• allah bilir performans sorunu da vardır aklı fikri performans ve tatminsizlikte olanlara göre.

kendisiyle çok tartışmışlığım vardır da hiç kabalaştığını görmedim, sanırım kimsenin terbiyesizliğini de haketmiyor.
  • fil adam. kısaca fil. hayır görüntüsünden değil hafızasından yola çıktım, kendisini file benzetirken. teşbihte hata olmaz, malumunuz, lakin illa dış görünüşe bakılırsa, bendeniz afrika filiyim ya neyse. adamlığının da altını çizip devam edelim. ne demiştik, hafıza. evet bu kardeşimizin hafızasının maşallahı var. hele ihtiyar amcalarınınki düşünülünce, önemi kaç kat daha artıyor. bir yere giderken yanımda bulunduracaklarımdan bu arkadaş, zaten bunun yetmediği durumda da ki istisnanın istisnasının istisnasında, telefon hakkımı kullanırım, sorunu çözeriz. sözün özü, gri hücreleri umarım onu hiç terk etmez...
  • eleştirmenin "bel altından vurmak" olmadığını bilen insandır.
  • geçenlerde bir entryme cevâben yazdığı entrysini okudum; başlıktaki diğer ilk entryme gösterdiğim özeni ikincisine göstermemişim; zât-ı şâhâneleri de pek güzel pek lâtîf bir üslûp ile gereken cevâbı vermiş.. entrysinden fışkıran zekâya hayran kaldım bir kere. işlemin sonucu bana göre tatmin edici gelmese de gidiş yolundan 10 puanı verdim.

çoğunlukla duvarla konuştuğumu hissettiğim bu ortamda kendisi ile zıt fikirleri böyle neş'e ile, mîzâh ile, birbirimize girmeden, âdetâ dostluk maçı havasında konuşup tartışabileceğimizi bilmek beni son derece mutlu etmiştir. o derece mutlu olmuşumdur ki, bütünlemeye iki gün kala final notu açıklayarak ve beni bütünlemeye girmemiş göstererek tanışmamıza vesile olan entrymi yazmamı sağlayan kişiyi doya doya öpmek istiyorum şu an.
  • nunuca ile kulaklarını çınlatıp, üstüne bir de kendisine nispet yaptığımız, johanna kardeşliği'nin bir halkasını daha tamamladığımızı bildirmekten onur duyduğum kisi.
  • e, çoluğa çocuğa karıştı elbet. daha ne gezer sözlüklerde?
  • johanna annem tarafından kardeşim. nickimin nasıl okunduğunu düşünürken degno* kelimesini dağarcığımıza katmış, beni gülmekten öldüren susercik.
  • bugün tam 28 yıllık koca gözlü insan,
    10 yıllık arkadaş,
    karşımda yalandan kükremesiyle tanıdığım, bugünlerin esas kükreyeni, hayata tutunmuşu.
    entellikte tavan yapmış, yardım beklemekten ziyade, yardım etmeye aday olan, asıl entel olan.
    futbolu öğrenmiş kişi, oha buna inanmak çok zor :)
    pek yakında molosztashgiller dedirtecek, muhtemelen son kez yalın halde bir yıl daha sırtlanan.
    ..
    uzaktan elimi kolumu salladığım, dikkatini çekip yanıma çağırdığım, güzelce sarılıp o kokmayan mis ayaklarından öptüğüm, canım bitane kardeşim.
    ..
    iyi ki doğmuş olan, iyi ki yanımda olan.
  • son 20 dakikada girdigim bir iki tane flintstones -agirlikli olarak wilma ve betty uzerine cesitlemenin- sozlukte kendisinin ve betty ile olan askinin populerligi nedeniyle olsa gerek, iyice cosmasina neden olan bir yazarmis.

aniden kendimi onunla yaris icinde bulmam, ve kendisinden "hoss betty yengen olur ne diyorsun sen bakayim" diye zilgit yemem bir olmustur.
    (bkz: isler sandigin gibi degil)
  • sözlüğün en çapkınlarındandır, araştırmacı suserlik gurula sunar:

"
    -molosztash- hhahaaaaa, ben 80'liyim olm... kim yaşlı...
    ama sen askere gidip de pelinsu'yu ben kapınca sen gözü yaşlı olcaksın huhahahahahaa :))
    (08.12.2005 17:49:09)
    "
    *
hesabın var mı? giriş yap