• love and hate'le tanıdığım müzisyen. şarkıyı duyduğum an hemen hemen herkesin yaşadığı 40 yıllık bir klasiği ilk defa duymanın şaşkınlığını yaşadım. hemen ardından şarkının yeni olduğunu öğrenmenin şaşkınlığı tabi.
    ve klibin altında gördüğüm şu yorum herşeyi özetledi: 'ı am 68 years old and ı am soooo grateful that ı have gotten to hear this guy before ı die! love, love, love him.?'
  • adama bakınca, insan ister istemez senin yaşın kaç başın kaç, ne ara ulaştın bu ermiş halet-i ruhiyesine diye düşünüyor. bol bol çalışırsa büyünce yeni bir leonard cohen olabilir gibi.
  • cool bir abimiz.

ve tabi ki cold little heart.
  • love & hate adlı şarkısının klibi 8 dakikadır ve bir şeye odaklanmak için harika gider. tavsiye edilir.

ayrıca böyle güzel bir ses rengine sahip bir insanı yeni keşfettiğim için kendimi affetmiyor, geceleri ıssız caddelerde volta atarken bir yandan osurup bir yandan hüzünleniyorum.
  • kendi tercihi mi bilemiyorum ama parçalarındaki gitar tonunu çok sevdiğim güzel adam.
  • bazen l’aupaire ile karıştırdığım ingiliz soul tanrısı.
  • hayatında gördüğü en harika şeyin milano’da izlediği radiohead konseri olduğunu söylemiş ve kimle birlikte şarkı söylemek isterdin sorusuna da doğal olarak thom yorke cevabını vermiş.

kendisi de benim hayatımda dinlediğim en harika şarkılardan ikisini söyleyen adam olarak kişisel tarihimde önemli bir yer sahibi. sanırım çıktığından beri cold little heart'ı ve love & hate'i dinlemediğim günler çok nadirdir. iki şarkıyı da her dinlediğimde hala nereye koyacağımı, ne hissedeceğimi şaşırıyorum. istanbul’a geldiğinde gidip canlı dinlemediğim için de kendime saydırıyorum arada.

orijinali kadar iyi bir love & hate performansı için:
    https://youtu.be/jlrsaedt8eg
  • ruh dolu vokali ve içimize işleyen melodileriyle ilk albümü home again’den beri tutkunu olduğumuz müzisyen. yayımladığı iki albümle de mercury ödülü’ne aday oldu, cold little heart şarkısının big little lies dizisinde kullanılmasıyla ününe ün kattı. van morrison, curtis mayfield, terry callier gibi isimlerin varisi olarak gösterilen michael kiwanuka, one love festival 15 ana sahnesinin unutulmaz performanslarından birine imza atacak. biletler biletix’te! http://www.biletix.com/etkinlik/ypo01/istanbul/tr

#buyazonelove #birliktegüzel
  • money şarkısına çok güzel bir klip çekmiş ingiliz şarkıcı.
  • cold little heart ile sevilmiştir
hesabın var mı? giriş yap