şükela:  tümü | bugün
 • merkezi harbiye'de olan havayolu şirketi*.
  60 yıllıktır, eski kayıtlarda adı orta şark havayolları diye geçiyor.. beyrut seferleri kısıtlı olarak tekrar başlamıştır.
  ofisinde efendi görevlilerin yanısıra bir de kompetan şahıs bulunmaktadır. bu dost canlısı insan, şehrin panoramik fotoğrafı üzerinde beyrut'a giriş derslerini hakkıyla vermektedir:

  - heee, beyrut'a gittin mi, yemek yiyeceksin.. bak burada, el hamra'da kebapçılar var bak..
  - iklim nasıl abi?
  - iyüff çok sıcak, sen buraya sıcak diyorsan sana büyük geçmiş olsun..
  - dolar mı alayım yanıma, yuro mu?
  - dolar alacaksın, orada doların sözü geçer.. bak beni dinle, bir aya kadar vize istemez, ama sen yine de gideceğin yeri iyi belle.
  sorarlar kapıda..

  attila ilhan'ın pia'sına mukabil bunun da kısaltması mea'dır,
  hayali sevgilisi için isim kısırlığı çekenlere duyurulur...
 • asil merkezi lubnan'dadir. harbiye'deki turkiye merkezidir. (bkz: ukalaligin ustasiyim, gozlerinin hastasiyim)
 • ismi duyulunca insanı uçuş güvenşiği konusunda düşüncelere sevk eden, ama tecrübe edilince gayet temiz, kaliteli ve güvenli oldukları gözlemlenebilecek havayolu şirketi.
 • haftanın her günü istanbul-beyrut arası sefer düzenleyen oldukça geniş bir filoya sahip lübnan merkezli havayolu şirketi. ayrıca hayatınızda görebileceginiz en ucuz sigara fiyatlarına sahip havayolu sirketi. ucuş içi free shopta marlboronun kutusu sadece 13 dolar.
 • dunyanın sayılı havayolu şirketlerinin üye olduğu sky team grubuyla anlaşma imzalamış olan havayolu şirketi. 2012 yılı itibariyle gruba katılacak olan middle east airlines grubun 14. üyesi olacak.
  (bkz: sky team alliance)
 • bu aralar başı pilot grevleriyle dertte olan havayolu şirketi. son bir haftadır 5 istanbul uçuşu iptal oldu. dunya çapında yüzlerce uçuşu.
  normalde düzenli sefer yapar gecikmesi yok denecek kadar azdır ama bu grev oldukça altüst etti ortalamasını.
 • filosunda bulundurduğu iki adet a321 tipi uçağı atlasjet'e satan havayolu şirketi. bu satışın ardından aldığı a-320 tipi uçak ise
  airbus'ın ürettiği 5000nci a320 tipi uçak olup ilgili uçağın üzerine msn* 5000 yazdırmış şirkettir.
 • bütün filosu airbus`tan oluşan beyrut merkezli havayolu şirketi. filosunda 4 tane a330, 4 tane a321 ve 10 tane a320 bulunmakta. koltuk aralıkları oldukça geniş ve ucak içi ikramları gayet başarılı.
 • beyrut uçuşunda giderken 1 saat dönerken de 45 dakika rötar yapan havayolu.uçak içinde verdikleri minnacık sandviçlerle karın doyması mümkün değil.ve resmen buz gibiydi zor yedim.alkol zaten yok.çay ve kahve diye geziniyor hostesler.uçakları yeni ve temizdi.tarikat hava yolları'na para vereceğime bunlara veririm daha iyi.ayrıca çok önemli olan bir şey var ki, uçuş saatimi değiştirmek istedim ve benden 5 kuruş para almadılar.neden,niye sebep diye sormadan şak diye biletimi değiştirdiler.tarikat hava yolları olsa bilet parası kadar da ceza isterdi.o yüzden mea gönlümü kazandı.
 • mea - middle east airlines
  ıata designator - me
  3 digit code - 076 (mea biletleri 076 ile başlar)
  alliance - skyteam
  frequent flyer program - cedar miles
  hizmet kalitesini ve güvenirliğini artırmayı başarmış, iyi bir havayoludur.