şükela:  tümü | bugün
 • bir dinozorun anıları & bir dinozorun gezileri adlı kitapların yazarı, ben anıları okumuştum, monolog gibi yazılmıştı, ilginçti gayet...
 • ingiliz edebiyatı konusundaki uzmanlığı nedeniyle bilmediği konularda konuşmaktan da geri durmayan, şımarıkça, yaşlı teyze... konusuyla ilgili çalışmaları kitaplıkta en üst rafta dursada bu kadar yıldan sonra gördüğü ilgi anlamsız kanımca.
 • anlatimi, tarzi ile sizi rastgele acilan bir sayfada bile yakalayip kitabina usta marangoz gibi mihlayan bir insandir.kendini oldugu gibi kabul etmesi, kendinden yana hic bir acmazi , rahatsizligi olmamasi, buna alisik olmayan, bunun realitede varolamayacagina inanmislari rahatsiz eder.burnu havada megolman, hatta hatta ota boka maydanoz olmus yasli bunak gibi gorulmesine sebebiyet verir.oysa ki yeri geldiginde kendisine cuvaldizi kanirta kanirta batirmasini bilmis bir insandir, o kisimlar dikkatlerden hizla kacar.kitaplariyla bana seyahatleri ve anilari anlatmanin, paylasmanin, paylastikca unutmayip, unutulmamanin guzelligini, ozelligini ogretmis insandir(ya da biz ogrenmisizdir ondan)
  cok yasa mina teyze diyebilmek isterdim kendisine, sagliginda yuz yuze gelip, diyemedim... hayat fani, olum ani ve bazilarina hayat herzaman bir boy kisa geliyor.
 • kitabında siyasi görüşünün bedelini yoldaşları gibi ödeyememekten hicap duyduğunu naifçe ifade eden kişi
 • 80'ine kadar halkımızca tanınmadan pek güzel eserler bırakıp gidecekken,giderayak anı kitaplarının neden ve nasıl çoksatar listesinin tepesine oturduğunu anlamadığını ifade eden,varlığını özlediğimiz teyze.
 • yazdığı ütopya (bkz: thomas more) önsözüyle bir kez daha taldir ettiğim, iyi bir çevirmen olmanın yanısıra, yapıtları üretildiği dönemin şartları içinde algılayıp, doğru değenlendiren bir aydın. isminin 'mîna' şeklinde yazılıp, î'nin uzatılmasından hazzediyor. bir de thomas de quincey severi ki, bu da çok hoş.
 • thomas moore un utopyasina yazdigi onsoz veya virginia woolf incelemeleri yerine bir dinozorun anilari isimli kitabiyla taninip ayrica o ya$inda ne yapacagini bilmedigi bir parayi da kazandigi icin hem $a$irdigini hem de uzuldugunu ifade etmi$ muteveffa. ayrica zeynep irgatin annesi.
 • en karmasik seyi anlasilir, en sıkıcı malzemeleri okunur kilacak kadar iyi yazar. hic ogrencisi olmadim ama yazdiklarini her okudugumda 'ah, keski...' demekten kendimi alamam.
 • kitaplarında yazdıgı gibi parasızlık cekmemiş kişi. zaten zengin olmasaydı -pek cok solcu gibi- asla solcu olmayacak bir kisidir...

hesabın var mı? giriş yap