• 180000 den fazla çalışanı olan ve 2010 yılı cirosu 17 milyar dolar olan çinli firma
  • tamı tamına 4 sene evvel 12bin ve 24bin btu’lük iki modelini aldığım, o gün bugün tık demeden çalışan, sessiz, az tüketen ve adana için hayat kurtarıcı olan klimalarımın üreticisi.
  • haier cin in vesteli gibi dusunursek midea da arceligi gibidir. urunleri, urun kalitesi ve vizyonu oem yapmaktan oteye gidememis olsa da, cirosu her sene katlanarak buyumektedir. ama vizyon olmayinca sik sok urunler yapmaktan oteye gidemezler... tum cinli firmalar boledir.. xiaomi cinli firmalar arasinda en vizyoner olani gibi gozukse de, onlar da ozunde farkli diildr...ama para bu cinlilerde...
  • midea'dan klima almak, en azından türkiye sınırları içerisinde ne mantıklı, ne de mümkün. şöyle ki;

fırın ihraç etmekte olduğum günlerde, dünyanın neresine gitsem çalıştığım bayilerde klima başta olmak üzere midea ürünlerini gördüğüm için o zamanlardan aklımdaydı. klima alacak olunca da, zaten airfel olsun, o olsun bu olsun, madem bunların çoğunu midea üretiyor, adamlara isim payı ödeyeceğime daha ucuza midea alayım dedim, zaten markaya da sempatiyle bakıyorum.

önce airfel'den fiyat aldım, 3.400 lira. midea'yı en kötü 3.000'e bulurum diyorum ama 3.400'e kadar da razıyım. açtım midea türkiye web sitesini, bayi listesine girdim, ilk aradığım 4 bayi, midea bayisi olmadıklarını söyledi. yine de pes etmedim, midea genel müdürlüğünü aradım, dedim sizin klimalardan almak istiyorum ama bayileriniz bayiniz değil, nasıl yapalım. düşündüler, sanıyorum en güvendikleri bayinin telefonunu verdiler. aradım konuştuk, çok ilgili bir adam. ertesi gün geri aradı beni, midea'yı boşver ben sana gree vereyim dedi, gree midea'dan daha büyük firma dedi. teşekkür ettim, kapattım. başladım web sitesinden bayi avına, 3 tane bayi buldum. verdikleri en düşük fiyat 8.000 lira. bu arada piyasadaki en pahalı marka mitsubishi electric, o da 9.000 lira falan.

pes ettim, gittim toshiba aldım , fiyat 5.200. saygılar.
  • nedendir bilinmez istisnasız yurtdışına çıkan her çinli beraberinde midea marka pilav pişirme makinesi getirir. china airlines'ın 30 kg bagaj hakkı var yük etmeyin boşuna yükde hafif pahada ağır şeyleri alın onun yerine, gittiğiniz yerde nasıl olsa bulursunuz pilav pişirecek birşeyler diyecem ama anlatamayacağımı bildiğimden bulaşmıyorum...

not: hakkını yemiyelim, hafif fazla su konduğunda basmati princi güzel pişirmekte, oda mis gibi (??) prinç kokmakta...
  • piyasada görebileceğiz tüm bilindik markaların üretimi midea fabrikalarında yapılır. o yüksek meblağları marka bilinirliliğine ödediğinizi hatırlatayım.
  • bugün itibariyle bir adedini daha duvardaki yerine monte ettirdiğim marka.

12.000 btu’lük kidstar modelini, ege-ticaret.com adresli siteden 3200tl’ye aldım, bugün itibariyle adana’ya ulaştı ve aynı gün ücretsiz takıldı.

hacıyatmaz kumandasıyla gayet güzel çalışıyor.
  • chillerlerinde anlamsız mühendislik hataları bulunan cihaz. öyle ki içinden 130 ton su geçirilen evaporatöründe 3 parmak su girişi var. o debiyle o yüzey alanı birleşmesi sonucu inanılmaz bir basınç ile bakır boru demeti direk pert oluyor. kliması bilmem ama chillerleri sıkıntılı olan bir firma.
  • şu anda çin in en büyük ikinci ve ya üçüncü klima üreticisi.
    türkiyedeki çoğu klima bunların uretimidir
    bu klimalara örnek olarak
    bosch grubu
    airfel
    daylux
    uğur
    olefini
    blyss
    diamond electric.
  • dünya'da en çok klima üreten firma. hemen biraz arkasından da bir başka çinli firma olan gree gelir. her ikisi de hayvani büyüklükteki firmalardır. kaliteli ürünleri vardır, klimaları alınır. zaten başka firmadan da alsanız o klimanın midea üretimi çıkma ihtimali %50 falandır.
hesabın var mı? giriş yap