• eş başkanlık diye akıl vermiş bir diğeri de.
    lan siz harbiden ama niye böyle?

kaybedeceğini bile bile savaşa girmek diyeceğim ama o da değil. harbiden değişik bu kafalar ben anlayamıyorum galiba. öyle olsaydı şöyle olurdu, böyle olsaydı şöyle olurdu pozisyonunu çoktan geçtik. bu kadın daha önce hiç adı bile geçmemiş bir partiyle seçimlere girdi. ülkenin neredeyse çoğu bu kadını tanımıyordu. üstelik çok kısa sürede bunu yaparım zannetti. burada bin kere dedik. sosyal medyada varoldu ve çabuk söndü dikkat edersen. yok çıktı yok istifa etti bilmem ne oldu. kimse bilmiyordu zaten kimdir nedir? en baştan bence hiç bulaşmasa daha iyiydi. artık kimlerin coşturmasıyla olduysa...

bir de şey mevzusu var. o olmasa chp gül seçermiş bilmem ne! ahahah çok önemi vardı sanki. gül olsaydı da sonuç buydu hiç merak etme sen. aman ince’ye ne olmuş da o gün falan geçiniz yahu geçiniz. büyüyün artık.
  • koşarak kaçmış ve karşı tarafın kozunu güçlendirmiştir.
  • meral hanım iyi parti de davulun kendisinde tokmağın başkalarında olmasına daha fazla tahammül edemedi ve istifa etti. tokmağı da tutan o kadar çok kişi varki; ülkücülerin başında koray aydın, türkçülerin ve kısmen ulusalcıların başında ümit özdağ, kaypakların başında aytun ve birkaç tane daha küçük grup...
    şimdi eğer kendisi ısrarlara dayanamadım ve aday oldum derse, ilk başarısızlıkta yine sorgulanmaya başlanacaktır.ama delegeler aday gösterir ve seçilirse, ben koltuğa talip olmadım siz teveccüh ettiniz, bize de o koltuğu doldurmak düşer diyerek daha kuvvetli bir şekilde oturur. yönetimde yapacağı tasfiyeler, alacağı keskin kararlar kimse tarafından sorgulanamaz.
  • hevesi çabuk kırılan siyasetçi.
  • cumhurbaşkanı olacağım iddiasıyla yola çıkıp olamayınca istifa eden parti başkanı, darısı diğer kaybeden partilerin başkanlarına.
  • ıstifasini acikladigi andan beri partide sadece tek bir ses yukseliyor o da genel baskan tek aday meral aksener !!!!

henuz yilini doldurmamis bir parti olarak basarisiz asla degilsiniz. sadece sizin de oldugu gibi hepimizin beklentileri cok yuksekti fakat olmadi ancak daha cok calisip basarabiliriz. turkiye de hangi parti devletten para yardimi almadan , medya tarafindan her yonden baskilanip sansurlenerek yuzde 10 alabilirdi ki ? dedigim gibi ortada kesinlikle bir basarisizlik yok. rte nin ince yi tek rakip olarak gorme stratejisi ve c.baskani adaylari 5 iken bi anda 2 ye indirme oyunu basarili oldu diyebiliriz. medyanin uyguladigi basarili sansur ve ince parlatmasi sonucu bunlarla karsilastik.

ama olsun daha yolun basindayiz . baksana etraf it kopek dolmus bi boktan haberleri olmamasina ragmen buyuk resim kursu sayesinde yine sonuca ulasmislar. seni proje ilan etmisler. secim oncesi feto meto diye bagirirlarken simdi de rte projesi olmakla sucluyorlar seni. yarin da bahceli nin sana bilerek gorev verdigini falan iddaa ederlerse sasirma. hani şu vahdettin in ataturk e gorev verdigi gibi. hey allahim yaaa....

evet etrafimizda cok fazla aptal , dusunce yoksunu insan var ama turkiye iyi olacaksa onlari da egitecegiz. ama daha yolun basindayken birakip gitmek yakisik almaz. hem parti hem taban lidersiz kalmak icin henuz cok toy. birakip giderseniz belki yeni lider secilir belki koray aydin belki umit hoca secilir amma velakin sunu soylemek lazim yeni secimi gormeden bu parti dagilir biter. ulkede zaten cok az umut var , var olani da lutfen siz bitirmeyin.

saygilar...

bir secmeniniz..
  • turkiye'nin muhalefetinin secim oncesi iddiali ismi meral ile,
    amerika'nin muhalefetinin secim oncesi iddiali ismi bernie'nin twitter'daki son tweetlerini, hic yorum katmadan, alt alta okuyalim.

arkadaslar, bu konu sag-sol, liberal-sosyalist vs. konusu degil.
    lutfen okuyun. gercekten, biz daha iyisini hak etmiyor muyuz?

