• medya gücüyle alakalı olan siyasi gelişme. ana akım kanallarda, gazetelerde tek kelime konuşturulmayan ve sosyal medyaya mahkum kalmış bir muhalefetten bahsediyoruz. yani isteseler brunson'u serbest bıraktıranın aslında ismet inönü olduğunu tartıştırabilecek kadar medyayı ambargolamış durumdalar. hâl böyle olunca da muhafazakâr ve gelişmişlik düzeyi düşük bir toplumda iktidar aleyhinde kriz oluşturmanız imkansıza yakın oluyor.
  • çünkü muhalefetin muhalefet yapmaması gereken bir zamandayız. muhalefet yapıldığı anda şuursuz çomar kitle her şeyi bırakıp dikkat kesiliyor. konsolide oluyor. akıl yok çünkü.

muhalefet ne kadar sessiz kalırsa o kadar iyi.
  • muhalefetin kendisinin bile muhalefet olduğuna inancı yokki, kaybetme rekoru kırıp da koltuğa yapışan adamların daha kendi muhaliflerine saygısı yok, bu saatten sonra akp ve rte dünyanın en büyük hatalarını yapsa ki aslında yapmıyor da sayılmazlar, yine de chp ciddiye alınmaz, söylemleri dinlenmez

kılıçdaroğlu da aynı rte gibi bir projedir, ılımlı islam sistemine nasıl bu ülkede güç verildiyse, chp gibi ne olursa olsun atatürk'ün mirasını taşıyan bir partinin başına malum oyunlarla kılıçdaroğlu'nun geçirilip, partinin tamamen dibe vurmasını sağlamak da aynı planlayıcıların projesidir

arada tek tük alternatif muhalif sesler çıksa da farkındaysanız bu sesleri yok eden akp veya rte değil, bizzat chp ve geçmişin sözde muhalefeti mhp dir, bu yüzden ne yaparsak yapalım, gezi gibi toplumsal bir muhalif hareketi bile sahiplenemeyen ve buradan güç elde edemeyen muhalefet partileri, bu saatten sonra birşey yapmayacaktır
  • kronolojik olarak yazamayacağım, aklıma gelenleri yazdım hızlıca. şunlar için muhalefet ne ses çıkardıysa, brunson için de aynı sesi çıkarmıştır. bu fakir burda olduğu sürece brunson biryere gidemezken, ne oldu da birden bire yargı bağımsız oldu diye bir tane siyasetçi sormazsa biz de böyle keriz gibi yönetilmeye devam ederiz. gerçi soranları da içeri atıyorlar :)

paraları sıfırlayın
    ayakkabı kutusu
    rıza sarraf
    şehit-kelle
    sayın apo
    mit tırları
    süleyman şah türbesi
    milletin şurasına koyacağız
    hediye uçak
    teröristleri törenle ayakta karşılama
    fetö-kandırıldım korelasyonu
    gezi
    mavi marmara(25 m alınca giderken bana mı sordunuz)
    kozmik oda
    ergenekon
    balyoz
    dolar-tl paritesi
    1300 küsür odalı saray
    eğitim-diyanet bütçesi
    bop eşbaşkanı
hesabın var mı? giriş yap