasına girilecekti, bu kadar manalı sözlere ne gerek vardı? zaten grubun sonunu da bu imaj ve içerik sorunsalının getirdiği söyleniyor, muhtemelen doğrudur.
    ayrıca kuzenimin sünnet düğününde gitar çalıp şarkı söyleyen kişi. (zira o sıralarda kendisini asker eniştem de binbaşı idi.) (ama ben gitmemiştim düğüne, o ayrı)
    ha bir de solo albümü ve kitabı dört gözle beklenen kişi.
    ayrıca sevmek zor albümündeki bütün şarkı sözlerini yazan kişi.
    (bkz: daha gider bu)
  • müthiş sözler yazan kargo elemanı. sözlerin mükemmelliği özellikle yalnızlık mevsimi almübünde farkedilirken, askere gittiği zamanlarda yani yokluğunda yapılan sen bir meleksin albümünde sözler zayıf kalmıştır.
    bazı özlü sözler de söylemiştir: mesela
    bad lik amirinden: "eğer bir yanlış yapacaksan bari onu doğru yap."
  • ben bu adamin adını yıllarca mehmet şen şakrak zannettim!
  • "aşık olma kabiliyetim olsaydı sana olurdum" demek istediğim sanatçı.

--- spoiler ---

karanlıktan korkan bir kadın ağaçlı yolda yürüyor
    geçmişten çılgın bir hata yıpranmış bir teselli aklında...

yaşlı, sakat bir tenisçi beton kortta duruyor
    soğuk yüzü yansıyor elinde tuttuğu kupaya...

saatin sesi çalmakta katedralin çanları gibi
    yalnızlar şimdi susmakta şiirin müziği gibi...

bitkin bir rahip mum ışığında
    verdiği vaazlar ardında
    gözyaşları damlıyor elinde tutuğu kuran'a...

saatin sesi çalmakta katedralin çanları gibi
    yalnızlar şimdi susmakta şiirin müziği gibi...

pişmanlıktan kaçan bir yanılgı
    tarihin tozlu dosyasında
    zaman bir girdap gibi
    kaderin kör dizaynında...

nasıl ki nicedir
    bir bodrumda
    boş bir küpün karanlık kaslarında
    bir örümcek amaçsızca dolaşırsa
    size göre amaçsızca ama ona göre?

saatin sesi çalmakta
    şöhretin, hırsın aklında
    yalnızlar şimdi susmakta
    inancın, umudun koynunda...

küller toprağa karıştı inanmışların rüzgarında
    saflık bir anlam buldu iyilerin ruhunda...

--- spoiler ---
  • tam adı mehmet senol sisli olan ve ilk kitabi "sayiklayanlar/mono sarkilar" 6 45 yayincilik tarafindan basilacak olan ukala kargo elemani.
  • bugün itibariyle, mucize bekleyip dönmesini isteyenlere müspet bir cevap verdiğini öğrendiğimiz söz yazarı - müzisyen.

..kaybettiği bir şey yok kazandığı hiç bir $ey
    o arsız bir sürgün, içindeki zindanda..
hesabın var mı? giriş yap