şükela:  tümü | bugün
  • sabah zamanında kalkmama rağmen ilk iki saat boyunca mala bağlamam, duvara ve halının desenlerine bakarken işe geç kalmam hatta kahve içerken uyuyakalmam sonucu verilen ilaç.
    bu sabah ilk defa içtim. sonra yarım saat uyuyakalmışım işe gene geç kaldım.
  • yeşil reçete ile alınabilmeye başlamıştır. muadili de aynı şekilde.
  • kontrole tabii olan ilactir doping maddesi icermesi sebebiyle. eczaneye gidip rastgele alamazsinuz yani, illa uzman doktorun yazmasi gerek normal bir receteye.
    ilaci ictikten sonra icten gelen surekli bir durtme hali; sunu da yapayim, bunu da yapayim. ne kadar yorgun olsaniz dahi o durtmeye engel olamiyorsunuz. tabii sonra vucut daha cok yorgun dusuyor ancak bu sefer dinlenemiyorsunuz da. cunku ilac dinlenmeye izin vermiyor.
    velhasil kullanmasi zor bir ilac, zorda kalmadan kullanilmamali.
  • konsantre kahve benim için.
    bana tezahür eden yan etkisi ise yola falan gidiyorsam o araba beni 2x tutuyorsa, modiwake'liysem 10x tutuyor. ayrıca ciddi uykum olduğu zamanlarda etkisi sıfır. pil bittikten sonra içmişsin içmemişsin bir fark yok. mucize beklemeye gerek yok bir haptan en nihayetinde. ama çok yardımlarını görmüşümdür.
  • ara vererek de olsa, 4 yıldır kullanıyorum. tam doz alınca tüm günüm cin gibi geçiyor. odaklanma problemimi kısmen çözüyor ve uykuyu ciddi anlamda eziyor. bipolar, dikkat eksikliği teşhisi sonrası kullanmaya başlamıştım. uykuya olan ihtiyacımı minimuma indirmesi iyi oldu, boşa vakit harcıyor gibi hissetmiyorum.
  • uyku sorunlarım neticesinde desyrel + modiwake ikilisi reçete edildi tarafıma . desyrel iyi tamam uyutuyorda , modiwake nasıl bir ilaçsa kafa tasınız çatlayacak ve beyin içinden fışkıracak kadar ağrı yapıyor . bir müddet sadece desyrel ile devam edeceğim .
  • kendisi ile büyük aşk yaşıyoruz. zedprex eşliğinde beni dünyaya döndüren sevgili ilacım. soğuk terleme dışında yan etkisi yok. devamlı kabuğuma çekilip uyuma isteğim bitti. kendimi zinde hissettiriyor. sabahlari uyanmakta zorlanmiyorum.
  • çok önemli toplantılarda dahi başımı tutamayıp uyuyacak durumda olduğum bir dönemde hayatımı kurtaran ilaçtır. yine bu dönemde bağımsız ve üretkenlik gereken bir iş yapıyordum ve çok ciddi verimlilik problemi yaşıyordum.

doktorun tavsiyesi ile başladım kullanmaya ve bir kaç ay içerisinde bir kaç kişinin yapacağı işi tek başıma yaparak koca bir projeyi kuruluşuma kazandırmamı sağladı. sonrasında 43 kişilik işe alım ve projenin satın almalarını çok bürokratik bir ortamda tek başıma kotarmamın yanı sıra bu dönemde bir de evlilik başardım.

demem o ki uyku ve konsantrasyon için idealdir. sonrasında uyku borcu yapmaması diğer uyarıcılara göre en büyük avantajı. bir başka avantajı ise bunun aslında tedavi amaçlı kullanılması. ilacı bıraktıktan sonra (bir yıl kullandım) eskisi gibi uyku problemim kalmamıştı.
    bendeki yan etkileri ise çok belirgindi;

tavsiye edilen dozdan (50mg ile başlayıp 100mg ve 150mg olarak devam ettim) fazlasını aldığımda çok rahatsız edici bir tansiyon problemi yaşadım. parmak uçlarımın karıncalanması hatta yanması çok kötü bir histi. aman dikkat.

anksiyete ve sinirlilik had safada oluyordu.

en kötüsü de sürekli bir kabızlık hali.
  • prospektüsünde yazan olası yaygın yan etkilerini bu kadar belirgin yaşayacağımı tahmin etmiyordum. bir aylık kullanımdan sonra iştahım bıçak gibi kesildi, yediğim yemekten de zevk alamaz oldum. bu durumdan ötürü kilo vermek kaçınılmaz oldu ki zaten zayıf olan şahsımı ziyadesiyle üzdü bu durum. onun dışında en ufak bir şeye dahi sinirlenip celallenir oldum. genel olarak sakin olan ve sinirli olmayan bir insan sandalye gıcırtısına bile neden saman alevi gibi parlar lan? ilacın sebep olduğu depresyon belirtileri, ani duygu değişimleri ve orantısız kaygı da cabası tabii. ilacı kullanmaya başladığımdan bu yana kendimi "ben" gibi hissetmiyorum ve günlerim huzursuz geçiyor. bariz bir şekilde yaşam kalitemin düştüğünü hissettim. doktoruma ders çalışırken yaşadığım dikkat eksikliği sebebiyle gittiğimde yazdığı bu ilaç, bana yaşattığı duygu değişimleri nedeniyle amacıyla ters orantılı bir etki yarattı ve bir ayın sonunda ilaca devam etmeme kararı aldım.

benim modiwake serüvenim de böyleydi. olası yan etkilerin kişiden kişiye değiştiğini ifade etmek isterim.
  • one pill makes you larger and one pill makes you small.
    bu kesinlikle larger :)
    elimde 2 kutu var ihtiyaç fazlası isteyen gelsin