• şu haberi filme çeksen, izleyici "böyle absürtlük olur mu!" diye protesto eder.
    öyle bir memleket haline geldik.
  • "siz kim oluyorsunuz da bize midye ısmarlayacaksınız"
    bu nasıl bir tepki amk?
  • ölene allah rahmet eylesin ama kendi halinde midye yiyen üç kişi, tanımadığı beş kişiye neden midye ısmarlamak ister, bu kadar gerizekalıca bir diyalog nasıl oluşur aklım durdu.

ya olay baska türlü oldu ya da gerçekten uzaylılar aramızda.

edit: alakasız üç adamın alakasız beş adama midye ısmarlama ihtimalinin çok büyük olduğunu savunmak için hakaret içeren mesajlar atmayın sayın hasta ruhlular.
  • midyecinin yerinde olsam "bu midyeler için millet birbirini öldürüyor" yazar, reklam olayının ta mına korum.
  • zaytung haberi diye geldim ama gerçekmiş.

meanwhile in the middle east
  • tepsiyi kapatmışlardır, gelenler de biz de yiyecez demişlerdir.

bunlar da yiyin bari bizden olsun demişlerdit, tepsi bizim hesabı.

aksi halde, hep gelişmiş ülkelerde görülen nezaketi, bizde nezaket gösterilenin bünyesi kaldırmıyor derim.
  • edebinle kavganı et stresini at sonra da siktir git inine allahın sıçanı silah çekmek nedir? karşındakini vurdun da adam mı oldun şimdi? ayrıca ülkenin elini sallasan tabancalı tüfekli birine çarpacak hale geldiğini gösteren olay olmuştur.
  • ilk grup, sonradan gelen grubun bela olacağını anlayıp durumu kurtarmak için midye ikram etmeye, ortamı yumuşatmaya çalışıyor. muhtemelen daha önceden bir meseleleri de var. sonraki gruptakiler de hır çıkarma konusunda kararlılar, midye ısmarlama konusu üzerinden fitili ateşliyorlar ve olaylar gelişiyor...
    bi şey bildiğimden değil, sadece mantıklı bir zemine oturtmak ve bu gece kafamı rahatlatmak için senaryo yazıyorum.
  • (bkz: ölmeden önceki son sözler)

"siz kim oluyorsunuz da bize midye ısmarlayacaksınız"

iyice delirmiş millet. lan bedava midye işte, bırak ısmarlasın. her bir boku da ar, namus, gurur meselesi haline getirmeye gerek var mı ya?

edit: iki kişi bu sözü söyleyen vurulan değil, vuran diye mesaj attı. rica ediyorum atmayın. kimin vurduğu, kimin vurulduğu umrumda değil. olayın absürtlüğüne dikkat çekmek için ilgili bakınızı verdim.

ayrıca siz kim oluyorsunuz da bana kimin kim olduğunu söylüyorsunuz?!*
  • “edebinle kavganı edip git. niye öldürüyorsun?” diyen edepsiz yazarları gördüğümüz başlık. kavga etmenin edebi mi olur? ilerleyen zamanda da şöyle öldür git niye böyle öldürüyorsun derler. vahşiler her yerde.
hesabın var mı? giriş yap