• siyasilerden böyle ince, böyle naif hareket görmeyeli uzun zaman olmuştu. kendisine ve vesile olan ekibine yürekten teşekkür ediyorum. ufaklığın başına gelen korkunç, meral hanım tarafından sahiplenilmesi harika. bu da demek oluyor ki olur da başkan olursa hayvan haklarıyla ilgili sağlam çalışmalar yapabilir. bu umut bile yeter..

bir tarafta kendisine "hediye" edilen aslanları getirip "hayvanat bahçesi"ne kapatan adam, bir tarafta tecavüz mağduru, tuvaletini bile yardımsız yapamayan kediyi sahiplenen kadın..
  • kendisinin bir de felçli kedisi var. eşim kedi tuvaletini tutamadığı icin bez yardımı yapmıştı yeni sahiplendiği kediye. foçadaki ilk olmayan daha bir çok kediye ayni şekilde tecavuz edildiğini biliyorum. meral akşener ilk önce arayıp bunu yapan kişiyi bulacağım ne olursa olsun diyip daha sonra kediyi sahiplenmiş.
  • meral hanım ülkeye bir anne şefkatiyle yaklaşıyor gerçekten, bazen sert söylemleri oluyor ancak bu söylemler, tıpkı yavrularına saldırılan dişi bir kurdun tavırları gibi. öte yandan vahşice muamele görmüş bir kediyi hemen sahiplenecek kadar şefkatli.

artık şundan eminim ki; meral akşener'i sevmeyenle ahbaplık edemem.
  • her sahiplenilen hayvan benim için mutluluk kaynağı. hele cedric gibi yaralı ve bakıma muhtaç olanlar..umarım şov amaçlı bir sahiplenme değildir çünkü cedric sadece bakıma değil sevgiye ve ilgiye de muhtaç. tuvaletini yardımsız yapamayan, kuyruğunda his olmayan, poposuna kuyruğunun dokunmasından bile korkan bir kedi olduğunu yazıyor banu hanım bu kediciğin bol bol sevgiye, sahiplenenin de bol bol sabıra ihtiyacı var.

"iyi" bakılması temennisiyle.
  • şemsiyeyle kuş dürten liderler tarafından yönetilen ülkede tabi ki haber değeri taşır. hayyvanlara bu kadar değer veren siyasetçiyle nadiren karşılaşıyoruz malum.
  • acaba diyor insan, bir kereden bir şey olmaz mı demeliydi acaba ? belki de rızası vardı kedinin. kuyruk sallamış olacağına zaten şüphe yok. neyse ki bu memlekette iyi insanlar var.
  • haber değeri olmadığı iddia edilen ancak bal gibi de haber değeri olan bir hadisedir.

bir siyasi parti lideri istismara uğramış bir hayvanı sahipleniyorsa bunun her yerde haber değeri vardır. mesela putin 'in hayvanseverliğiyle ilgili görüntüleri ben rüyamda mı gördüm? yoksa o gördüklerim yapılan haberler miydi?
  • hiçbir partiye oy vermemeyi düşünen şahsımın aklını karıştıracak kadar ince bir hareket. hayvanseverleri arkanıza alın bizi hayvan hakları ile ilgili çalışmalarınıza inandırın, oyumu gözüm kapalı veririm.
hesabın var mı? giriş yap