1. ankara oran da bulunan milli savunma bakanligi lojmanidir.
    baska bir sehirden geliyorsaniz direk lojmana ulasim icin otogardan kamil koc firmasinin servisine binmeniz yeterli. zira lojman icinde acentesi bulunan * tek firmadir kendileri
  2. yaklasik olarak 3500 daire barındıran 10000den fazla nüfusu olan devasa lojman, kendisi basli basina ayri bir semttir neredeyse icerisinde aradiginiz herseyi temin edebilirsiniz lojman disina cikmadan
  3. şehre inmek kafadan 40-45 dk. sürdüğünden ve son derece tembel bir şahıs olduğumdan baba ocağını terkedip şehre 5 dk. mesafede ev tuttuğum lojmanlar silsilesi.
  4. hayatımın 8 senesinin geçtiği lojmandan çıkmadan ortaokulu* ve liseyi* okuduğum,akşamları basket sahalarında basketbol oynadıgım hafta sonları halı sahasında maç yaptıgım* supersonık anılarımın oldugu multi büyüklükte lojman.
    ayrıca içinde askeri kantin ve migros vardır.
  5. lojman genelinde yapılan anket sonucunda, içinde yaşayan insanların, digiturk kanalları listesinden actionmax'i çıkararak, yerine disneychannel'i dahil ettiği bir garip yerdir.

    ayrıca tüm lojmanı çevreleyen yolların hepsinde en sert ve acımasız kasisler yer almaktadır. 10 km/h ile üzerinden geçilse dahi, arabanın sağını solunu her tarafını sarsar. ha tabi bir de, orası burası dağılan kasisler hemen yeniden yapılır. geceleri sinsice o kasisleri parçalayan servis şoförleri daha sevinemeden üzülmeye başlarlar.