şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce halk arenasında beyan etmiştir.
 • buradan kendisine selam etmeme sebep olan durum. çık partinin başına kral, indir şu kk'yi. chp rahat bir nefes alsın.
 • bugün şu haberi okurken artık kanaat getirdiğim olay.

  "ben meydanlarda aş iş dedikçe benimle kavga ediyor. ya ben kavga etmeyeceğim ama makaramı yaparım. geçen herkesin evinde buzdolabı var, daha ne istiyorsunuz dedi. sanki erdoğan'dan önce ağaç kovuklarında yiyecek saklıyorduk."

  bu söz şurada geçmişti: (bkz: #77747812)
  peki bu iyi bir şey mi? muhalefet adına tabii ki iyi bir şey olduğunu düşünüyorum.
 • (bkz: üst edit):burda net ve açık şekilde belli oluyor.
  #77947286

  --- spoiler ---

  konuşma metnini çok iyi ayarlaması gereken miting. "rize'de söylediğimi diyarbakır'da da söylerim" mesajı ile selo'ya selam çakmak zaten banko olacak. türk bayrakları da olacak. ziya gökalp'ten celal güzelses'e, kazım karabekir'den cahit sıtkı tarancıya, süleyman nazif'ten ahmet arif'e uzanan bir skalayı ortaya koyup, ahmet arif'ten güzel bir şiirle açılış yapılabilir. yalnız fazla oportünist davranmamalı

  akp'nin 2011 seçimi öncesi ohal'in kaldırılma afişini gösterip, "şimdi de senin kol kanat gerdiğin fetöcü subaylar yüzünden bu diyarbakır ohal belasından kurtulamadı" denebilir. belediyelere kayyım atamalarına da laf çakabilir, ancak fazla abartmasın. zira kayyım atanan belediyelerin tamamına yakını hendek olayları ile birlikte devlete karşı "özyönetim" ilan etmişti. hükümet konağı işgallerinden ambulans yakmaya kadar ağır terör hadiseleri oldu. hiçbir devletin buna boyun eğip, "tabi kardeşim özyönetimini kur, istersen seni kuzey kürdistan olarak tanırız" demesi beklenemez. onun yerine ahmet türk gibi eski chp vekili ve daha makul görünen adamları anabilir.

  huzur ve barış söylemi ile "3 dilde eğitim" başlığı altında anadilde eğitim mesajı kitleleri kendine çeker. bir de erdoğan'ın bingöl'de karışan prompter yüzünden "haydi diyarbakır" diye bağırmasını da videolu gösterek ortamı şenlendirmesi çok iyi olur.

  buradan bol bol akıl veriyoruz ama desteği de esirgemedik çok şükür. hayırlısı olsun
  --- spoiler ---

  #77947286 bu entry girmiş arkadaş ve (bkz: muharrem ince) kesinlikle bu entry'i okumuş.