şükela:  tümü | bugün
  • iş garantisi olmasından dolayı kıçını kaldırıp kendini geliştirmek adına ufacık bir adım atamayan öğretmenlerin piaac sonuçlarının, insanın yüzüne tokat gibi çarpan sonucudur.
    https://www.atagundem.com/…aacda-sinifta-kaldi.html
    yılın 6 ayı tatil yapıp 3-5 hafta kendi gelişimine ayıramayan bir güruha iş garantisi vermek aptallıktan başka bir şey değildir. bu sadece öğretmenlik için olan bir şey değil, memurluk komple kaldırılması gerekiyor. adamlar iş garantisi var diye çalışmıyolar, çalışanlarda baştan savma iş yapıyor.

al işte buradan yak.
    https://www.haberler.com/…isani-var-9529307-haberi/
  • lüzumsuz bir lakırdı. çözüm odaklı olmayan tipik yıkımcı ortadoğulu eleştiri yaptığını sanan kişi hezeyanı.
  • yine bir gerzek beyanı daha.

öğretmen senin devletinin uyguladığı eğitim felsefesini uygulayan kişidir. sen ne kadar içi boş, din dayatması olan, insanları cahilleştirecek müfredat koyarsan öğretmen de o kadar onu uygular.

senin eğitim sistemin her sene sağa sola dansözlük yapıyor. öğretmen ne yapsın?

bu memleket yılın öğretmeni seçilen kızın diplomasının sahte olduğunu gördü.

pisa testine gönderilen öğretmenler kim? hükümet yandaşı mı? kim seçti? benim bildiğim bir çok öğretmen var, oradaki matematikçileri kağıt üstünde çarpar çarpar böler.
  • kaldırılmasa bile denetlenmeli.
    memurluk "kapak atmak" deyimiyle tabir edilir hale gelmiş halk arasında.
    işini iyi yapamayan, devletin verdiği imkan ve yetkiyi şahsi çıkarı, menfi konforu için kullanan, yüz kızartıcı bir suç işlemezsem emekli olurum edası ile kurumuna gidip gelen onbinlerce memur var bu ülke de.
    kaldırılmasa bile, saat/yapılan iş denetlemeleri yapılmalı. bir memurun yapacağı işi 3-5 memurla gören kurumlar çok.
  • memleketteki tüm memurları eski fosiller gibi zanneden mal beyanı.
    herkes senin sandığın gibi değil efendi. bizim memurluğumuzda mesai saatimizde bir çay molası verebilirsek şükrediyoruz. haftasonunda yetişemediğimiz işleri yetiştirmeye çalışıyoruz. memurluk siz bilmeseniz de değişiyor. devletin başı çalışmaktan bahsedecek ve memurlar yatacak sanıyorsanız yanılıyorsunuz. o eski memurlar da zamanla tükenecek. maaşının hakkını vermeyen herkes bu ve öte dünyada zaten hesabını verecektir.