• (bkz: gerçek islam bu)
    (bkz: bunlar müslüman adamlar)

iyilik dolu bir kalbe sahip olan adamdır. helal olsun...

edit: bir katliamda katilin kimliği bile belli olmadan "bunlar müslüman adamlar", "gerçek islam bu" bakınızları atılır ve yüzlerce fav alır. ama bir iyilik söz konusu olduğu zaman "müslümanlığı bizi ilgilendirmez ki :)" birisi ekşiciler iki yüzlü derse lütfen kızmayın.
  • bir adam düşünün 80 çocuk evlat edinmiş hepsi de ağır hasta hepsine sevgi göstermiş, 10 evladı ölmüş. ölürken ellerinden tutmuş onlara aile ortamı sağlamış... bunca zaman kimsenin bu adamdan haberi olmamış... insanın boğazı düğümleniyor
    haber linki
  • bizdeki müslüman görünümlü primcilere bakıyorum birde bu gönlü güzel adama.

--- spoiler ---

basının gözleri üzerine çevrilince muhammed hayli şaşırmış... “28 yıldır çocuklara bakıyorum. hayatımı çok özel yaşarım. benimle ilgili haberler çıkınca arkadaşlarım da çok şaşırdı. camidekiler ‘yaptıklarını bilmiyorduk’ dediler. yıllardır gittiğim marketin kasiyeri beni görünce ağladı. bu normal çünkü bir müslüman yaptıklarını anlatmaz. kimseden teşekkür beklemiyorum, beni ödüllendirirse ancak allah ödüllendirir.”

--- spoiler ---
  • bugün insan türünün gurur duyduğu 100 insan sayabilir misiniz?

sayamazsınız.

eğer bu adam hakkında yazılanlar doğruysa; bahsettiğim 100 kişiden biri de bu adamdır.

sözlükte böyle başlıklar açan arkadaşları seviyorum...

leşleşiyoruz her gün ama arada böyle küçük umut kıpırtıları hayat öpücüğü gibi oluyor.

teşekkürler.
  • idol olarak alınabilecek kişiler listesinde olacak adamdır

(bkz: adam gibi adam)
  • hepsi bir yana, huzurun formülünü bulmuş adam.
    o adam dünyanın en huzurlu, en kalbi mutmain insanlarından biri değilse, ben de bir şey bilmiyorum.
  • 1978'de amerika'ya göç etmiş, eğitimini orda almış, yaşamını orda geçirmiş adamın dini pratiğine "gerçek islam bu" demek de ayrı ironik bir durum.

belki 40 sene etrafında olan gavurlar da karakterini biraz etkilemiştir değil mi?

gerçek islam'ın ne olduğunu islam coğrafyasındaki ortalamalarla bulursunuz. amerika'daki istisna bir adamın yaptığıyla değil.
  • şüpheyle bakıyorum, hayrına mı yapıyor, bik bik ci arkadaşlara sormak lazım: adam gelir için yapıyorsa gidip neden özellikle anasının bile istemediği ölüm döşeğindeki çocuklarla ilgileniyor diye. alır sağlıklı çocukları, dalgasına bakar.

yukarda verilen linklerdeki türkçe haberler hikayeyi tam yansıtmıyor. haberi ilk 1 ay kadar önce okumuştum bir amerikan gazetesinden. adamın gözleri görmeyen, kulakları duymayan yatalak bir kız çocuğuyla ilgili anlattıkları, yaşadıkları hakikaten insanı kamyon çarpmıştan beter ediyor.

aga kendi içiniz pis, leş gibi. istiyorsunuz ki herkes sizin gibi olsun, bir tane bile iyi adam olmasın dünyada. aslında iyi bişey bir bakıma. en azından az da olsa bir vicdanınız var ki onu rahatlatabilmek için böyle düşünüyorsunuz. o da olmasa büyük sıkıntı zaten.
  • uzaya yeniden kullanılabilir roket fırlatmak, marsta koloni kurmak, robot yapmak gibi gelişmelerden daha fazla heyecanlandığım olay. dünya bu tip insanlarla güzel.
    konu lion filmiyle ufak da olsa benzerlik içeriyor. filmde 1-2 kişiye aile olmak fikri insanı o kadar duygulandırabiliyorken, bu abimiz 80 kişiye baba olmuş. helal olsun.
    ha bir de şu var. bizim buralarda durum yine aynı. adam orada iyiliğini yapar, çocuklara kol kanat gerer. bizim insanımız da gelip burada iyiliğinin sebebi islam mı amerigada yetiştiği ortam mı tartışması yapar. ne fark eder ki?
  • (bkz: üstinsan)
hesabın var mı? giriş yap