• bu arabanın beyazının satıldığı değil kesinlikle dağıtıldığı bir yer var.. bulsam orayı gidip kapacam ben de bir tane..
  • günün kompleksli fakir paratoneri olmuş başlığın konusu olan araba. bu arkadaşlar iphone ve ios başlıklarından sonra küçük bir ara vermişlerdi, bugün yine bomba gibi girmişler.

yazılardan anladığımız kadarıyla oğluna araba alacak bir baba trilyonları da olsa oğluna elden düşme palio almak zorunda. ben bu kompleksi cidden anlayamıyorum. aynı şeyi iphone başlıklarında da yapıyorlar:

"kızılay'ın dağıttığını zannettiğim telefon."
    "nokia bilmemkaç ile yetinemeyenlerin hava atma aracı."

altı üstü bir telefon, altı üstü bir araba yahu. isteyen istediğine biner, istediği şeyi kullanır. hemen kompleksli olduğunuzu belli etmeseniz olmuyor mu? böyle bir arabaya binemiyor diye "gel de komünist olma" yazanlar bile var. demek ki para varsa, konfor varsa komünizm yok. parayı bulana kadar yani olay. "toplumda herkes eşit olsun" değil olay, "bende yoksa onda da olmasın."

kompozisyon konunuz belirli zaten: "öğrenci ve c180 kullanıyor, grrrrrr! bende neden yok?!" ben anahtar kelimelerinizi vereyim:

- kızılay
    - baba parası
    - eli ekmek tutmamak.
    - apaçi
    - zengin bebesi

süreniz başladı.
  • düşük gelirlilerin bile kolayca satın alabileceği bir araçmış efendim bu.tamam vergi avantajı falan var ancak 60 70 bin lirayı bir arabaya verebilecek dar gelirlinin, gelirinin ne kadar dar olduğunu merak etmekteyim.
  • toyota corolla'nın 60 bin civarında satıldığı ülkede peynir ekmek gibi satılması normal olan araç.

ibnetorlar arabaya clio muamelesi yapmayın.
  • türkiye'de anahtar teslim taban fiyatı €36,000 olan otomobil. fiyat o kadar uygun geldi, ki ehliyet almadan bir tane bundan aldım..
  • benim gibi arabanın şeklini şemalini merak eden başka fakirler de var ise ahanda linki.

http://img.donanimhaber.com/…01a601fe580727117f.jpg
  • paşam c180 amg'ye okula giderken binermiş. vay vay vay. zengin bebesi olmak güzel şey
    bu arada tanım: zengin bebesinin belirttiği gibi iyi arabadır
  • "madem ki alamıyorum, o halde fakir arabası diyeyim" dediğim oturgaçlı götürgeç.

http://megaswf.com/file/2629270.swf
  • çok sağlam, güvenli ve sınıfına göre güçlü bir arabadır. motor sesi turbo devreye girdiğinde uzay gemisi gibidir çok güzeldir (bkz: tesla roadster/@ssg). tasarımı da sürüş konforu da sınıfında en iyisidir. 2010 gibi sınıfının açık ara en sessiz aracıydı hala öyledir muhtemelen.

diğer taraftan son yeni iç tasarımını bilmiyorum ama 2012 ve öncesi için iç özellikleri yerlerde sürünüyor. bluetooth entegrasyonu numara çevirmekten ibaret. mp3'ü sadece cd'den çalar, o yüzden 500 tane cd taşımanız gerekir araçta.

yakıt tüketimi korkunçtu (uzun yolda cruise control'le 8lt/100km'den aşağı inmezdi), alakasız bir yazılım güncellemesi sonrası düzeldi. uzun yolda 6.5'ları görmek mümkün oldu. bu açıdan mercedes'in bu sıçışını çaktırmadan düzeltmesi de nezdimde çakallık hanelerine kaydoldu.

edit: soranlar oldu "yazılım güncellemesini nerede yaptırdınız" diye yetkili servisinde (mengerler davutpaşa) yaptırdım. ama "benzin problemi var" diye yaptırmadım, bazen aracın marş basmama sorunu vardı onu düzeltmek için yaptırdığımda bu benzin olayı da mucizevi şekilde düzeldi. o yüzden yazılımdan olduğunu kesinkes söyleyemiyorum belki pistonlara benzin enjeksiyon ayarları falan da yapmışlardır yazılımdan sorunu çözmek için o tüketimi de düzeltmiştir.
  • okula giderken çok performanslı olan araba. kızdırmayın öğrenci kardeşlerimizi...
hesabın var mı? giriş yap