• artvin valiliğinden içişleri bakanlığı müsteşarlığına atanmış bürokrat.
  • kısa süreli artvin valiliği yapmıştır. ardından içişleri bakanlığı müsteşarı olmuştur. uzun yıllar da içişleri bakanlığında çeşitli görevlerde çalışmış deneyimli bir bürokrattır. onu kısa süreli artvin valiliği döneminde tanıdım. oldukça mütevazı bir kişiliğe sahiptir. olağanüstü gelişmeler karşısında sakin duruşu krizleri atlatma da önemli bir etkendir. yeniliklere açık biridir. ona anlattığınız bir proje aklına yattıysa yapılması için hemen harekete geçer. sosyal medyayı oldukça aktif kullanır. kişisel pr yapmayı sevmez. 24 saat mesai kavramına göre çalışır. herkesin muhterem abisidir. geleceği ve yolu açıktır.
  • kulislerde adı içişleri bakanı olarak geçen eski artvin valisi, halen müsteşar. iü siyasal mezunu kendisi
  • 07.08.2018 tarih ve 2018/79 sayılı kararla içişleri bakanlığı bakan yardımcılığına atanmıştır.
  • " atamalarda üç isim özellikle etkili.

her ne kadar kritik görevlendirmelerde cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın doğrudan müdahalesi olsa da içişleri bakanı süleyman soylu, bakan yardımcısı muhterem ince ve emniyet genel müdürü celal uzunkaya, karar sürecinin oluşmasında etkili.
    ....
    bakan yardımcısı muhterem ince ise vali ve kaymakam çalışmalarında soylu’nun rehberi. valilikten önce personel genel müdür yardımcılığı yapan ince, teşkilatı çok iyi tanıyor. “milli görüş” düşüncesine yakın olduğu iddia edilen ince, 17-25 aralık sürecinden sonra dönemin bakanı efkan ala tarafından artvin valisi yapıldı. vali ve kaymakam atamaları ince’nin koordinesinde gerçekleşiyor.

emniyet genel müdürü celal uzunkaya’nın da ince gibi milli görüş kökenli olduğu belirtiliyor. uzunkaya, cumhurbaşkanı erdoğan’ın yakından tanıdığı bir bürokrat."

tolga şardan / büyüteç, seçim sonrası emniyet kulisleri.
  • geceyarısı içişleri bakanlığına atanacaktır.
  • soylu'nun istifasi kabul edilirse yerine görevlendirilme ihtimali olan bürokrat.
  • lan yapmayın şöyle şeyler, muharrem ince diye okudum, 3 5 saniye mavi ekran verdim, toparlamam uzun sürdü, tövbe bismillah oldum!!

edit; iş bu entry 12 nisan gecesi içişleri bakanı soylu'nun istifa etmesi üzerine "geceyarısı içişleri bakanlığına atanması beklenen bürokrat" şeklinde girilen entrylere istinaden yaşanan dumuru tarif etmektedir.
  • anka'ya göre yeni iç işleri bakanı.

kaynak
  • çoğu kişinin muharrem ince sandığı, vekaleten içişleri bakanı olan kişi.
hesabın var mı? giriş yap