• sigara sirketlerinin kotu insanlar olduklarinin kaniti. ne diyorsun, "sigara icerken bogazim yaniyor" diyorsun, o yuzden az iceyim diyorsun, sak diye onune mentollü sigarayi dayiyorlar. diyorlar ki "duyduk ki sen bogazini cok yaktigi icin az sigara icer olmussun, biz dusunduk tasindik, senin maksimum seviyede sigara tuketebilmen icin icine mentol koyduk, al bunu cerez gibi ic pufur pufur." bize guzel bir hizmet mi sunuyorsunuz, yoksa kotuluk mu yapiyorsunuz bilemiyorum.
  • seker yerken sigara icmek gibi bisi
  • yasaklanmakta olanmış. sebebini tam kavrayamadım ama...

işte o yazı
    mentollü sigara seksi fotoğrafları için tıklayın
  • yaklaşık bir senedir kullandığım sigaradır. diğer sigaralara karşı tiksinti duymaya başlıyorsunuz en kalitelisini bile içemez hale geliyorsunuz. birileri merak edip sizden otlanırken siz hep eksidesiniz bu açıdan düşünmek de farz oldu.
  • maalesef bırakılması çok çok zor olan ve içtikçe daha fazlasını istediğiniz sigara türü.

edit: champix sağ olsun, bıraktım :)
  • alıştıktan sonra normal sigara içememeye sebep olan, ferahlatan meret.
  • nefesi açan bir sigaradır. gripseniz ve nefes almakta zorlanıyorsanız ve de üstüne sigaradan vazgeçemiyorsanız naneli sakız gibi bir etki yaratan sigaradır
  • 1924 yılında lloyd hughes tarafından geliştirilmiş, 1927 yılında axton-fisher tobacco company'ye patentlenmiş ve ancak 1956'da r.j.reynolds company tarafından salem'in piyasaya sürülmesi ile popülerlik kazanmış sigara çeşididir.

abd'de satılan sigaraların %30'u mentollü sigaralardır ve yine abd'de zenci nüfusun %80'i mentollü sigara içmektedir. sigara pazarında en büyük yüzdeye sahip olduğu ülke filipinler'dir. brezilya'da satışı yasaktır.

21 haziran 2013 tarihi itibarı ile gençlerin sigara bağımlısı olmasını engellemek amacıyla avrupa birliği'nde satışı yasaklanmıştır.
  • vogue nin bu çeşidi bulunmamaktadır. sormayın abi adamlar mentollüde devrim yapacaklar. yeni ürün hazırlıyorlar.
  • liseli ortamlarda çok görmeye alıştığımız sigara çeşidi.

ilk içine çekme deneyimi olarak hafif bir sigara olduğundan terçih edilirki işede yarar.

(bkz: kendimden biliyorum)
hesabın var mı? giriş yap