bernie:
    2018 yilinda, amerika’da sadece borclu olduklari icin insanlari halen hapse atma gelenegini surdurmek rezilliktir.
    (ek: bernie’nin konuyu detaylandirdigi, gercek hayattan goruntuler iceren mini belgesel)

meral:
    partimizin çalıştayında dün türk milleti'nin nadide değerlerinden, çok kıymetli hocamız sayın iskender öksüz'ün konferasındaydık. çok feyz aldığım hocamıza, bizleri aydınlattığı için teşekkürlerimi sunuyorum.
    (ek: el sikisma fotograflari)

bernie:
    amerika’da herhangi bir suctan hukum giymemis yuzbinlerce insan, sadece borclarini odeyemedikleri icin icerdeler. bugun bu utanci kapatacak bir yasa teklifi sunuyoruz.
    (ek: bernie’nin konuyu tartistigi programlardan kesitler)

meral:
    azerbaycan ile ermenistan arasındaki cephe hattında çıkan çatışmada şehit düşen askerimiz samet alışov'a allah'tan rahmet, ailesine ve türk dünyasına başsağlığı diliyorum.
    (ek: azerbaycan bayragi)

bernie:
    wall street’in akbabayi andiran acgozlu fonlarinin, bir donem daha porto riko’da sefalet ceken insanlarin sirtindan korkunc karlar elde etmesine izin vermemeliyiz.
    (ek: konuyla ilgili ayrintili bir makale)

meral:
    rahmetli necmettin erbakan önderliğinde 20 temmuz 2001 tarihinde kurulan saadet partisi'ni ve genel başkanı sayın temel karamollaoğlu'nu kuruluş yıl dönümleri vesilesi ile kutluyor, türk siyasetine nice yıllar hizmet etmelerini allah'tan niyaz ediyorum.
    (ek: #saadetpartisi17yasinda)

bernie:
    bir yandan milyonerlere vergi indirimleri saglarken, ote yandan dusuk gelirli hamile kadinlarin ve bebeklerinin beslenme programi fonundan kesinti yapmak isteyen bir baskanimiz olmasini kabullenemiyorum.
    (ek: hamile destek programindan yararlanan bir kadinla roportaj)

meral:
    istanbul boğazı ve çanakkale boğazı'ndaki egemenlik haklarımızı geri aldığımız montrö boğazlar sözleşmesi'nin 82. yıl dönümünde, türk boğazlarını türk askerinin kontrolüne kazandıran kahraman şehitlerimizi ve devlet adamlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.
    (ek: marmara denizi uydu fotografi)

bernie:
    brett kavanaugh, amerikan baskaninin daha fazla guce sahip olmasi gerektigine inaniyor. hatta, baskanin istedigi yasayi anayasaya aykiri diye ayiklayip uygulamaya gecirmeme hakki olmasini savunan bir yazi bile yazmis. trump baskanligi altinda, bu goruslere sahip birinin yuksek mahkemede yargic olmasini gercekten istiyor muyuz?
    (ek: konuyla ilgili gazete haberi)

meral:
    giresun'un doğankent ilçesinde hain teröristlere karşı yapılan operasyonda şehit düşen jandarma uzman çavuş recep öncebe'ye allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. rabbim mehmetçiklerimizin yâr ve yardımcısı olsun.
    (ek: sehit askerin fotografi)

bernie :
    eger ust mahkemeye yargic olarak atanirsa, brett kavanaugh sirketlerin ve milyarderlerin bastirdigi asiri sag ve uc politikalarin noteri olmaktan oteye gecemeyecektir. onu durdurmak icin elimizden ne geliyorsa ardimiza koymamaliyiz.
    (ek: konuyla ilgili farkindalik yaratmak icin duzenlenen basin toplantisinin facebook canli yayin linki)

meral:
    kıbrıs barış harekatı’nın 44. yıl dönümünde kahraman şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti'nin 20 temmuz barış ve özgürlük bayramı kutlu olsun.
    (ek: kktc bayragi)

bernie:
    lutfen unutmayin; herkese saglik hizmeti fikrimiz asiri bir fikir degildir. tam tesine, bu zaten amerikalilarin buyuk cogunlugunun halihazirda istedigi bir haktir.
    (ek: konuyla ilgili yapilan anketin konu edildigi haber)

meral:
    rabbim, bizlere memleketimizde huzur içerisinde yaşamayı nasip etsin. hayırlı cumalar.
    (ek: cami resmi)
  • pazar gününden beri üsküdardaki evinden çıkmıyor. kendisiyle sadece lütfü türkkan görüştü. ali türkşen bile dün gitmiş, kabul etmemiş. üç gündür parti başkanlık divanı başkansız ardarda toplantılar yapıyor ve akşener için imza topladıklarını açıklıyorlar. twitterda ısrarla aday olmayacağım diyor. seçimden sonra 26 hazirandaki başkanlık divanı toplantısı sonrası kamuoyu önünde hiçbir açıklama yapmadı. kameraların önüne çıkıp açıklama yapması gerekiyor. 6 milyon kişi güvenip genel başkanı olduğu partiye oy verdi,hiç kimseye olmasa onlara karşı bir sorumluluğu var.
  • yapı taşları bozulmuş türkiye siyasetine bir gömlek üstün olan kadın.

yarın kendisini siyasete geri dönmeye ikna etmeye çalışacağız. yaşadığı hayal kırıklığını hepimiz paylaşıyoruz. ekip olarak başarısız olduk, tek başına başarısızlığı üstlenmesini doğru bulmuyorum.

kararı ne olursa olsun, kendisini seviyoruz.

şahsi olarak parti teşkilatının ve yapısının revize olması gerektiğine inanıyorum. geri dönsün, gereğini yapalım.
  • ergen liseli edasında siyasetçi bayandır.
hesabın var mı? giriş yap