şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk fragmanı düşen film.
  https://www.youtube.com/watch?v=3fot6vekavq

  aziz'in iyileşme hikayesini izleyeceğiz bu filmde. fragmanı çok güzel görünüyor.
 • fragmanina bayildim. ilki gibi oldukça etkileyici görünüyor.
 • aynı dönemde ki iki kültür farkını bize apaçık göstercek bir filme benziyor. ilk filmle aynı zamanda geçecek gibi, doğunun ve batının inanılmaz farkını görebileceğiz.
 • sabah sabah ofiste tartışmama sebep olmuş film. kadın diyor ki ; ilk filmini izlemiştim. teröristlerin yaşam şartlarını anlatıyormuş. o zorlukları yaşayıp dağa çıkmışlar vs...

  hayata hiçbir iz bırakamayacak tipler çıkmış, kendisi gibi düşünmeyen, hayatı farklı anlamlandıran , yaşadığı acılara çare bulamayan, ötekileştirilmiş hayatlara, kişilere terörist diyor ya. beynimden vurulmuşa dönüyorum. işte bu tipler hep yeni türkiyi'nin tipleri.

  fragmana gelecek olursak yukarıdaki entry'lerde de belirtildiği gibi kültür farklılıklarını, yaşanılan hayatları göz önüne serdiği gibi yine ötekileştirmenin ve değersizleştirilmenin dayanılmaz acısını, buna rağmen iyiliğin ve mücadelenin kazanımlarını gösteren bir film olacak.
 • ilk filmden oldukça etkilenmiş birisi olarak , ikinci film azizin iyileşme sürecinin nasıl olduğunu anlatması sebebiyle çok mutlu etmiştir. fragman muazzam duruyor.

  mahsun kırmızıgül’ü takdir etmek gerekiyor , beyazperdeye geçtiğinden beri belli bir standartı ve kalitesi var. takipteyiz efenim.
 • nerede oğlum "sarı sarı sarı çiçek" diye şarkı yapan adam.

  mahsun bey bu film ile nirvana yapacak gibi duruyor. fragmana hassiktir ya dedim, bakalım filmi dört gözle bekliyoruz.
 • bu kadar iğrenç bir film olamaz. arkadaş ben mucize diye film yapsam insan içine çıkamazdım. adam bir de kalkmış 2'sini çekiyor. gene aynı şeyler olacak. salyalar, sümükler (gerçekçi olacak ya o açıdan), abartılı aslında komik olmayan komiklikler, mahsun filmlerinin olmazsa olmazı yersiz ajitasyonlar... zaten fragmanın iğrençliği ortada. bakalım bu filmde kim kiminle nasıl nerede ne zaman ne şekillerde gerdeğe girecek? ilk film komple bunun üzerineydi çünkü.

  tanım: gitmemek için ilk film olan mucize'ye bir göz atmanın yeterli olacağı film.
 • ilk filmde olduğu bu gibi bu filmde de başroldeki oyuncudan muazzam bir oyunculuk izleyeceğiz gibi görünüyor. elbette bir kişiyi anlatan filmlerde, izleyiciyi etkilemek adına karakterin içinde bulunduğu duruma yoğunluk vermek gerekir. bu karşımıza william wallace'da hırslı savaşan bir karakter, aziz olunca da hayata zaten zorluklarla başlamış ve tüm hayatı bu zorluklarla devam eden bir karakteri izliyoruz. bazı noktalarda abartılması da normal. biraz komedi ve çoğunlukla dram olarak, zor şartlardan geçmiş bir hayat hikayesinin perdeye gayet yine iyi bir kadro ile gayet iyi bir şekilde yansıtıldığını düşünüyorum. izleyip göreceğiz.