şükela:  tümü | bugün
 • ozellikle rock konserlerinde, sahnenin onundeki, insanlarin birbirlerine carparak dans ettikleri, pogo yaptiklari alan..
 • kısaca
  (bkz: pogo)
 • (bkz: bok çukuru)
 • rock fm programi. cuma gunleri bilmedigim bir saatte baslayip 22'ye kadar suruyor. sunucusu cok iyi. ismi yanlis duymadiysam seyda babaoğlu'ymus.
 • 94. 5 rock fm ' de, metehan mert çakır beyin zevcesi seyda babaoğlu'nun sunduğu program. saata 20'den 22'ye kadar suruyor. black metal , thrash metal , heavy metal türlerinde parcalar caliyor. fon müziği ; king diamond - abigail. şu aralar anlayamadığım bir sebepten ötürü programa son verildi.
 • freak magnet albümünden bir violent femmes şarkısı.violent femmes'in yaptığı tarza aykırı olarak gerçekten mosh pit yaptırabilir.sonlara doğru akıl almaz bi hızlanma var şarkıda...sözlerini de copy paste edeyim tam olsun:

  mosh pit mosh pit mosh pit
  mosh pit mosh pit mosh pit
  why don't grown-ups wanna have fun
  i'm always doing something wrong
  i don't like work and
  i don't like school
  but i know where it's really cool
  mosh pit mosh pit
  squash it squash it
  eat shit eat shit
  mosh pit mosh pit
  mosh pit mosh pit
  my girlfriend says i'm a jerk
  'cause i don't do my homework
  but i'm going for my ph. d
  in psycho-physical therapy
  in the mosh pit mosh pit...
  what' for breakfast
  what's for lunch
  what's for dinner
  captian crunch!!!
  why don't grown-ups let you have fun
  they say you're always doing something wrong
  you don't want to work and
  you don't like school
  but you know what is really cool
  mosh pit mosh pit
  squash it squash it
  eat shit eat shit
  mosh pit mosh pit
  mash it mash it
  bash it bash it
  hash it hash it
  crash it crash it
  mosh pit mosh pit
  mosh pit mosh pit
  respect your neighbors
  expect no favors
  attention all listeners
  take no prisoners!
 • türkiye'de olmayan müthiş gelenek. bizde mosh pit yapanlara ergen denilir. koskoca anthrax ve slayer sahnedeyken heykel gibi duruyordu millet amına koyim.
 • bir metalhead in tanrıları karşısındayken sunduğu ibadet tarzı. core, thrash veya death dışında bir tarzda yapıldığında saçma kaçabilir. bilinmesi gereken şudur ki mosh pit insanların birbirine zarar vermesi üzerine kurulu bir çatışma değil, tam aksine hep beraber, metalin onları ne kadar güçlü kıldığını göstermek isteyen insanların ilkel ve güzel dansıdır. kimsenin amacı karşısındakine zarar vermek değildir, biri yere düştüğünde herkes durur, kalkmasına yardımcı olur, pit öyle devam eder. çünkü bu ritüelin en önemli ögesi zaten saygıdır.

  zamanında burnum da kırıldı, dudağım da patladı, çürümüş omzumun üzerine günlerce yatamadığım da oldu, ama her şeyiyle değdi. hala reddetmememiz gereken bir özü hatırlatır bu ibadet.

  giriş gelişme sonuç bölümleri vardır , genellikle açılış circle pit ile olur. araya wall of deathlerin de girdiği görülür.

  türkiyede çoğu insan pogo diye bilir, ergenlerin yaptığını söyler. doğrudur, pogo dendiğinde aklıma gelen tek şey 15 yaşında tiplerin birbirini itip kakması. diğer yönden bakarsak, gerçek bir mosh pit gördüklerinde arasından geçmeye bile cesaret edemezler.
 • bugun philadelphia'da bir rock konserinde karsilastigim bir sey.cok sukur turkiye'de olmayan bir gelenek. abi nedir ole ya millet birbirini itiyor vuruyor.siz siz olun ole seylerden kacinin