• la bi bakayım dedim, ben bu ismi biliyorum diye. herif senelerce aynı dersleri aldığım tip çıktı. adam kelly'nin roman okuttuğu derste yazdırdığı iki sayfalık ödevi bile makaleleri arasına koymuş. millet yürümüş gitmiş, biz neler yapıyoruz hala. vay anasını ya. neyse inşallah yaz okuluna kalmam.
  • bu mazlum halk çocuğuysa ben...

ulan ben okula gidecek harçlık bulamadığım günleri hatırlıyorum. durum kötü evdekilere yük olmayayım diyip ders yok diyordum. okul 7 senede bitti, son 3 senesi çalıştım.

ha bu arada cv'sine, bilgisayar bölümüne ms office yazmayanları öpüyorlarmış öyle diyorlar.

not: 84'lüyüm.
  • genç şakirtler kurucu üyesi olabilirmiş. ismi gayet müsait.
  • cv'sinde yazdığı eşbaşkanlığını yaptığı nos (network of students) gülen cemaati'nin ingiltere'deki öğrenci derneğidir. belirteyim, bunu övmek veya yermek için değil, bilgi vermek için söylüyorum.
  • benden yaşça küçük olan ilk milletvekili, kimin çocuğu acep diye merak etmekteyim. parayı bastırıp oraya buraya gitmiş okumuş gezmiş belli. uçak paraları, okul masrafları, özel üniversiteler, kurs kayıtları, yurt dışında yapılan günlük harcamalar... hangi halk çocuğu yapmış acaba bunları? yemezler bilader o ayakları. nerden buldun? kimin vesilesiyle o şirketlerde işe girdin? asgari ücretle mi çalıştın? adaylık parasını nereden çıkardın?

çikolatalar püskevitler bizde niye yok diyor...
  • gunumuzde, recep tayyip erdogan universitesi'nden mezun olmanin odtu mezuniyetinden daha onemli olduguna vurgu yapan cumhuriyet tarihinin en genc milletvekili.
  • 200-250'ye yakın, evet yanlış okumadınız sadece 200 civarında oy aldığı takdirde milliyetçi hareket partisi üçüncü sıra adayının önüne geçiyor ve adalet ve kalkınma partisi'nin 16. vekili olarak meclise giriyor.

sandıklardan gelen oylar bunu gösteriyor ancak şöyle de bir durum var ki, daha gümrük oyları katılmadı. eğer adalet ve kalkınma partisi gümrüklerden 17 bin'den fazla oy ile milliyetçi hareket partisi'ni geçerse bu adam meclise girer.

çok heyecanlı olması lazım an itibariyle.

edit: fark 3200 oldu, imkansız sayılır artık. (22.22)
    edit: oha fark 1184'e indi şu an. (22.45)
    edit: fark 1045 oldu, gümrüklerden istanbul 1. bölgeye gelen oylarda akp ile mhp arasındaki fark 755. 300 oy daha alırsa seçiliyor. (22.59)
    edit: 650 oy farkla kaybetti gözüküyor şu an. (23.17)
    edit: havaalanlarından gelen oylar kaderini belirleyecek, sıkıldım amk. ben seçilemez diyor ve bırakıyorum. seçilemesin ulan, bizim adımız bahadır diye halk çocuğu sayılmayacaksak seçilemesin.
  • bbg erayın milletvekili olmuş hali
  • son dakika golüyle meclise girmiş insan. umarım gittikçe otoriterleşen partisinde sivil ve özgürlükçü bir duruş sergiler.
    edit: tabi ki sergilemedi.
  • odağında gençlerin olduğu gezi parkı eylemi konusunda twitler dışında sesi soluğu çıkmayan genç mebus.
hesabın var mı? giriş yap