• seminer zamanından beri her gün yeni bir gelişme oluyor ve o güne kadarki diğer şeyler geçersiz oluyor. en son eba&zoom ikilisiyle kendin pişir kendin ye gibi bir programa geçildi. öğretmen olarak programını da yapıyorsun derslerini de oluşturuyorsun okey sıkıntı yok. bu sefer de öğrenciler yahut veliler bağlanamıyor sisteme. karmaşıklık seviyesi sade vatandaşı aşacak bir şey bu. katılımlar düşük. ama öyle zannediyorum giderek artar herkes çözer işi.
  • küçücük çocuklar sabahın erken saatlerinde uyanıp derslerine bağlanmadan yatağa geri dönüyor, akıllarıda derste kalıyor acaba öğretmenim diğer arkadaşlarımla ders işliyor mu diye... çocuk bilmiyor ki altyapı nasıl yetersiz olur, bu işler nasıl sorumsuzca yönetilir. rezil bir durum.
  • a, b, c planları yaptık demişlerdi ama yaz boyu hiç bir şey yapılmamış eba alt yapısı güncellenmemiş öğrenci yoğunluğunu kaldırmıyor ne öğretmen ne öğrenci ilgili siteye girebiliyor... okullarda okulların açılmasına yönelik gerçek anlamda bir hazırlık yok çünkü bu hazırlığı yapacak parasal gücü yok...
  • 6 aydır bu iş için gram yatırım yapılmamasından kaynaklıdır, beceriksizlik değil vatana ihanettir, eşitkiğe aykırılığından dolayı anayasayı ihlaldir.
    bir bilişimci olarak nisan ayında bu tespiti yapıp 2 cocuğumun eğitimi için buna göre hazırlanmıştım. eba ve devletin bu kademelerini yöneten kurumların başında amcaoğlu, hala kızı gibi şahıslar olduğu sürece de düzelmez.
    akp yıllardır cumhuriyet'in birikimlerini yiyen, bitiren bir topluluktu, şu an onu bile yiyemez duruma geldi.
  • her öğrenciye kurumsal mail verilip teams üzerinden işleri çözmek en basit yöntem eba olayından da kurtulunmuş olunur . hazır ve kaldıracak altyapısı var teams'in neden inatla kullanılmıyor anlamak güç .
  • ders sayıları gayet yeterliydi. bunun yerine ders süresini onar dakika uzatıp, yoklama alınabilecek bir sistemi getirseler yeterdi. çıkamıyorlar işin içinden.
  • kınayamıyorum, adamlar hayatlarında kaç kez dünya çapında bir virüs salgını gördüler lan? ne yapsın şimdi adam?

zamana ihtiyaçları olabilir.
  • maalesef öğretmen arkadaşların da doğruladığı durum. twitter'da eba türkiye çapında tt olmuş, 1. sırada. sistem resmen çökmüş. okulları açıp "kalan sağlar bizimdir" şekilnde devam edilmek zorunda kalınacak gibi bir his var içimde. vaka sayısının artmasını umursamıyor artık bazı veliler, "açın okulları" diyorlar. maalesef online ders işi bizi aştı. beceremedik gibi görünüyor.
    (bkz: 22 eylül 2020 eba'nın çökmesi)
  • katılmadığım olay. valla, eğri oturup doğru konuşacak olursam şu ana kadar tüm canlı derslerimiz yapıldı. ufak tefek aksaklıklar dışında ben gayet memnunum..
  • hiç merak etmeye gerek yok.

ziya abiniz twitter'dan bir özlü söz paylaşır çözer hemen olayı. olmadı eba'nın müziğini değiştirirler.

en radikal değişiklik de eba ismini değiştirmek olur.
225 entry daha
hesabın var mı? giriş yap