şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hahaha.. ulan ne salak bir muhalefete sahibiz.

  adamlar brunson olayıyla ilgili eline dünyanın en büyük kozunu vermiş, bir tanesi de çıkıp bir şey konuşamıyor. alın işte oy devşirmek için size tarihi bir fırsat.

  şu salak muhalefet partilerini görünce erdoğan'ı daha da sevmeye başladım. hiç olmazsa işini hakkı ile yapıyor, gerekirse 100 yıl öncesinden örnek veriyor, gerekirse abartıyor ama bir şekilde yine emeğinin karşılığını alıyor.

  helal sana reis! meydanı böyle basit-çelimsiz politikacılara bırakma.
 • medya gücüyle alakalı olan siyasi gelişme. ana akım kanallarda, gazetelerde tek kelime konuşturulmayan ve sosyal medyaya mahkum kalmış bir muhalefetten bahsediyoruz. yani isteseler brunson'u serbest bıraktıranın aslında ismet inönü olduğunu tartıştırabilecek kadar medyayı ambargolamış durumdalar. hâl böyle olunca da muhafazakâr ve gelişmişlik düzeyi düşük bir toplumda iktidar aleyhinde kriz oluşturmanız imkansıza yakın oluyor.
 • nick-entry
 • çünkü muhalefetin muhalefet yapmaması gereken bir zamandayız. muhalefet yapıldığı anda şuursuz çomar kitle her şeyi bırakıp dikkat kesiliyor. konsolide oluyor. akıl yok çünkü.

  muhalefet ne kadar sessiz kalırsa o kadar iyi.
 • muhalefetin kendisinin bile muhalefet olduğuna inancı yokki, kaybetme rekoru kırıp da koltuğa yapışan adamların daha kendi muhaliflerine saygısı yok, bu saatten sonra akp ve rte dünyanın en büyük hatalarını yapsa ki aslında yapmıyor da sayılmazlar, yine de chp ciddiye alınmaz, söylemleri dinlenmez

  kılıçdaroğlu da aynı rte gibi bir projedir, ılımlı islam sistemine nasıl bu ülkede güç verildiyse, chp gibi ne olursa olsun atatürk'ün mirasını taşıyan bir partinin başına malum oyunlarla kılıçdaroğlu'nun geçirilip, partinin tamamen dibe vurmasını sağlamak da aynı planlayıcıların projesidir

  arada tek tük alternatif muhalif sesler çıksa da farkındaysanız bu sesleri yok eden akp veya rte değil, bizzat chp ve geçmişin sözde muhalefeti mhp dir, bu yüzden ne yaparsak yapalım, gezi gibi toplumsal bir muhalif hareketi bile sahiplenemeyen ve buradan güç elde edemeyen muhalefet partileri, bu saatten sonra birşey yapmayacaktır
 • kronolojik olarak yazamayacağım, aklıma gelenleri yazdım hızlıca. şunlar için muhalefet ne ses çıkardıysa, brunson için de aynı sesi çıkarmıştır. bu fakir burda olduğu sürece brunson biryere gidemezken, ne oldu da birden bire yargı bağımsız oldu diye bir tane siyasetçi sormazsa biz de böyle keriz gibi yönetilmeye devam ederiz. gerçi soranları da içeri atıyorlar :)

  paraları sıfırlayın
  ayakkabı kutusu
  rıza sarraf
  şehit-kelle
  sayın apo
  mit tırları
  süleyman şah türbesi
  milletin şurasına koyacağız
  hediye uçak
  teröristleri törenle ayakta karşılama
  fetö-kandırıldım korelasyonu
  gezi
  mavi marmara(25 m alınca giderken bana mı sordunuz)
  kozmik oda
  ergenekon
  balyoz
  dolar-tl paritesi
  1300 küsür odalı saray
  eğitim-diyanet bütçesi
  bop eşbaşkanı