• lan yapmayın şöyle şeyler, muharrem ince diye okudum, 3 5 saniye mavi ekran verdim, toparlamam uzun sürdü, tövbe bismillah oldum!!

edit; iş bu entry 12 nisan gecesi içişleri bakanı soylu'nun istifa etmesi üzerine "geceyarısı içişleri bakanlığına atanması beklenen bürokrat" şeklinde girilen entrylere istinaden yaşanan dumuru tarif etmektedir.
  • " atamalarda üç isim özellikle etkili.

her ne kadar kritik görevlendirmelerde cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın doğrudan müdahalesi olsa da içişleri bakanı süleyman soylu, bakan yardımcısı muhterem ince ve emniyet genel müdürü celal uzunkaya, karar sürecinin oluşmasında etkili.
    ....
    bakan yardımcısı muhterem ince ise vali ve kaymakam çalışmalarında soylu’nun rehberi. valilikten önce personel genel müdür yardımcılığı yapan ince, teşkilatı çok iyi tanıyor. “milli görüş” düşüncesine yakın olduğu iddia edilen ince, 17-25 aralık sürecinden sonra dönemin bakanı efkan ala tarafından artvin valisi yapıldı. vali ve kaymakam atamaları ince’nin koordinesinde gerçekleşiyor.

emniyet genel müdürü celal uzunkaya’nın da ince gibi milli görüş kökenli olduğu belirtiliyor. uzunkaya, cumhurbaşkanı erdoğan’ın yakından tanıdığı bir bürokrat."

tolga şardan / büyüteç, seçim sonrası emniyet kulisleri.
  • çoğu kişinin muharrem ince sandığı, vekaleten içişleri bakanı olan kişi.
  • google'da aratınca "did you mean muharrem ince?" yazmasını beklediğim isim.
  • 12 yıl boyunca anayasa mahkemesi üyesi olacak. akp'nin giderken bile minimum 12 sene etki edeceğini bir kere daha öğrendik.
  • artvin valiliğinden içişleri bakanlığı müsteşarlığına atanmış bürokrat.
  • görevi bırakırken " muhterem'i nasıl bilirdiniz? " diye sorabileceğimiz bir isim en azından. yetmez ama evet diyorum*
  • lan ne alaka amk saçmalığa gel derken... başlığı muharrem ince olarak okuyan %99 luk kesime ait olduğumu anladım.
  • bıyıkları bakan olmak için yeterlidir
hesabın var mı? giriş yap