• doğrusu, rahmetli barkın’ ının dediği gibi, motosikletleri “park edin” olan slogandır. “haklı ama ölü” olmak istemiyorsanız, farkedilmeyi beklemeyin.
    motor ne için kullanılır, zevk almak için değil mi? ben, eziyet çekiyorum yemin ederim. ve bu eziyet her geçen gün artıyor çünkü kural tanıyan yok. yahu otobanda ters yönde gidenlerin yaşadığı bir ülke burası. ve ben de daha fazla dayanamadım ve malesef motorumu sattım. burdan da bahaneyle ekşiteker e selam olsun, çünkü araba raadlık.
  • evet, lütfen fark edin!

ey bu ülkenin pis bencil sosyopat sürücüleri, yol babanızın değil! motosikletli de var bisikletli de yaya da patenli de kaykaylı da. kedi de karşıya geçiyor, güvercin de, köpek de, fare de, insan da...

ne olur yolu düzgün kullanın, kurallara ve tabelalara uyun, makas atmayın, drift yapmayın, orospu evladı olmayın.
    hepimiz birbirimizin yaşama hakkına saygı duyalım çok gerideyiz toplum olarak ya...

motosikletliler kaldırımdan gitmeyin!
    arabası olanlar siz de kaldırıma park etmeyin!

en sonunda kafayı yiyip spree killer olacağım sizin yüzünüzden ey türk toplumu. kendinizi bi toplayın aq! ööeeh ne yazdım be.
  • canlarım ya kıyamam bu arabacı tayfaya. hepsi ayrı birsevgi pıtırcığı olan arabacı tontişler için hayat gerçekten zor.
    inanıyorum hepsi iyi niyetli bunları. sürekli sağdan sağdan gitmemizi isteyenler var mesela. bu papatyalara tüm sevgisiyle motorları araç olarak görmüyor, onlar kenardan gitmesi gereken değişik otomatik cisimler işte. adam haklı.
    bir diğer orkide grubu var mesela, sağ şeritte giderken bile sağını solunu kontrol etmek zorunda kalıyorlar, çok üzülüyorum onlara. geceleri yastığa sarılıp ağlıyorum, arabacılara bunu yapmak zorunda bıraktığımız için belki bir gün bizi affederler diye dua ediyorum.
    menekşelere de kıyamıyorum, istiyorlar ki trafikte hiç motor olmasın. bunun verdiği suçluluk duygusu yüzünden psikologların müptelası oldum. evimden çok psikologlarda takılıyorum, mutlu olmak için damardan çikolata falan alıyorum. çok haklılar ya, ne işimiz var bizim trafikte.

çiçek bahçesini daha çeşitlendiririm de. bir arkadaşımın lafı var o geldi aklıma.
    güvenli motosiklet sürüşü diye bir şey var hacım. bu sürüşün eğitimlerinde size arabacı tayfa kurallara hiç bir zaman uymadığı için, onların açıklarını kapatarak, hatalarını bertaraf ederek sürmeniz öğrenilir. yani mecbur olmadığımız şeyleri yapmak zorunda kalıyoruz.

sağ şeridin sağından mı gidiyoruz, iki aracın arasından mı geçiyoruz, birden önünüze mi çıkıyoruz, sebebi hep bu trafiğin bir birinden renkli çiçekleri. daha trafikte bir kere olsun bir araç sahibi motora karşı çıkıp ben hatalıyım kardeş dediğini görmedim ama ilginçtir cezalarda arabacıya kesiliyor, enteresan, sanırım polisler de araba düşmanı.

ha tüm motorcular birer trafik soylusu, insan hayatının önemi bilinciyle mi hareket ediyor. yoo, orospu çocuğu motorcu ziyadesiyle mevcut. ama arabacı tayfanın orospu çocuklarıyla motorcu tayfanınkini karşı karşı getirsek, nufus kalabalıklığından arabacı takım ezer geçer.

