• enfesliğin sınırlarını zorlayan bir dünya harikasıdır. sanırsın ki sesiyle düşman öldürüyor o hatun. sanki kemanla saldırıyorlar. kontratak var böyle. en olmadı gece karanlıkta yalnız yürürken bununla nefes alıyor. nasıl yapıyorlar böyle güzel şeyleri? çok kıskanıyorum.
  • nasıl, ne tür bir duygu yoğunluğuyla yapıldığını merak ettiren şarkı. enfes müzik, orkestra kullanımı, ritm ayarı. loop a alınıp düşündürür.
  • böyle bir vokalin üzerine, kemanı da verince yürek dağlama potansiyeli artıyor.

allahtan vokal pek gözükmüyor ortalıkta.
  • hüznün notalara dökülmüş hali.
  • the princess albümünden bir parov stelar harikası.
  • çok uzun düşündüm ne yazsam, nasıl tanım yapsam diye; yok olmuyor. kafayı yiyecem ne kadar güzel bir şarkı lan bu..
  • vokal ablanın her girişinde sigara üstüne sigara yakasım geliyor. sonra parliament'in 10 lira olduğu aklıma geliyor da kendime engel oluyorum!
  • (bkz: eargasm)
  • parov stellar'ın her eserinin olduğu gibi milla's dream de muhteşemdir. dinlenildiğinde kendinizi yağmur yağarken trafiğin ortasında elinizde puro ve bardak tutacağında viski ile şoförün sağ omzunun üzerinden xenon farın önünden geçen yağmur damlalarını izlerken arabanızın sunroofundan dumanın çıkışını hissedecek kadar hayallere kapılabilirsiniz. :)
  • her türlü duyguyu barındırır bu şarkı içinde. çok yoğun ve defalarca dinlenmek istiyor, öyle bir parça. en çok da uzun yol şarkısı benim için, her yolculuğumun vazgeçilmezi. daha özgür hissetmeme neden oluyor. daha neler neler hissettiriyor da bana çok dökemiyorum onları kelimelere. sanat eseri gibi.

https://youtu.be/oxtpey0o6rg
hesabın var mı? giriş yap