• markafoni'de bulunan aynı markadan aynı ürünü aynı anda yaklaşık 100tl daha pahalıya satan kazıkçı site.
  • an itibariyle herhangi bir ürüne bakamadığım alışveriş sitesidir. üye girişi yaptım, ürünleri incelemek için kategorilere tıklıyorum ama bomboş bir sayfa ile karşılaşıyorum. ya bütün ürünler tükenmiş (!) ya da ben beceremedim (!), bilemedim.
  • ssl kullanmamakta şu anda.
  • üyeyim buraya. aradım taradım, ama kendime uygun, uygun fiyatlı bir şeye rastlamadım. jack jones tan iğrenc bi gömleği 9 tl ye satıyolar dikkatimi tek bu çekti onu da bedava verseler giymem

şimdilik gereksiz gibi.
  • bu siteye dair hakikaten çok iyi niyetlerim vardı..

markafoni ve limango'nun her gün çarşaf satan, iki haftada bir aynı kampanyaları veren, ürünü bir ay yollamayan, internetten alışveriş eden herkesin bildiği sorunlara sahip olmasından bıkan bana ilaç gibi gelecekti oysaki.. (trendyol'u bu ikiliye çok katmıyorum, nispeten onlar daha uygun fiyata ve daha farklı ürünler satıyorlar; ama orda da benim muzdarip olduğum şey adını bir kaç blogger dışında kimsenin bilmediği tasarım kıyafet ve aksesuarların ilgimi çekmemesiydi..)

ilk gün site çalışmadı, yetkili abiler buradalar zaten, gerekli uyarıları gerek özel gerek bağır bağır herkes yaptı.
    sitenin açılışının 3. ya da 4. günü artık ama sorunlar hala devam ediyor..
    bir markafonin'in alt yapısını kopyalamak bu kadar mı zor? hadi kopylamayacağım, özgün olacağım diyorsun, alışveriş yapamıyorum ki ben, ne işime yarıyor senin pazarlama* aktivitelerin?

cüzdan alacağım, hem de beymen'den alacağım, hem de indirimde negzel diyorum, cüzdana benzer bir şey görüyorum ama altında gömlek yazıyor.. cüzdan olduğuna emin olsam alacağım, ama o bi telefon kabı da olabilir.. üstelik üstüne tıklıyorum, benden şifre istiyor yine, e ben bu siteye kredi kartı bilgilerimi neye dayanarak vereceğim?

başka o kadar çok minor sorun var ki.. bu ürünün farklı rengi var diye ibare düşüp, ürünün içine girdiğinizide renk seçeneğini tek olarak gösteriyor, sanırım başka rengi için başka bi sayfaya yönlendirme yapıyor, o zaman o ürünün içindeki renk seçenekleri ibaresi niye var, tüketicinin aklını karıştırmak için mi? hiç mi yazılımdan habersiz test kullanıcısına göstermediniz user interface'i? yoksa ben miyim test kullanıcısı?

hala iyi niyetim var bu siteye karşı.. bu siteyi kullabilirim; ama bu sayfa açılışlarındaki yavaşlığı, sayfayı getirmeden önce sayfa geçişlerinde gösterdiği kırpık görüntüler, şifre problemi, ürün adlandırma, beden ve renklendirme problemleri gibi benim herhangi bir ürünü alırkenki beğenimin dışında onu internetten alabilmem için gerekli ve yeterli tüm alt yapının oluştuğunun göstergesi problemler çözülünceye kadar değil..

edit: adlandırma problemi ben bunu yazıncaya kadar düzlemiş bile.. evet evet, bu yolda ilerleyelim lütfen..
  • cem boyner'in adına yakışmayan site...

bir internet sitesinden ne beklersiniz, uygun fiyatlı markalı ürünler, zamanında teslim, müşteri memnuniyeti. sattığı ürünleri zamanında teslim edip etmediği; onu da henüz bilmiyorum (çünkü alışveriş yapmadım) fakat siteye üye olmama rağmen üyeliğimi kabul etmiyor. ama bir sürü mail görderiyor mailime. eğer üye değilsem nasıl bu maili gönderdiği ise tam bir muamma.

büyük umutlarla açılmış bu sitenin basın davetine de sadece 3 kanal çağrıldı. oldukça seçici davranarak; (pr şirketinde görev yapan hanım aynen bu kelimeleri kullanarak açıkladı) davet gerçekleştirilmiş.

keşke bu titizliklerini sitenin oluşumunda da yapsalardı. ürün fiyatları uygun değil, (fiyatlar bu diyemezler; elimizde başka olumlu örneklerde var; ürünlerin fiyatları uygun satan trendyol, markafoni gibi) siteye girmeyi başarırsanız indirimli kısma da giremiyorsunuz.

artık zaman içinde bir yola yordama girer gibi geliyor. ama o zamana kadar; diğer alışveriş sitelerine bir rakip olarak kesinlikle gösterilemez.
  • boyner grubunu boykot ettiğim için alışveriş etmeyeceğim site.

ne demiş efendim anımsayalım;

‘insanlarının mutluluğu, ülkenin bölünmesinden daha önemli’ boyner holding yönetim kurulu başkanı cem boyner, türkiye’deki insanların özgürlüğünün, onurunun, haklarının ülkenin bölünmesinden, devletin kendisinden daha önemli olduğunu, devletin insanları mutlu etmek için var olduğunu belirtti.

http://www.birgun.net/…54&year=2011&month=03&day=23

bölününce daha mutlu olacağımızı kim garanti ediyor ?

edit :hangi markalarını mı boykot ediyorum :

http://www.boyner-holding.com.tr/#/markalar/
  • (bkz: trendyol)
  • nordstrom'a benzettim
  • açılalı neredeyse bir hafta olmasına rağmen halen pantolon kelimesini doğru yazmayı öğrenememiş olan web sitesi.
hesabın var mı? giriş yap