şükela:  tümü | bugün
  • https://www.amerikaninsesi.com/…ilacak/4264641.html

evet bundan sonra tüm seçimlerde mühürsüz oylar geçerli sayılacak.
    bu ne demek biliyor musunuz?
    bundan sonra tüm seçimler göstermelik yapılacak demek.
    iktidara çöreklenen güruh ölene kadar koltuklarından kalkmayacak demek.

türkiye cumhuriyeti bitti.
  • denemeleri zaten 2015 seçimleri ve referandum'da yapılmış durumdur.

şimdi resmi hale getiriliyor, referandumda yüzde 49 olan evet oyları nasıl yüzde 51 yapıldı sanıyorsunuz?
  • ileri demokrasilerde geçerli olan durum. zira demokrasilerde yalnızca mühürlü oylar geçerli sayılmakta ve seçim işlemi gereksiz maliyet ve zaman çalmaktadır. ileri demokraside ise bu tip sorunlardan kurtulmak amacıyla geliştirilen mühürsüz oylar sayesinde işler tıkır tıkır yürümektedir.
  • öff, bundan sonra oy vermeye gitmeye bile gerek kalmayacak dedirten durumdur. siz isterseniz, "hayır, yıllar sonra oy verdim diyebilmemiz lazım. sandıkların başında durmamız lazım!" deyin; hiçbir şey değişmeyecek. 16 nisan referandumunda yaptıklarının aynısını yapacaklar. ben x partiye oy vermişsem, sandıktan olumsuz sonuç çıktığında benim oyumu y partisine sayacaklar veya y partisine mühürsüz ekstra oy atacaklar. eee benim oyumun orana etki etmediği seçimden bana ne?

kendileri çalıp oynasınlar... zaten kendileri çalıyor, bir de oynasınlar.
  • o mühür ne sikime var o zaman?
    ne sikime pusulalara tek tek vuruluyor?
    "vurulmasa da olur ama siz vurun" mu denecek sandık kuruluna?

nasıl bir tarikata denk geldik anlamıyorum.
  • kimsenin dikkatini çekmemiş durum, ilginç.

16 nisan 2017'de itiraz edilen durumun yasalaşması olayı.

http://www.hurriyet.com.tr/…-oylar-gecerli-40749630

"16 nisan referandumunda tartışma konusu olan mühürsüz zarf ve oy pusulalarına ilişkin de düzenlemeye gidiliyor. ysk tarafından gönderildiğinden şüphe olmayan zarflar ve oy pusulalarında sandık kurulu mührü eksikliği tek başına geçersizlik sebebi sayılmayacak. mühürsüz zarf ve oy pusulaları, ysk tarafından gönderilmiş olmak koşuluyla cumhurbaşkanlığı, genel ve yerel seçimlerde de geçerli olacak.

ayrıca sandık kurulu yöneticilerinin yanı sıra vatandaşa da polis çağırma yetkisi tanınıyor."

acaba ysk tarafından gönderilip gönderilmediğine kim karar verecek?
  • dün haberi dinlediğimde eşime boşuna oy atmaya gitmeyelim dedim. bu kadar saçma sapan bir kararı geri döndürebilecek bir muhalefet de yok ülkede. başka ülkede 25% gibi oranlarda oy almış bir muhalefet olacak ve böyle bir saçmalık yaşanacak, meydanlarda, meclislerde muhalefet şov izlerdik. ama bizimkiler iş bittikten sonra aslında 51.2% hayır çıkmıştı amaaaaan neyse ko götüne rahvan gitsin havasında.
  • valla 12 eylül 2010 tarihinde dimikrisi ve insin hikliri diye devleti yıkarken düşünecekti bazıları bu işi.

siyasal islamcılara bel bağladı bu ülkenin bir kısım okumuşları. 2 şiire ve yalandan 80 darbesi lanetlemelerine tav oldular şimdi ağlıyorlar.

her zaman söyledik. kanunlar, kurallar ancak güç kullanılarak korunur. o güç vücuttaki akyuvarlar gibi senin rejimini, duzenini korur. sen antimilitarizm, romantizm guzellemeleriyle akyuvarlarını yok edersen, ortada ne vücut kalır, ne devlet, ne düzen ne de insan.

ama korkmayın, sandık demokrasisi değil ama devlet anayasal düzenini göreceksiniz tekrar. allahtan siz sığırlarla dolu değil bu ülke, birileri birseyler yapıyor.
  • hayır neden seçim yapılıp masrafa giriliyor anlamadım bunun masrafı da bize yansıyacak. gerek yok seçim falan yapmayın nasıl olsa galip belli zorlamayın.