şükela:  tümü | bugün
 • adalet o kadar geniş bir kavram ki, memleketim'i bir baştan başa hak yoluyla donatmaya kimsenin ömrü yetmeyecek galiba.

  bu akşam bilinçli seçmen'de gözüme çarpan bir adalet manzarasını aktarayım akmerkez yakınlarından:
  kucaklarında bebeleri dilenen kadınlar,
  bmw marka otomobillerde
  kırmızı ışıkta duran adamlara el açar.
  kadir abi * bunlara bakar.
  kadir abi şaklabanmış bana ne?
  mutluluğun resmini yapamazmış,
  sana ne...
  çok başarılı bir sazan avcısı olmuş çıkmış,
  memleketin çivisi çıkmış, daha ne...

  nazım olmadı ama olduğu kadar bu kadar işte... bu manzara da idarenize...
 • bir şehit babasının oğlunun cenaze töreninde sarfettiği kelimeler sonucu yaklaşık 1 sene hapis cezasına çarptırılması memleketimin adalet anlayışını özetlemektedir.

  http://www.2023haber.com/…_detay.php?haberid=123057
 • "olmayan delili bulmaya çalışıyorlar!

  gazeteci felat bozarslan hakkında “cinsel istismara saygın tutum indirimi” haberi nedeniyle açılan davanın karar duruşması 2. asliye mahkemesi’nde görüldü. bozarslan beraat etmeyi beklerken duruşma hakimi davayı 20 kasım’a erteledi.
  bozarslan bugün görülen duruşmayla ilgili şunları söyledi: “duruşmaya çıktık, dosyada beni suçlayacakları delil yok. yani savcı öyle bir soruşturma yapmış ki hakkımdaki tek delil olan yaptığım haberi dosyaya koymamış. düşünün, devlet sizi bir şeyle suçluyor ve suçladığı delili dosyaya koymuyor… hakim de bunu kendine dert etmiş… illa ben o delili bulacağım diyor ve haliyle somut delil olmadığı için, delil yetersizliğinden beraat etmem gereken duruşma, 20 kasım’a ertelendi. yani kısacası, beraat etmem gereken davada hakim, olmayan delili bulabilmek için duruşmayı 20 kasım’a erteledi."

  http://www.gazeteduvar.com.tr/…si-kasima-ertelendi/
 • "10 hak savunucusundan 6'sı 'bilinmeyen' terör örgütüne yardımdan tutuklandı"

  http://t24.com.tr/…tune-yardimdan-tutuklandi,415094
 • tahliye talebi reddedilen ve kanser hastası olan tutuklu eski yargıtay üyesi mustafa erdoğan'ın cezaevinde bilinci kapandıktan 9 gün sonra serbest bırakıldı. doktorların en fazla 2 yıl yaşar dediği erdoğan, tahliye edildikten birkaç gün sonra hayatını kaybetti.

  http://t24.com.tr/…y-uyesi-hayatini-kaybetti,424721
 • zaman gazetesi yazarları davasını ele alan sedat ergin şöyle yazmış;

  "...savcılık makamı, iddianamenin sonunda “şüpheli yazarların gerek suç unsuru ihtiva ettiği tespit edilen yazılarıyla, gerek tek başına suç unsuru olduğu belirlenememekle birlikte örgütsel hedef ve amacı tamamlayan yazılarla, fetö-pdy terör örgütü hiyerarşisi içerisindeki görevlerini yerine getirdiklerini” ileri sürüyor.

  bu ifadeyle “suç unsuru içeren yazılara” ek olarak “tek başına suç unsuru olduğu belirlenemeyen” yazıların da bulunduğu savcılık makamı tarafından teslim ediliyor. ama suç unsuru olmasa da sanıkların bu yazılarla “örgütsel hedef ve amacı tamamladıkları” ileri sürülüyor.

  bu nasıl oluyor, doğrusu pek anlamadım. görüşlerine başvurduğum tanınmış ceza hukukçusu prof. köksal bayraktar’dan şu yanıtı aldım:

  “bugüne kadar okuduğum en vahim iddianamelerde bile böyle bir niteleme görmedim. savcı delilin olmadığını açıkça söylüyor. ceza hukukunda suç olmayan şey delil olmaz. bu kadar açıktır. bu, tamamen belirsizliğin hâkim olduğu son derece müphem bir suçlamadır. bir amaca hizmet etmekten söz edilirken, bu amaca nasıl hizmet ettiği gerekçelendirilmeyerek bu belirsizlik adeta delil yokluğu seviyesine indiriliyor. dolayısıyla delil yokluğu ikinci kez suçun olmadığını ortaya koyuyor.”

  http://t24.com.tr/…tiyor-kimler-yanilmadi-ki,444869