• genelde msn de "oki bye" ,"görüşürüz" ,"hadi selamın aleyküm" gibi vedalaşma kalıplarının kullanıldığı eylemdir.benim asıl bahsetmek istediğim ve uygun başlık biçimini bulamadığım için böyle bir başlıkta anlatmak istedğim başka bişeydir.msn listesi seyrek insanlar genellikle listesinde tek online olan kişiyle vedalaşma vakti geldiğinde "bye" "iyi geceler" "görüşürüz" gibi vedalaşma sözcüklerini sarfettikten sona msnden çıkmadan önce bir süre beklerler. bu gergin ve sahte bekleyişin amacı karşı tarafa verilmek istenen "sosyal insan","msn listesi bir hayli kabarık insan" kisvesidir. bu intibayı sağlamak için vedalaşıldıktan sona bir süre haybeden bekleyen, sanki o sırada listedeki diğer insanlarla vedalaşıyomuşta o yüzden beklemiş, sonra msnden çıkmış imajını uyandırmak isteyen bu insanlardan ilerde hiç bi bok olmayacağı aşikardır. bu da bu gece yapılmış bombok bir tespittir.
  • - tamam canım yarın 2'de iskelede...
    - yarına kadar çok özlücem seni :(
    - ben de :(
    - neyse aşkım ben kaçtım görüşürüz
    - ok aşkım bye...

5 dakika geçer ve kız hala çevrimdışı olmamıştır.

- sen çıkmıyor muydun?

yine yaklaşık 5 dakika sonra cevap gelir...

- yaa sürüyle insan var, vedalaşıyorum, anca işte...
    - tamam o zaman görüşürüz

5 dakika daha geçer, kız hala çevrimiçidir.

- 15 dk oldu?
    - canım anca ya... kusra bakma sana da ayıp oldu bye dedik falan...
    - ok canım sorun değil... öptüm :)

şaka gibi ama yarım saat geride kalır...

- oha sen hala çıkmadın mı? yarım saat oldu?
    - canım haklısın çıkıyorum ok bye...

dakikalar sonra...

- ama sen hala burdasın?
    - yaa sorma lafa tuttu arkadaşlar... bu sefer gerçekten çıkıyorum ok öptüm bye

bir saat olmuştur, kız hala çıkmamıştır ve ortam gerginleşir...

- lan orospu vedanı sikeyim senin... bi saat oldu göt?
    - aloo ağzını bozma ama...
    - hasiktir lan. adam mısın sen?
    - ya düzgün konuş bak?
    - sikerim. konuşmak istemiyorsan istemiyorum de... çocuk mu kandırıyon lan burda kaltak?
    - yaa bak hala küfürlü konuşuyo
    - kiminle konuşuyordun doğruyu söyle?
    - yaa ne diyosun sen be?
    - siktir git kızım. bu iş burada biter. ignore.
    - yaa bırak... asıl ben engelliyorum seni manyak!!!
    - orospuya bak...
    - yanlış tanımışım seni, yazık...
    - kızım ben zaten seni hiç sevmemiştim ki
    - ben çok mu sevdim sanki?
    - vaayy şimdi böyle mi olduk?
    - böyle olduk... bi daha sakın benle muhattab olma...
    - gerizekalı, o bi kere muhattab değil, muhatap...
    - siktirrrrrrrrrrrr
    - uza be kızım. engellendin!

ve msn bir yuvayı daha böylece yıkmış olur...
  • hemen ardından "çevrimdışı göster" pozisyonunda beklenir ki partner hakkaten kapatıyormu acaba? diye bakılır, offline oldugu görülür ama bir de dmsn ile oturum açılarak partnerin bizi engelleyerek takılıp takılmadıgına bakılınır, o da anlaşıldıktan sonra daha önceden partnere güvenlik programı kurduruyorum ayağına yapılan port yonlendirmeler ile bilgisayarına bağlanılırki belki başka bir msn adresi falan açmışmıdır diye yoklanır, belki başka chat programı kullanıyormudur diye didik didik edilir, makinanın system logları dahi okunur, bilgisayarın diski ziplenip transfer edilir ki bi yerlerde log mog bulunabilir, akabince cep telefonu çaldırılır ki kapattı ama cepten konuşuyor olmasın? , çaldığı anlaşılınca cevaben çağrı atması beklenir, çağrı geldikten sonra acaba sms falan yazıyomudur diye merak edilir, kalkıp arabaya binilir ve kızın evine gidilir ki odasının penceresi kesilerek içerde hareket varmı veya cep telefonunun ışıgı falan görülürmü acaba? diye bakılır, herhangi bir hareket olmadığına ikna olunca eve dönülüp loglar incelenmeye başlanır ve pc başında huzurla sızılır.
  • (bkz: batsin bu msn)
  • bir türlü son bulmayan eylem. grşrz kalıbı kullanıldıktan sonra karşı tarafın eklediği bir smiley sonrasında istemsizce bir smiley de sen koyuyorsun sanki eklemezsen karşındakine saygısızlık etmiş gibi hissediyorsun. hadi allaha emanet ol, öptüm,:), grşrz, byee bi bit amına koyim.
    ayrıca; (bkz: ambiti)
  • cikiyorum ben iyigeceler
    iyi geceler canım ya ben şey dicektim
    arkadaşım iyi geceler dedik ya daha ne dicektim ya
    iç ses bu tabi. 1saat önceden iyigeceler denirki ancak toparlansin konu son ana bırakırsanız mazallah tamam çık sen dinlemiyorsun beni zaten die bi trip le karşı karşıya kalabilirsiniz
hesabın var mı? giriş yap