gelelim fark etme olayına. motorcusu da, arabacısı da, yayası da motoru da fark edecek herşeyi fark edecek. etmiyorsanız, edemiyorsanız yazık. bari sağda solda ben şöförüm falan demeyin, tamam mı benim güzel çiçeklerim.
  • aynadan her baktigimda farkli bir yerde olmayacak olan duzgun motorcular ( genelin %0.1'i) icin ben de katiliyorum kampanyaya. geriye kalan %99.9 icin su veren itfaiyenin hortumu diyorum.
  • mağdur edebiyatı konusunda, en az akepeli ve bejekeliler kadar başarılı olan kesimin çağrısı. arkadaş, sen emniyet şeridinden yardır, sıkışmış trafikte araçların arasında cambazlık yap, her türlü tehlikeye davetiye çıkar, sonra bizi farket! oldu canım..
  • özellikle şişli bölgesinde ,son günlerde sürekli sorun yaşıyorum bu arkadaşlarla.
    sevgili motorcu arkadaşım,bi bakıyorum sağ arkamdasın bi bakıyorum sol arkamdasın.istediğin gibi geçemeyince de yanıma yaklaşıp kaskının içinden bişeyler homurdanıyorsun,el kol hareketi yapıyorsun.
    yapmayın.
    maksimum kurallara uyan ve sizlere dikkat eden biriyim.
    kaskına kamera takman seni haklı çıkarmaz her zaman.
    yapmayın lütfen.
    bu kadar özgüvenli bu kadar cahil cesaretine sahip olmayın.
    yoksa ,korkarım birgün haberlere çıkacağız.
    selam ve dua ile..
  • tabi ki doğru ve gerekli bir uyarı, öneri. ancak, en sağda sağını, en solda solunu kontrol etmeni gerektiren, orta şeritten giderken vızzz diye yanından sıyırarak geçen motorlar, farkedilemeyebiliyor maalesef. bu konunun çözümünün bu ülkede hiç bir şekilde bulunabileceğini düşünmüyorum.
  • benim gördüğüm, annemin gördüğü, gerçekte olan capsleri pek gülümsetir beni. motosiklet vs. araba konusunda da benzer bir örnek oluşturmak isterim.

motosikletli gözünden: sabit hızlarla, yön değiştiremeyen, tin tin giden araçlar var. bunların sağından, solundan, arasından atari oyunu kıvamında rahatça geçer giderim.

arabalılar gözünden: ulan nerden çıktı bu motorcu, daha demin aynaya baktım kimse yoktu. şuna bak iki arabanın arasından nasıl da geçmeye çalışıyor. sürtmese bari.

gerçekte olan: arabalar sinyal vermeden şerit değiştirdiği için kabahatli olsa da sevgili motosikletliler canı tehlikede olan sizsiniz, ölmek belki de ömür boyu sakat kalma durumunuz olabilir. hız sınırlarını aşmak, arabaların arasından geçmeye çalışmak, ters yönden gitmek, kaldırımdan, emniyet şeridinden gitmek vb. siz de bunlara dikkat edin.
  • kimse kusura bakmasın, sen burda tutup da motorcu da o zaman aradan geçmesin sıkışık trafikte emniyetten yardırmasın bikbik bilmemne diyorsan, dostum önüne geçen engelleri aş, ailenden al helalliğini git evvela bir ehliyet sonra da güzel bir eğitim ve gerekli ekipmanlarla aramıza katıl. yok yere içinde oturduğun yogun trafikte yaklaşık 12 m^2 alan kaplayan ve trafiğin asıl sebebi olan arabandan kıskançlık kusma. tabiki de sıkışık trafikte aradan geçicem. geçebildiğim yerden geçicem. sen 20 km/h ın üstüne çıkmadıkça ben o aradan geçerim dostum. çünkü sen o trafiğe kendi zevkinle sebep oluyorsun. şimdi isyan ve hakaret mesajları gelmeden yazayım evet kendi isteğinle zevkin için. neden toplu taşıma kullanıp bu stresten uzak kalmaya gayret etmiyorsun? neden benim gibi trafikte daha az alan kaplayacak bir araç alarak aramıza katılmıyorsun? neden korkunu nefrete çevirip üzerimize yönlendiriyorsun.

kaldırım yayayolu konusunda şikayetçi arkadaşlara kesinlikle katılıyorum. bu gibi durumları yapan motorcu arkadaşlar özellikle de moto-kuryeler: lütfen yapmayın! yaya yolu yayanın taşıt yolu taşıtın!!!

aralardan süratle fırtan, modern kullanımıyla makas atan motorcuya da yapacak birşey yok. herkes de biryerde kendi hal ve hareketlerinden sorumlu. allah ıslah etsin diyor, hız ve adrenalin tutkunu arkadaşları yakın çevrelerindeki trafiğe kapalı pistlere davet ediyorum.

dm editi: ulan mesaj atan yeşillendiren sevgili eşki ahalisi de trafikte hiç kendi arabalarıyla başka bir arabanın sağından geçmemiştir ha. hiç işiğa 50 metre kala ulan sağ şeritte daha az araba var diye sinyalsiz minyalsiz aniden sağ şeride çıkmamıştır eyvallah. he amk he. şöyle devamlı motor üstünde birinin aksiyon kamerasından 1 haftasını derlesek izletsek kanınız donar ulan napıyo bu amk magandaları yazık lan motorculara dersiniz.
hesabın var mı? giriş yap