şükela:  tümü | bugün
 • aşırı besleme olarak genelde kompresör (bkz: kompressor) [yine başka bir istisna (ara: mercedes 65 amg)] tercih eden mercedes'in a serisi (bkz: mercedes a serisi) modelinin top versiyonunu oluşturan model... 2043 cc'lik hacim, turbo besleme ile 193 hp güç ve 280 nm gibi oldukça iyi bir tork sunmakta...
 • öncelikle (bkz: #40686981)

  hayvani araç. hayvani güzellikteki araç. çok hayvani güzel araç.

  evet az çok tahmin edeceğiniz üzere, ben bu arabayı biraz beğendim.

  öncelikle araç kıyaslamasını hangisi geçer?!? kriteriyle yapanlar için söyleyeyim, a200 bmw 118i'ye havada karada çakar arkadaşlar.

  gaza basınca yapıştığım spor koltuklarını da beğendim, bmw 1 serisindeki gibi bebek sallar hissi uyandırmayan oturma pozisyonunu da.

  bmw'den farklı olarak, önden çekişli olması sürüş karakteristiğini bmw'nin çok gerisine götürmüyor, yol tutuş performansı çok iyi, ama tabi her viraj ardinal olmaktan çıkıyor önden çekişli olmanın dezavantajıyla.

  sürüş özellikleriyle ilgili değinilmesi gereken önemli bir husus olarak, araç yönlenme konusunda fazla hassas, halk arasındaki tabiriyle, direksiyon çok hafif. en küçük direksiyon hareketine bile araç hemen cevap veriyor ve bunu çok rahat hissediyorsunuz. spor bir sürüş için olmaması gereken bu özellik konusunda almanlar neden birşey yapmamışlar anlayamadım.

  araçta anlayamadığım bir diğer şey ise atatürk oto sanayii'de 300 tl'ye taktırılmış gibi duran multimedya ekran. ulan 30k €'luk araba yapıyosunuz, koyduğunuz ekrana bak. yanlışlıkla kolumu çarpsam düşer mi diye endişe etmedim değil. bmw 1 serisi bu konuda çok daha başarılı.

  multimedya ekran dışında aracın iç kısmı insanı cezbediyor. özellikle koltuklar ve ön konsolun piano black malzemesi çogzel. arka tarafta yalnızca poşet taşınacağını düşündüklerinden olsa gerek, diz mesafesi koymayı unutmuş almanlar. c segmenti bir araca yakıştıramadım.

  arabanın en güzel yeri, dış dizaynı şüphesiz. ben böyle birşey görmedim arkadaş, o ne güzel hatlar, o ne güzel ön panjur. bu konuda yazacaklarım +18 olacak o yüzden yazmaktan vazgeçtim.*

  kendisini en büyük rakibi bmw 1 serisi ile kıyaslayınca alınabilirliği artıyor, tek eksiğim 30k €, eğer denkleştirirsem ben bu oyunu boz.. ehm bu arabayı alırım.