şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu kadın halk tarafından kahraman ilan ediliyor ya ben buna yanıyorum. yahu bu kadın kelimenin tam anlamıyla kötü.

  müge anlı: bundan 2 gün önce demiştim, belki yasadışı iş yapıyorlar ama eminim ki bu yasadışı işi yapanlar bile atalayı bir başka ülkeye götürmezler buna inanıyorum demiştim, bu inancımı doğru çıkardınız. teşekkür ediyorum.
  kaçakçı: bir şey daha söylemek istiyorum, şu an zaten geçişler kapalı
  müge anlı: hep kapalı değil miydi zaten?
  kaçakçı: hep kapalıydı da devletimiz müsaade ediyordu. şu an devletimizle ab biraz restleşme aşamasında. şu an o yüzden geçişler kapalı. ikinci konu şu an sadece italya'ya geçiş var, onun da bedeli çok, 6000 euro , o yüzden de bu şahsın üstünde o kadar para yoktur.
  müge anlı: bir şey daha sorabilir miyim? yunanistan'a geçmek kaç para?
  kaçakçı: botla 600 700 dolar , geçen sene 1000 dolardi, düştü.

  reklam sonrası bağlanan adamla arasında geçen şu konuşma

  müge anlı: rica etsem can yelegi takar mısınız?
  kaçakçı: yok ablacığım allahın izniyle zaten , paradan önce bunların can sağlığı onemli , zaten küçük çocuğun sütüne kadar ekmeğine kadar bizzat karşıya geçene kadar canları bize emanet

  daha kıyıya vuran bebeklerin ceseti toprak olmadı serefsizler, daha kanları kurumadı, düne kadar haberlerde kaçakçılara sahte can yeleği giydirildiği haberlerdeydi, çok olmadı ana haberde bu can yeleklerini yine kaçak olarak çalıştırılan suriyelilere yaptırıldığı çıktı ortaya. vicdanınıza tüküreyim, alkışlayan ellerinize tüküreyim
 • müge anlı kendisine yakıştırılan "merhametli insan" yakıştırmasından kafayı bulmuş belli ki. bir film önerelim öyleyse.

  (bkz: reise der hoffnung)
 • ölümlere neden olan suriyeli kaçakçılarla karıştırılan adamların alkışlatılmasıdır.

  adam ne diyor? devlet izin veriyor. bunlar büyük ihtimal gerçekten geçiren tayfa. reis izinli. (devletin suça ortak olması demektir. türkiye, 14 yıldır pek çok suça ortak olmuştur. bazılarının mahkemesi sürmektedir.)

  kıyıya vuran bebeğin babasıydı organizatör. o yüzden cesedi almadan kaçtı suriyeye. ha, sonra geldi aldı mı ne oldu bilmiyorum ama, gerçekler fazla sarsıcı gerçekten.

  kimseyi savunmuyorum, parantez açıyorum. devam edebilirsiniz.
 • para ve reyting için yemeyeceği bok olmayacağını bildiğimiz birinin bunu yapması şaşırtmamıştır.
  hapishanede tecavüzcüyü öldüren diğer suçluyu sevmemiz gibi bir durum bu. halbuki onun işlediği suçlara şahit olsak ondan da nefret ederdik. bizim sorunumuz bu, görmediğimiz bilmediğimiz zaman katlanabiliyor veya yok sayabiliyoruz.
 • (bkz: atom bombası)

  evet atom bombası. bizim ve bizim gibi insan hayatına sinek boku kadar değer vermeyen, insan öldürmeyi kanıksamış toplumların acilen büyük bir travmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

  suçlu-masum gözetmeksizin muhtelif cehalet yuvalarına bırakılacak 3 ya da 4 atom bombasının eminim gezegenin geleceğine yönelik son derece olumlu etkisi olacaktır.

  insan hayatına değer vermeyen bireylerin ya da toplumların, ormana, havaya, suya, denize kısacası gelecek nesilleri ilgilendiren hiçbir şeye önem vermeyeceği hatta bilinçli/bilinçsiz olarak yok etmesine katkıda bulunacağı su götürmez bir gerçek.

  yaşasın 3. dünya savaşı.
 • gün geçmiyor ki bir gün de " bu ne amk" demeyeyim.
 • müge anlı'nın adam ''yardımcı oluuğyoruz diyelim ehe mehe'' dedikten sonra kahkaha atmasının ardından izlemeye midemin el vermediği anlar.

  yazık böyle insanları baş tacı ediyor bu halk.
  o ölen çocukların çığlıkları umarım tüm rejinin rüyalarına girer.

  not: alkışlayan çomar seyirci ahalisinin de amok
 • insan kaçaksından önce umuda yolculuk diye ölüme gidenlere yazılar olsun
 • dayı fiyatları biraz yüksek söyledi. muhtemelen reklam masraflarını da eklemiştir. ben 4 ay önce almanya'ya deniz yoluyla geldim, bu söylediğinin %20 aşağısını ödedim.