• lüzumsuz bir lakırdı. çözüm odaklı olmayan tipik yıkımcı ortadoğulu eleştiri yaptığını sanan kişi hezeyanı.
  • kaldırılmasa bile denetlenmeli.
    memurluk "kapak atmak" deyimiyle tabir edilir hale gelmiş halk arasında.
    işini iyi yapamayan, devletin verdiği imkan ve yetkiyi şahsi çıkarı, menfi konforu için kullanan, yüz kızartıcı bir suç işlemezsem emekli olurum edası ile kurumuna gidip gelen onbinlerce memur var bu ülke de.
    kaldırılmasa bile, saat/yapılan iş denetlemeleri yapılmalı. bir memurun yapacağı işi 3-5 memurla gören kurumlar çok.
  • büyük ihtimalle bir baltaya sap olamayan bir gerzeğin; kıskançlığının verdiği cürretle, egosunu tatmin etmek için açtığı başlık..
    eğer bir yetersizlik varsa bu kazanılmış hakkının elinden alınması ile değil, zorunlu eğitim ve seminerlerle olur.
    eleştiri net ortadoğu kafasıyla yapılmış. sorgulanması gereken şey eğitim sistemi olmalı canım benim kazanılmış hakkın akıbeti değil..
  • özel sektörde dağ deviriyorlar ya aq!

not :memur değilim. olmaya çalışıyorum. 4-5 senede bırakırım.
  • her şeyi otomatik yapabilecek sisteme sahip olunca, bence de kaldırılsın.
    online bir işlemde veznedarın keyfini beklemiyor, mahkeme duvarı suratını çekmiyorsunuz.
  • evet çoook mantıklı harika akıllı arkadaşım.
    polislerde özel olur,
    cezaevide özel olur,
    adliye falanda özel olur,
    okullar,
    emlakçılar birleşip tapu kadastro müdürlüğü kurarak kafasına göre takılırlar.
  • memurun partisi olmaz (normal şartlarda ve kanunen)
    memur devlet hizmetini, devletin tüm vatandaşlarına vermekle yükümlüdür.

vermezse ve bunu kanıtlarsanız cezai yaptırımları vardır.

sizin istediğiniz gibi özelleştirilirse ne mi olur? filanca partiden olmadığınız icin noterde bile saatlerce bekler gene de işinizi halledemezsiniz.

paranız olmadığı icin özel hastanelerin kapısında geberir gidersiniz.

cocuklarini özel okulda okutamayanlar ne olcak?

hadi herkes girdi nasıl denetleyeceksiniz? istediği okul istediği sisirme notlarla istediği okula sokar öğrencileri.
    fırsat eşitliği nasıl sağlayacaksınız ?

isteyen istediği kadar elaman çalıştırır canı isteyen istediği fiyatı ceker.

tekel özelleştirildi daha ucuz mu hizmet alıyorsunuz?

seka yok? kagit fiyatları mi düştü?

et ve balık kurumu yok. iyi mi oldu?

elektrik ve doğalgaz özelde. canı istiyor yüzde bilmem kaç zaman yapıyor. istediğin kadar itiraz et. kaçak kullanım bedelini bile cebinden veriyorsun.

özel sirketi kime nereye şikayet edeceksiniz?

diyelim ki ettiniz ne olacak? anca ananızı da alır gidersiniz.
  • yok kaldırılmasın da sıkı bir denetim gelsin ve meb özelleştirilsin..

not: her öğretmen de üstüne alınmasın.. alınması gereken alınsın, biz burada işini düzgün yapan hiçbir öğretmene saygısızlık etmeyiz, baş tacıdırlar.
hesabın var mı? giriş yap