• ben hemen başımdan geçen anıyla anlatayım ,

a2 ve b ehliyetini almak için yazıldım kursa önce b yi alacaksın dediler tamam dedim 2 kere ehliyet bastırma parası vermemek için b yi geçtikten sonra a2 nin sınavını bekledim onun da yazılısını geçtim ardından direksiyon sınavından 4-5 gün önce gittim kursa bana ders verin diye tamam yarın şurda ol dediler hoca bekleyecek. ok dedim gittim ertesi gün konuşmayı aktarıyorum

ben: merhaba hocam ben hayatımda ne scooter ne de vitesli falan hiç motosiklet kullanmadım derse ona göre başlarsak iyi olur

hoca: daha önce hiç motosiklet kullanmadıysan nasıl ehliyet alacaksın ki

ben (içimden) : !!!??!! wtf !!??
    ben (dışımdan) : (kibarlığımı zorla koruyarak) daha önce hiç araba kullanmamış insanlar nasıl ehliyet alıyorsa öyle tabiki siz öğreteceksiniz

hoca : ohoo biz hiç bilmeyen insanlara motosiklet kullanmayı öğretecek olursak işimiz var haa !!

ben : (artık kibar değilim) sikerim lan böyle işi ! sürücü kursu değil mi burası bu parayı ben sana bana bunu öğreteceksin diye veriyorum o zaman öğreteceksin lan !

(ayar hemen etkisini gösterdi)

hoca : tamam birader kızma hemen, bak zaten sınavda motor çalışır vaziyette alıyorsun düz gidip 8 çizip geliyorsun ayak freni ve gazı öğrensen yetiyo vitese falan gerek yok

ben : nasıl yani bırak vitesi nasıl değiştireceğimi motoru bile nasıl çalıştıracağımı öğrenmeden ehliyet mi alacağım yani ?

hoca pişkin pişkin sırıtarak kafasını sallar

ben ise oha amk lan modunda dondum kaldım bildiğin ve aynı hocanın dediği gibi sadece ayak freni ve gaz bilerek a2 ehliyetini aldım götüme soktum!

tamam sürücü kursundan ileri bir seviye bir eğitim beklemiyorum zaten ama debriyajın nerde olduğunu bile bilmeden ehliyet verilmesi ne kadar doğrudur ey sözlük ahalisi

edit : nesini ispiyonladınız lan bu entry ' nin tanım değil diye! anlattım işte motosiklet ehliyetinin nasıl alındığını. ispikleyen kurs hocası sanırım, pişkin surat amcık hoşafı
  • (bkz: ekşi duyuru)
  • önemli bir sorudur.
    zira ehliyetsiz bilinçsiz motor kullanıcılığı ölüme davettir.

pek çok ehliyet kursu motor ehliyeti vermektedir.

ama "ben sade ehliyeti cebime koymak istemiyorum, kursta da motor kullanmayı gerçekten öğrenmek istiyorum" diyorsanız villa levent sürücü kursu en çok tavsiye edilen yerlerden biridir:

http://www.villalevent.com/motosiklet_kayit.tsp (fiyatlar, koşullar vs)
  • direksiyon sinavinda motoru yatirmis birisi (bir arkadas ehi ehi) bile alabiliyorsa fazla sorgulanmadan alinabilir seklinde cevaplanabilen bir soru.
  • kolayca alinir, burasi turkiye. sacma sapan soru yane.
    edi : tanim yokmus, malovskiler. yarak gibi sorudur. al sana tanim.
  • an itibariyle google da cevabını aradığım sorudur. maliyeti yolu yordami nedir bilen birileri akıl fikir verebilirse sevinirim.
  • (bkz: google'da arama yaparken yanlışlıkla ekşi'de başlık açmak)
  • motor ehliyeti almak ile diğer sınıflardaki ehliyetleri almak arasında herhangi bir fark yoktur. bütün ehliyetlerde aynı sınava giriyorsunuz. yalnızca direksiyon sınavı farklı oluyor.

daha detaylı bilgi için bakınız motor ehliyeti nasıl alınır
  • sınava girerek amk aa tabii bunu bile bilmiyosan motoru sürmeye başladığında neler yaşarsın ben bilmem.
    (bkz: ortadoğu cehaleti)
hesabın var mı? giriş yap